„Swedbank“ klientus įspėja saugotis sukčių

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

„Swedbank“ savo klientus ragina netikėti sukčių siunčiamais elektroninio pašto laiškais, kuriuose raginama neva nuo banko gautą pranešimą perskaityti paspaudus internetinę nuorodą.

Sukčiai aktyvėja

Pastarosiomis dienomis „Swedbank“ darbuotojai vėl pastebėjo suaktyvėjusią tokio sukčiavimo veiklą.
Bankas įspėja tokių nuorodų neaktyvuoti ir jokiu būdu neatskleisti interneto banko ir mokėjimo kortelių duomenų. Šiuo metu klientai dažniausiai gauna tokio turinio pranešimą: „Gerbiamas kliente, Jūs gavote naują pranešimą, spauskite čia norėdami skaityti“.
„Perspėjame klientus, kad tokių laiškų „Swedbank“ savo klientams nesiunčia, ir prašome neatidaryti jokių žinutėje esančių nuorodų ir prisegtų dokumentų. Dažniausiai tokios nuorodos veda į suklastotą interneto banko puslapį, o prisegtais dokumentais platinami virusai. Raginame tokiose suklastotose svetainėse jokiu būdu nevesti savo asmeninių prisijungimo prie interneto banko duomenų ir nenurodyti mokėjimo kortelių informacijos“, – įspėja „Swedbank“ operacinės rizikos kontrolierius Mindaugas Montvilas.

Elementarūs saugumo reikalavimai

Saugumo ekspertas taip pat ragina nepamiršti elementarių saugumo reikalavimų, jungiantis prie elektroninės bankininkystės – įsitikinti, kad jungiamasi tinkamu adresu, jį naršyklėje įrašyti patiems, o ne spausti įtartinas nuorodas elektroniniuose laiškuose ar interneto puslapiuose.
„Swedbank“ taip pat niekada nereikalauja nurodyti daugiau kaip vieno kodų kortelėje esančio slaptažodžio, jei šis įvestas teisingai. Jei jūsų prašo tai padaryti, jūs esate nukreipti ar patekote į sukčių suklastotą interneto svetainę, kuri gali atrodyti kaip interneto banko kopija.
„Visada atidžiai perskaitykite jums atsiųsto pranešimo turinį, patikrinkite siuntėjo adresą. Kone visada tokiuose pranešimuose būna rašybos klaidų, kurios signalizuoja, jog pranešimai yra sugeneruoti naudojant automatines vertimo programas“, – aiškina ekspertas.

One Reply to “„Swedbank“ klientus įspėja saugotis sukčių”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Aciu uz naudinga ispejima. Sekmes Swed Banko kolektyvui!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto