***PAPILDYTA*** Švietimo įstaigos jau švenčia Lietuvos gimtadienį

Trečiadienį rajono švietimo įstaigos mini Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Darželinukai bei mokiniai kartu su pedagogais organizuoja šventinius rytmečius, kuria dovanas Lietuvai.

Tirkšlių vidurinė mokykla. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Giedojo Tautinę giesmę

Vasario 16-osios išvakarėse Tirkšlių vidurinės mokyklos administracija pakvietė visą mokyklos bendruomenę susiburti mokyklos kieme – simboliškai apglėbti Lietuvą, sugiedoti Tautinę giesmę.
Mokyklos vadovas Marius Vilimas vaikams perskaitė Savivaldybės mero Antano Tenio pasveikinimą.
Meilę savo Tėvynei mokiniai prisiekė skaitydami „Dešimt Lietuvos meilės įsakymų“. O vėliau smagiai dainuodami Marijono Mikutavičiaus „Pasveikinkim vieni kitus“ grįžo prie įprastų darbų.
Mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Daiva Abrutienė „Santarvei“ pasakojo, jog tokia šventė surengta tam, kad mokiniai pajustų lietuvybės dvasią.
„Vasario 16-oji – tai amžinas mūsų Tautos tvirtybės liudijimas ir gyvas įsipareigojimas ateities kartoms,“ – įsitikinę Tirkšlių mokyklos pedagogai.

Lopšelis-darželis „Žilvitis“. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Gimtadieniui „iškepė“ tortą

Lopšelio-darželio „Žilvitis“ priešmokyklinukai Lietuvai dovanojo iš popieriaus pagamintą tortą. Vaikų pedagogė Milda Sidabrienė „Santarvei“ sakė, kad vaikai jį papuošė Lietuvos vėliavos spalvų popierinėmis gėlėmis.
Susirinkę į šventinį rytmetį, ugdytiniai apdainavo Lietuvą, jos miestus, istoriją.
„Palinkėjome, kad Lietuva visada būtų graži ir jaunatviška, su vaikais kalbėjomės, kaip mes mylime ją,“ – pasakojo pedagogė.
Lopšelyje-darželyje veikia Lietuvai skirta paroda, į kurią iš namų vaikai ir auklėtojos sunešė visko, kas susiję su Lietuva. Tai ir gintarai, įvairūs medaliai, juostos, krepšinio atributika, ąsotėliai su šalies pavadinimu, Lietuvos kariuomenės ženkliukai – visa, ką šeimos sieja su Tėvyne.

Lopšelis-darželis „Berželis“. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Paroda „Aš myliu Lietuvėlę“

Trečiadienį lopšelyje-darželyje „Berželis“  vyko šventinis rytmetys „Dovana Lietuvai“. Vaikai mintis išsakė savo piešiniais, aplikacijomis bei karpiniais, kurie demonstruojami parodoje „Aš myliu Lietuvėlę“. Dar viena vaikų dovana Lietuvai – mažųjų dainelės, eilėraščiai, šokiai ir žaidimai.
Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Irena Daukšienė „Santarvei“ sakė, kad apie Lietuvą ir joje gyvenančius žmones reikia kalbėti ne tik per valstybines šventes.
„Jau net mažas vaikas gali suprasti, kad valstybę kuriame mes ir kad ji yra tokia, kokios visi mes verti. Turime pasistengti, kad būtų gera čia gyventi, dirbti ir mylėti,“ – viso kolektyvo nuomonę išsakė pedagogė.

Senamiesčio pagrindinė mokykla. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Organizavo sporto varžybas

Senamiesčio pagrindinėje mokykloje vyko netradicinės sportinės trikovės „Jėga, valia, ištvermė“ varžybos. Tai projektas, rengiamas kartu su Mažeikių rajono policijos komisariatu.
Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga vyko ir pirmūnų šventė.

Užlieknės pagrindinė mokykla. Salvos PURKĖNIENĖS nuotr.

