Šviesos dieną Ukrinuose vyko adventinis vakarojimas

Šviesos dieną Ukrinuose vyko adventinis vakarojimas

Gruodžio mėnesio dienos nuspalvintos laukimo nuotaika. Ypatinga didžiosios Kalėdų šventės laukimo diena yra gruodžio 13-oji, kalendoriuje pažymėta šv. Liucijos vardu. Tai III–IV amžių sandūroje Sirakūzuose gyvenusi mergelė. Neišsižadėjo ji krikščionybės nei deginama ugnimi, nei žudoma kalaviju. Iš šventosios legendos buvo sureikšminta tyrumo ir ugnies simbolika, taip reikalinga šio meto gamtos nykimo slegiamam žmogui. Šv. Liucijos švente džiaugiasi visos tautos, gyvenančios Baltijos jūros skalaujamose šalyse. Jos vardas kilęs iš lotyniškojo žodžio lux – „šviesa“, todėl švenčiama Šviesos diena. Senovėje Lietuvoje būta Šviesos dienos tradicijų. Šią dieną buvo atliekamos ugnies pagerbimo ir Saulės šaukimo apeigos.

Jūratė Norvaišienė pristato knygą VIENOS RAIDĖS ISTORIJOS

Šviesos dieną į adventinį vakarojimą susirinko būrys ukriniškių. Bibliotekininkė pakvietė visus uždegti žvakę ant stalo, kad taptų šviesiau, jaukiau, šilčiau. Dauguma žmonių jau išpuošė namus, įžiebė lemputes laukdami šv. Kalėdų. Adventinio vakaro „Kad šviestų širdys…“ dalyviai pakviesti įsileisti šviesą ir į savo širdis.
Šiltą, jaukią vakaro atmosferą kūrė rašytojos Marijos Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos premijos laureatės, poetės Jūratės Norvaišienės knygos pristatymas, pasakojimai. Ji – trijų knygų: „Trys saujos laimės“, „Žiedais gyvenimas gyvas“, „Vienos raidės istorijos“ – autorė. Poetė pristatė naują leidyklos „Skanios knygos“ išleistą knygą „VIENOS RAIDĖS ISTORIJOS“. Tai knyga-menas, kur puoselėjamas lietuvių kalbos grožis. Čia patalpinti net 27 pasakojimai, parašyti iš žodžių, prasidedančių ta pačia raide. Tai – nuotaikingos, šmaikščios, spalvingai iliustruotos istorijos. J. Norvaišienė pristatė knygą, kalbėjo apie kūrybinį procesą ir ateities planus. Vakaro dalyviai džiaugėsi knygos grožiu, skaitė tekstus ir stebėjosi, kaip galima sukurti tokias iš tos pačios raidės žodžių parašytas istorijas.

Širdis šildė ir Židikų kultūros centro darbuotojų, ukriniškių Ievos Pocevičiūtės ir Laimono Vaišvilos atliekamos giesmės

Susitikime buvo skaitomi tekstai iš naujos knygos, užduota daug klausimų. Vakarą puikiai papildė Židikų kultūros centro darbuotojų, ukriniškių Ievos Pocevičiūtės ir Laimono Vaišvilos atliekamos giesmės.
Metams einant į pabaigą, bibliotekininkė džiaugėsi simbolinėmis dovanėlėmis, dėkojo daugiausia knygų 2021 m. perskaičiusiems bibliotekos skaitytojams: Rasai Vasiliauskienei, Janinai Gilienei, Virginijai Pučkoriūtei, Virginijai Bukauskienei, Onai Juškienei, Egidijui Pocevičiui ir visiems kitiems knygų mylėtojams, aktyviai lankantiems Ukrinų biblioteką.
Vakaras buvo šiltas, šviesus ir nuoširdus. Dalyviai grįžo namo susišildę širdis ir tos šilumos dalele pažadėjo pasidalyti su kitais.
Valda MURAVJOVIENĖ
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Ukrinų filialo bibliotekininkė
Emilijos MURAVJOVAITĖS nuotraukos

Patricija ir Austėja susidomėjo knyga ir laukia autografo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto