Švietimo ir mokslo ministrą nušvilpė ir mažeikiškiai

Tarp piketuotojų buvo ir mažeikiškių atstovų. Nuotrauka iš Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos tinklalapio

Beveik pusšimtis mažeikiškių pedagogų penktadienį dalyvavo prie Švietimo ir mokslo ministerijos vykusiame pikete. Piketuotojai Gintarą Steponavičių gėdingai išlydėjo kaip baigiantį kadenciją ministrą.

Dialogo nebuvo

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos Žemaitijos regiono Mažeikių susivienijimo pirmininkė Judyta Čejauskienė pasakojo, kad piketu prie Švietimo ir mokslo ministerijos pedagogai dar kartą pareiškė nesutinkantys su ministerijos vedama politika ir simboliškai išlydėjo kadenciją baigiantį ministrą G. Steponavičių. Jo veikla įvertinta nuliu.
„Deja, ministras taip ir nepasirodė piketuotojams, nes buvo išvykęs kažkur į Nemuno slėnį, kur vyko akcija prieš gyvulinės kilmės žaliavų produkciją. Jei jis pereis prie gyvūnėlių globos, tada ir jiems bus „šakės“. Ministerijos darbuotojai elgėsi labai arogantiškai, tik atidarinėjo langus, bet taip niekas ir nepasirodė, matyt, buvo ganėtinai išsigandę“, – piktinosi mažeikiškių švietimo darbuotojų profesinių sąjungų lyderė.

Ketina netylėti

J. Čejauskienės teigimu, šį piketą surengė žemaičiai, supratę, kad rugsėjo mėnesį planuoto streiko rengti nebereikia, nes baigiasi ministro kadencija.
„Bet tai nereiškia, kad mūsų nepasitenkinimas ministerija tuo ir baigsis. Naujiems jos vadovams tai įspėjimas, kad mes netylėsim, jei su mumis ir toliau elgsis negražiai, priiminės įstatymus, menkinančius tiek pedagogus, tiek mokinius“, – kalbėjo J. Čejauskienė.
Pikete dalyvavo daug daugiau pedagogų nei buvo planuota – be Žemaitijos regiono, prie piketuotojų prisijungė delegacijos iš Druskininkų, Marijampolės, Visagino, Rokiškio ir Ignalinos.
„Mes ministerijai pateikėme savo reikalavimus: atstatyti viską, ką jie buvo pridarę, bet jie, aišku, nieko nedarys, kadangi stengiasi viską suvelti iki galo. Paskutinis pasipiktinimas buvo tas, kad jie priėmė programas, pabloginančias mokytojų padėtį, leido mokyklų vadovams pamokas dalinti į kairę ir į dešinę, taip, kaip jie nori: esą viskas derinama su profsąjungomis, bet jos ne visur yra“,  – teigė J. Čejauskienė.

Žlugdomi ir mokytojai, ir mokiniai

Kita blogybė – kvalifikacijos kėlimo programa, kuri labai pablogino vyresniųjų pedagogų darbą ir panaikino socialines garantijas.
„Jeigu tu esi per penkiasdešimt vienerius metus, tu esi niekas. Visi įstatymai yra suvelti, bloginantys pedagogų  padėtį, žlugdantys mokytojus, komplikuojantys sąlygas ir mokiniams“, –
tikino J. Čejauskienė.
Į protesto akciją susirinkę pedagogai taip pat išreiškė nepasitenkinimą, kad mokyklose nėra vietos jauniems mokytojams, kad visos reformos priimamos nesitariant su mokytojais.
Kaip protestą prieš ministrą G. Steponavičių, mokytojai į dangų paleido balioną su jo šaržu ir užrašu „Ate, ministre“.
Mokytojų atsivežtuose plakatuose ministras buvo pavadintas „sex ekspertu“, o viceministras Vaidas Bacys – ufonautu.

2 Atsakymai į “Švietimo ir mokslo ministrą nušvilpė ir mažeikiškiai”

  1. to lietuvis parašė:

    O kas liepia tau žvengti? Kovok ir tu už savo teises. Pripratę visi esame – tegu š…ka, atsiprašant, ant galvų, tyliai nuleisime galvą ir toliau eisime nugaras lenkdami. Šaunuoliai pedagogai, kad bent tiek kruta. Jeigu visi taip nuolankiai nepriimtų nuleidžiamų „iš viršaus“ įvairių nurodymų ir sprendimų, tai Lietuvoje nebūtų tokios betvarkės kaip dabar kad yra…

  2. Lietuvis parašė:

    Pasirodo, kad Lietuvoje labai skriaudziami ir tik labai sunkiai gyvena ir isgyvena mokytojai.O visiems kitiems tik gyvenk ir zvenk…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto