Svetima arena rezultatams įtakos neturėjo

Mažeikiškių komanda: sportininkai, treneriai, pagalbininkai ir teisėjai – po kovų Šiaulių arenoje. Nuotrauka iš klubo archyvo

Lietuvos karatė asociacija jau antrus metus aplenkia mūsų miestą: dvyliktasis Baltijos šalių karatė čempionatas vyko Šiaulių arenoje. Tačiau mažeikiškiams buvo svetingos ir svetimos sienos: jie  iškovojo penkis apdovanojimus.

Grįžo su medaliais

Varžybose Šiauliuose dalyvauti panoro daugiau kaip šimtas septyniasdešimt aukšto meistriškumo lygio sportininkų iš Estijos, Lietuvos, Latvijos, Rusijos ir Gruzijos. Tarp 27-ių klubų atstovų varžėsi vienuolika karatekų iš dviejų mūsų miesto klubų – „Žemaičio“ ir „Dano“.
„Šis čempionatas tradiciškai vykdavo mūsų mieste, tačiau pamažu jis „išaugo“ Mažeikius – nors kviečiame tik šalių čempionus ir prizininkus, tačiau norinčiųjų yra tiek daug, kad nė viena Mažeikių sportinė bazė jau nebegali jų sutalpinti. Varžybos vykdavo nuo ankstaus ryto iki vėlaus vakaro, iškildavo apgyvendinimo problemų, todėl jau antrus metus pasirenkami Šiauliai ir jų naujoji arena“, – „Santarvei“ sakė „Žemaičio“ klubo vadovas Rolandas Volkovas.
Savo ir „Dano“ klubo vadovo Artūro Geriko auklėtinių pasirodymą šių metų pirmenybėse Rolandas apibūdino kaip niekad sėkmingą – iškovoti trys apdovanojimai.
Kovų rungtyje dvylikamečių trylikamečių sportininkų amžiaus grupėje (svorio kategorija iki 50 kilogramų) pirmąją vietą iškovojo Lukas Šidlauskas, o Tomas Majauskas, Vilius Telmontas, Mantas Lobanovas ir Eimantas Balodis savo svorio kategorijose tapo bronzos medalių laimėtojais.
„Tokio sėkmingo starto tikrai nesitikėjome – anksčiau vykusiuose čempionatuose pelnydavome po du tris medalius. Gaila, kad dėl traumos negalėjo startuoti mūsų lyderė Gabrielė Marozaitė, kuriai šį kartą teko pagalbininkės vaidmuo“, – apgailestavo klubo treneris.
Čempionate geriausiai pasirodė Lietuvos rinktinė, o tarp klubų triumfavo Rusijos federacijos klubas „Sojuz“.

Svajonė – pasaulio čempionatas

Lietuvos karatė asociacijos tikslas – rengti aukšto lygio turnyrus ir čempionatus. Kaip pripažino vadovai, svajonė lieka pasaulio karatė čempionato organizavimas Šiauliuose. Sulig kiekvienu Baltijos čempionatu prie šio tikslo artėjama.
„Ta svajonė vis realesnė, įgyjame daugiau organizacinės patirties. Jau dabar varžybų vyriausiasis teisėjas Vidmantas Butnorius pažymėjo, kad čempionatas puikiai organizuotas, jis pasižymėjo aukšta sportine konkurencija tarp klubų ir individualiai tarp kovotojų“, – pasakojo mažeikiškiai treneriai.
Paskutinį kovo savaitgalį penki mažeikiškiai karatistai išvyksta į Rygoje vyksiantį Rytų kovos menų festivalį. Gegužę Lietuvos karatė asociacija Radviliškyje organizuoja tarptautinį seminarą, kurį ves vienas įžymiausių ir geriausių šiuolaikinio karatė meistrų, devintojo dano kovotojas Sadashige Kato. Ankstesniais metais tokie seminarai vykdavo mūsų mieste, tačiau dalyvių skaičius ir šįkart lėmė, kad pasirinktas Radviliškis – ten yra universalus sporto kompleksas, geros dalyvių apgyvendinimo sąlygos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*