Svetimus bankininkystės duomenis panaudojo kreditams gauti

Už neteisėtą elektroninės mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimą numatyta bauda, areštas arba net laisvės atėmimas iki šešerių metų. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Šią savaitę Mažeikių policijos komisariate pradėti du ikiteisminiai tyrimai dėl neteisėto elektroninės mokėjimo priemonės duomenų panaudojimo.


Ėmė kreditus

Pirmadienį pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl rugpjūčio dvidešimtąją įvykdyto sukčiavimo. 
Mažeikiškė G. M. apgaulės būdu išviliojo iš dvidešimtmečio elektroninės bankininkystės
prisijungimo kodus ir sudarė sutartis su „SMS Credit“ ir „Vivus Lt“ dėl greitųjų kreditų. Paėmusi 3000 litų paskolą, pinigus pervedė į savo sąskaitą.
Trečiadienį tyrimas pradėtas dėl dar vieno dvidešimtmečio vaikino pareiškimo. Tiksliai nenustatytu laiku, pasinaudojus jaunuolio identifikavimo duomenimis, buvo atliktos operacijos ir šįkart sumos paimtos iš kitų dviejų greituosius kreditus teikiančių įmonių.
Pareiškėjo vardu buvo paimti du tūkstančiai litų ir vėl jie nusėdo įtariamosios G. M. sąskaitoje.
Pasak kriminalinės policijos skyriaus pareigūnų, abiem atvejais figūruoja viena įtariamoji, jos atžvilgiu tai jau ne vienintelis toks tyrimas.


Gresia laisvės atėmimas 

Pareigūnai primena, kad elektroninės mokėjimo priemonės duomenis būtina saugoti.
„Pasirašydami sutartis su bankais klientai įsipareigoja saugoti ir niekam neteikti savo elektroninės bankininkystės prisijungimo kodų ir kitų identifikacinių duomenų, todėl dalis kaltės tenka ir patiems nukentėjusiesiems.
Raginame gyventojus nepasiduoti pažįstamų įtikinėjimams apie iš užsienio pareinančius pinigus, kuriems būtina svetima sąskaita, nesusigundyti už tai siūlomu atlygiu. Nes dažniausiai po to policija sulaukia pranešimų apie paimtus kreditus ir prievolę grąžinti pinigus su didelėmis palūkanomis“, – sakė rajono kriminalinės policijos skyriaus viršininkas Mindaugas Jaremčiukas.
Už neteisėtą elektroninės mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimą numatyta bauda, areštas arba net laisvės atėmimas iki šešerių metų.

One Reply to “Svetimus bankininkystės duomenis panaudojo kreditams gauti”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    matyt,tie jaunikliai su antra galva galvojo,kad pasakė visus duomenis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto