Švietimo bendruomenėms – išbandymų metai

Dalis mokyklinio amžiaus vaikus auginančių tėvų abejoja sprendimo mokiniams sugrįžti į mokyklas teisingumu. Nuotr. iš SAM archyvo

Baigiasi antrieji koronaviruso pandemijos bei karantino paženklinti mokslo metai. Dėl viruso valdymo didžiąją jų dalį ugdymo procesas vyko nuotoliniu būdu. Ir tik pirmadienį dalies Mažeikių rajono mokyklų mokiniai kelioms savaitėms sugrįžo į mokyklas.
Rajono švietimo bendruomenės atstovai besibaigiančius mokslo metus vadina išbandymu, pareikalavusiu didžiulio susitelkimo, įsiklausymo, kantrybės, bet kartu ir privertusiu švietimo sistemą keistis.

Kitą pirmadienį abiturientai laikys valstybinį lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą. Juo prasidės iki liepos truksianti pagrindinė brandos egzaminų sesija. Visus mokslo metus nuotoliniu būdu mokęsi abiturientai šiuo metu į mokyklas pas savo mokytojus sugrįžta dalyvauti konsultacijose.
Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos direktorė Asta Žukauskienė besibaigiančius mokslo metus vadina ne tik praradimų, bet ir atradimų metais.
Praradimų todėl, kad dalis gimnazijos mokytojų išgyveno skausmo akimirkų anapilin išlydėdami COVID-19 sirgusius artimuosius. Mokyklos bendruomenė turėjo susitelkti, suprasti, užjausti vieni kitus ir dirbti – mokyti ir mokytis tokiomis sąlygomis, kokios jos tuo metu buvo.
„Galiu pasakyti, kad bendravimas pasitelkiant informacines technologijas mūsų vienų nuo kitų nenutolino. Taip, galbūt toks komunikavimas nepadovanoja tiek daug ir įvairių emocijų. Tačiau labai daug bendravome ir išnaudojome visas to galimybes tiek mokytojų kolektyve, tiek su mokiniais bei jų tėvais. Susikūrė grupės, jos reagavo į kiekvieną momentą“, – apie komunikavimo svarbą kalbėjo pašnekovė.
Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

2 Atsakymai į “Švietimo bendruomenėms – išbandymų metai”

  1. Antanas parašė:

    Jo, šio veikėjo pagalba šilumos tinklų dirktorium tapo dar didesnis mobingo meistras Čekanauskas,buvęs Jurkaus pavaduotojas ir visų veiklų dešinioji ranka.Neveltui katilai šią žiemą sproginėjo, bet apie tai rajono valdžia tikriausiai nieko nežino.

    1. B. parašė:

      Pasiklydom?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto