Taisyklių pakeitimus būtina žinoti visiems žvejams

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Nuo praėjusio šeštadienio įsigaliojo Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių pakeitimai, kuriais ne tik sumažinti leistini kai kurių pagaunamų žuvų kiekiai, bet ir jų žūklės laikotarpiai. Aplinkosaugininkai įspėja žvejus, kad būtina susipažinti su naujais reikalavimais, nes už per didelį sugautų žuvų kiekį gali tekti gana solidžia suma atlyginti gamtai padarytą žalą.

Vienu pagrindinių taisyklių pokyčių, kuriuos privalo žinoti žvejai mėgėjai, aplinkosaugininkai įvardija tai, kad žvejybos metu leidžiama sugauti ne daugiau kaip du vienetus lydekų, sterkų, margųjų upėtakių, kiršlių (anksčiau vienos žūklės metu buvo galima šių žuvų sugauti ne daugiau kaip tris). Mažiau vienos žūklės metu leidžiama sugauti ir vėgėlių – nuo šiol ne daugiau kaip tris (ankstesnis ribojimas – 5 žuvys).
Pareigūnai primena, kad vienos žvejybos metu sugautų žuvų bendras svoris negali viršyti 5 kilogramų, o Kuršių mariose – 7 kilogramų, neskaitant stintų, kurių leidžiamas sugauti kiekis neribojamas, išskyrus atvejus, kai vienos žuvies svoris didesnis už šiame punkte nustatytą normą.
Mažeikių aplinkos apsaugos inspekcijos viršininkas Nilius Kupliauskas komentavo: „Kai nusižengiama žvejybos taisyklėms, už kiekvieną žuvį skaičiuojama ir gamtai padaryta žala, o žinant, kad lydeka, sterkas ir vėgėlė įkainoti 240 eurų, tai taisyklių pokyčių nežinojimas gali brangiai kainuoti.“
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

2 Atsakymai į “Taisyklių pakeitimus būtina žinoti visiems žvejams”

  1. Anonimas parašė:

    Tegu tinklus pramoninius uždraudžia . Ten daugiausia žalos pridaro. O čia su meskeryte pagausi kelias daugiau ir premija.

  2. zemaitis parašė:

    kiek galima tas taisykles keitalioti? cia kazkokio taisykliu keitaliojimo rekordo siekiama ar kad paprasti zmones daugiau baudu ivairiausiu sumoketu?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto