Švietimo centre – „Žilvičio“ auklėtojos darbų paroda

Nuotrauka iš darželio archyvo

Nuo lapkričio 20 d. iki vasario mėnesio Mažeikių švietimo centre veikia Mažeikių lopšelio-darželio „Žilvitis“ auklėtojos Mildos Sidabrienės darbų paroda „Aš gėlių dainas girdėjau pievoj…“. Joje pristatomi kvilingo technika sukurti darbai.
Kvilingas – tai rankdarbiai iš popieriaus ritinėlių, kai siauros popieriaus juostelės susukamos į ritinėlius, šie formuojami į įvairias figūras ir tos detalės suklijuojamos į vientisą kompoziciją. Didžiausia vertybė užsiimant šia technika yra kantrybė. Tai laiko ir kruopštumo reikalaujantis procesas. Darbų autorė, pristatydama savo parodą, pasakojo, kad kvilingo technika buvo labai populiari XVIII a. Anglijoje. Tai buvo jaunų aukštuomenės damų laisvalaikio praleidimo forma, nes tais laikais popierius buvo itin brangus. Šiandien ši meno rūšis vėl populiarėja. Be didelių sąnaudų įmanoma sukurti išties prabangiai atrodančius kūrinius.
Parodai pristatytuose darbuose vyrauja ryškiaspalvių gėlių įvairiais metų laikais motyvai, nes ne paslaptis, jog daugiausia įspūdžių ir minčių dažnas menininkas pasisemia iš niekada neišsenkančio gamtos šaltinio. M. Sidabrienė kvilingu užsiima jau dešimt metų, yra gerai įvaldžiusi darbo techniką ir įspūdingus paveikslus kuria paprasčiausiomis priemonėmis. Tai jau antroji autorės paroda.
Daiva NARMONTIENĖ,
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto