Talentingiausių Žemaičių krašto tautodailininkų darbų parodos uždarymas

Telšių kultūros centre buvo eksponuojama unikali Lietuvos tautodailininkų sąjungos Telšių regiono visų tautodailės žanrų paroda. Ši paroda tikrai sulaukė didelio tautodailės meistrų susidomėjimo ir iš viso joje dalyvavo net 49 tautodailininkai.

Visą šį laikotarpį Telšių kultūros centro fojė puošėsi meno drožėjų, tapytojų, audėjų ir kitų tautodailininkų darbais. Taip pat buvo eksponuojami unikalūs paveikslai iš žuvies kaulų, karpiniai, atvirukai bei daugelis kitų tautodailės dirbinių.

Parodoje aktyviai dalyvavo net 20 telšiškių, 18 plungiškių ir 13 mažeikiškių. Parodos iniciatorė Telšių kultūros centro tautodailininkė, Telšių tautodailininkų sąjungos pirmininkė Sigita Dacienė net trims pirmą kartą dalyvaujančioms tokioje parodoje meistrėms – Jūratei Beržinienei, lėlių meistrei Inetai ir tapytojai Vidai – įteikė po gėlės žiedą ir labai džiaugėsi jų neišblėstančiu kūrybingumu ir dideliu noru kurti.

Ši paroda buvo unikali tuo, kad su jos uždarymu niekas nesibaigė – joje dalyvaujantys meistrai pretendavo ir į respublikinį konkursą „Aukso vainikas“. Darbus vertino komisija: pirmininkė Lietuvos nacionalinio kultūros centro tautodailės specialistė Solveiga Petkevičienė, narės Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos specialistė Aldona Kuprelytė ir Lietuvos nacionalinio kultūros centro tautodailės specialistė Asta Valiukevičienė. A. Valiukevičienė gyrė Telšių krašto tautodailininkus, nes, pasak jos, šis kraštas yra vienas unikaliausių ir tvirčiausiai savo savitumą išlaikantis regionas.

Respublikinio konkurso „Aukso vainikas“ atrankoje trečiąją vietą užėmė Regina Aleksandravičienė ir Irena Kiršienė, antrąją vietą – Jadvyga Mačiūnienė, Birutė Petrikienė, Egidijus Sinkevičius, pirmąją vietą – Dalia Jakštienė, Zita Paulikienė ir Antanas Vaškys. Laureatų darbai bus eksponuojami nuo sausio 6 dienos Kretingos muziejuje.

Neatrinktų, bet didelį įspūdį komisijai palikusių darbų meistrams buvo įteikti specialieji diplomai.

Taip pat išrinkti laureatai į 2024 m. vyksiančios Dainų šventės dailės parodą. Jie bus paviešinti komisijai aplankius visus regionus.

Renginį vedė Telšių kultūros centro režisierė Alina Gintalienė.

Telšių kultūros centro folkloro ansamblis „Čiučiuruks“.

Šventinę nuotaiką kūrė ir Žemaičių krašto dainomis bei pasakojimais dalijosi Telšių kultūros centro folkloro ansamblio „Čiučiuruks“ mažiausieji nariai (vadovė Rita Macijauskienė).

Telšių kultūros centro inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto