Taksistai privalės išsipirkti leidimus

Leidimai taksuoti bus išduodami ne įmonei, o kiekvienai transporto priemonei atskirai. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Vyriausybė pritarė naujiems taksi leidimų įkainiams. Jei pritars ir Seimas, leidimai kainuos 121 litą. Šis dokumentas leis taksistams dirbti ir individualiai.

Išduos automobiliui

Pagal planuojamą naująją tvarką, leidimai taksuoti būtų išduodami ne įmonei, o kiekvienai transporto priemonei atskirai.
„Planuojama, kad leidimas bus išduodamas neterminuotam laikui. Jis galios, kol vežėjas pats nuspręs nutraukti veiklą ar pakeisti transporto priemonę. Jei pavėžėjimu užsiims įmonė, jos vadovas ar savininkas privalės kiekvienam jo įmonėje dirbančiam automobiliui gauti po leidimą“, – paaiškino Mažeikių savivaldybės Turto valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Janina Kuznecovienė.
Fizinis asmuo, norintis gauti leidimą, turi pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, individualios veiklos vykdymo ir gyvenamosios vietos deklaravimo pažymas.
Taip pat būtinas vairuotojo pažymėjimas, automobilio registracijos liudijimas, valstybinės techninės apžiūros talonas bei transporto priemonės civilinės atsakomybės draudimo liudijimas.

Nebeliko licencijų

Leidimai pakeis iki šiol galiojančias licencijas. Licencija kainuodavo 590 litų, išduodama ji būdavo neterminuotam laikui. Jei šias paslaugas teikdavo įmonė, savo pasamdytiems darbuotojams ji privalėdavo išpirkti dešimt litų kainuojančias licencijos korteles.
Iki šiol Mažeikių rajone buvo išduota apie dvidešimt licencijų ir apie aštuoniasdešimt kortelių. Paprastai licencijos korteles įmonės išpirkdavo dviem metams.

Pereinamasis laikotarpis

Šiuo metu dokumentus iš taksistų jau priima Savivaldybės „Vienas langelis“.
„Kada bus pradėti išduoti naujieji leidimai, kol kas neaišku. Dabar yra lyg pereinamasis laikotarpis, kai vis dar galioja anksčiau išduotos licencijų kortelės, o pačios licencijos yra panaikintos“, – sakė J. Kuznecovienė.
Pasak specialistės, šiuo metu jau yra susidariusi norinčių pradėti taksuoti mažeikiškių eilė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*