Vyko į muziejų

Užlieknės pagrindinės mokyklos auklėtiniai Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga lankėsi Mažeikių muziejuje.
Čia mokiniai apžiūrėjo eksponatus, paveikslus, skulptūras, ekspoziciją, skirtą pokario rezistencijai, susipažino su žiemgalių, prūsų, kuršių, žemaičių istorija.
Vėliau muziejaus darbuotojai jaunuoliams surengė egzaminą, kuris, pasak užliekniškių, vertė pasukti galveles.
Septintos klasės mokinė Simona Čirvinskaitė „Santarvei“ pasakojo, kad bendramokslius sudomino pamokėlė, kaip iš beržo tošies pasigaminti skirtukų knygoms, papuošalų, kitų smulkmenų.
„Vasario šešioliktąją mūsų mokykla ypatingai pamini kiekvienais metais. Pavyzdžiui, praėjusiais metais surengtoje popietėje-viktorinoje „Šaukiu aš tautą“ pas mus svečiavosi Šaulių sąjungos narys, Sausio 13-osios įvykių dalyvis, pokario rezistencinės veiklos liudininkas Alfonsas Degutis,“ – prisiminė S. Čirvinskaitė.

Lopšelis-darželis „Buratinas“. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Kad būtų stiprūs Lietuvos piliečiai

Trečiadienį lopšelio-darželio „Buratinas“ ugdytiniai ir jų auklėtojos dalyvavo sporto šventėje „Stiprūs, vikrūs, drąsūs Lietuvos piliečiai“.
Auklėtojos Audronė Stirblienė ir Nijolė Sirutienė siekia, kad vaikai didžiuotųsi ir brangintų tėviškę, Tėvynę, pažintų ir vertintų jos simbolius, nusipelniusius žmones, augtų sveiki ir stiprūs. Ugdytiniai deklamavo eilėraščius apie Lietuvą, žaidė liaudies žaidimus, dalyvavo žaidime – Kelionė po Lietuvą“.
Grupių auklėtojos organizavo žaidimus „Tvirtovė“, „Aukštaičiai – žemaičiai“, „Iškelkime trispalvę“, „Virvės traukimas“.
Įstaigos direktoriaus pavaduotoja Genutė Tamušauskienė „Santarvę“ informavo, kad rungtynėse varžėsi, kurie vikresni, miklesni, drąsesni, gudresni. Po rungtynių darželinukai aikštyną papuošė spalvingais piešiniais ant sniego, kurie buvo skirti Lietuvai. Vaikai nepamiršo ir paukštelių – į lesyklėles pabėrė grūdų, duonos trupinėlių, saulėgrąžų.

Sedos darželis. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Šventė kartu su šauliais

Lietuvos gimtadienį šventė ir Sedos darželis. Į renginį buvo pakviesti Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos jaunieji šauliai.
Darželio direktoriaus pavaduotoja Audra Sakalauskaitė „Santarvei“ sakė, kad vaikai susidomėję klausėsi pasakojimų apie šaulių veiklą, mokėsi žygiuoti, vykdyti įvairias komandas.
Drauge su šauliais darželinukai piešė sveikinimus Lietuvai, kuriais papildė piešinių parodą „Mano gimtinė“, statė pilis, žaidė ir dainavo.

Mažeikių politechnikos mokykla. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Apjuosė mokyklą

Valstybės atkūrimo dieną Mažeikių politechnikos mokyklos mokiniai ir pedagogai paminėjo šventės išvakarėse. Nešini tautine atributika jie susirinko kieme.
Sugiedojus Tautišką giesmę istorijos mokytoja Silva Bulauskienė papasakojo apie šios datos svarbą ir reikšmę. Skambant muzikai mokiniai, susikabinę rankomis, simboliškai apjuosė mokyklą, taip išreikšdami savo meilę Lietuvai, parodydami, kad Vasario-16-osios idealų vardan privalo kantriai ir nuosekliai mokytis ir dirbti.
Spalvinga atributika buvo papuoštas ir mokyklos kiemas.

Daugiau nuotraukų – fotogalerijoje.

Jei turite daugiau informacijos ar nuotraukų šia tema, kviečiame pasidalinti el. paštu naujiena@santarve.lt arba tiesiog portalo viršuje paspausti mygtuką „Atsiųsti naujieną“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto