Švietimo ir mokslo ministrė: laikinai direktorius galėtų dirbti ne ilgiau kaip metus

Gedimino Savickio (ELTA) nuotr.

Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė, lankydamasi Nacionalinėje mokyklų vertinimo agentūroje, pabrėžė, kad mokyklų vadovų skyrimas turėtų vykti sparčiau.

Greičiau vertinti pretendentų kompetencijas

„Darysime teisės aktų pakeitimus, kad laikinasis direktorius galėtų dirbti ne ilgiau kaip metus. Per tuos metus privalėtų būti paskelbtas konkursas, įvertintos pretendentų kompetencijos, išrinktas vadovas. Direktoriaus reikšmė mokyklos veiklai labai svarbi: nuo direktoriaus darbo priklauso mokyklos organizacijos kultūra, strateginiai tikslai, kolektyvo mikroklimatas, ugdymo kokybė, mokinių pasiekimai. Jei vadovas geras – įstaiga klesti. O jei metų metais vadovauja laikinasis direktorius, tikėtis esminių organizacijos pokyčių, rezultatų yra nerealu“, – sakė A. Pitrėnienė.
Ministrė paprašė Nacionalinės mokyklų vertinimo agentūros didinti veiklos apimtis, kad būtų greičiau, nelaukiant kelis mėnesius, įvertintos pretendentų į mokyklų vadovus kompetencijos ir savivaldybės galėtų rengti konkursus.

Konkurse dalyvaujama tik po agentūros įvertinimo

Pirmadienį susitikusi su savivaldybių merais ministrė kėlė problemą dėl didelio skaičiaus švietimo įstaigų vadovų, laikinai einančių pareigas, ir paprašė nedelsti rengti konkursų, siųsti pretendentus kompetencijų vertinimui į Nacionalinę mokyklų vertinimo agentūrą.
Pagal galiojančią tvarką, Nacionalinėje mokyklų agentūroje vertinamos visų kandidatų į švietimo įstaigų vadovus kompetencijos.
Peržengusieji numatytą kompetencijų įvertinimo ribą pretendentai dalyvauja mokyklos savininko –  savivaldybės – organizuojamame konkurse mokyklos direktoriaus vietai užimti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto