Tamsiu paros metu vairuotojų tyko pavojai

Siekdami išvengti materialinių nuostolių dėl apgadintų automobilių, vairuotojai privalo neviršyti leistino greičio, tamsiu paros metu būti ypač atidūs. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Nuo savaitės pradžios iki ketvirtadienio mūsų rajone užfiksuoti trys eismo įvykiai, kurių pasekmės – ne tik apgadinti automobiliai, bet ir sužeistas žmogus bei žuvę du miško žvėrys.

Nukentėjo pėsčioji

Trečiadienį truputį po aštuonių ryto įskaitinis eismo įvykis užfiksuotas Ventos gatvėje, ties aštuonioliktuoju namu. Pirminiais duomenimis, 23-ejų metų O. P. kirto važiuojamąją gatvės dalį šalia pėsčiųjų perėjos. Merginą partrenkė automobilis „Hyundai Lantra“. Atvykę į įvykio vietą medikai nukentėjusiąją išvežė į priėmimo skyrių, suteikus pagalbą ji paguldyta į traumatologijos skyrių.
Avarijos aplinkybės tiriamos. Tuo tarpu policijos pareigūnai primena: per gatvę galima eiti tik per pėsčiųjų perėją ar ten, kur perėjimas reguliuojamas šviesoforu.
„Kiekvieną rytą mus pasitinka sudėtingos eismo sąlygos – tai rūkas, tai purškiantis lietus, matomumas blogas, ir vairuotojai nepastebi staiga į gatvę išeinančių pėsčiųjų. O prieš pėsčiųjų perėjas jie sulėtina greitį ir avarijos tikimybė sumažėja iki minimumo“, – patarė rajono kelių policijos poskyrio specialistas Steponas Liaugaudas.

Susidūrė su stirnomis

Antradienį vos per penkias minutes tame pat kelyje, tik kelių kilometrų atstumu, įvyko dvi avarijos:  automobiliams kelią pastojo stirnos.
Dešimt minučių po penktos valandos vakaro gautas pirmasis pranešimas, kad avarija įvyko kelyje Mažeikiai–Kuršėnai, netoli Palnosų. Automobilis „Audi 80“ susidūrė su į kelią išbėgusia stirna.
Po penkių minučių pareigūnams pranešta, kad už kelių kilometrų, prie tilto per Dabikinės upę, nukentėjo dar vienas automobilis: susidūrimo su stirna neišvengė „VW LT“. Šiame kelio ruože, kuris driekiasi laukais, nėra kelio ženklo, įspėjančio apie laukinius žvėris, tad vairuotojams baudos už eismo įvykį nebus skiriamos.
Vis dėlto pareigūnai primena: siekdami išvengti materialinių nuostolių dėl apgadintų automobilių, vairuotojai privalo neviršyti leistino greičio, tamsiu paros metu būti ypač atidūs, važiuoti taip, kad spėtų laiku paspausti stabdžio pedalą ir išvengtų susidūrimų su žvėrimis.

7 Atsakymai į “Tamsiu paros metu vairuotojų tyko pavojai”

 1. dur viens vairuotojas parašė:

  anė

 2. Vairuotoja parašė:

  Tirkšlių miestelyje prieš aštuonias ryte policija galėtų padaryti akciją „Būk matomas“, ypač kelyje į Užlieknę ir Letenius, nes šaligatvio ten nėra. Kas rytą tuo keliu tenka važiuoti į darbą, tai tas ruožas tarsi koks košmaras. Ir dar pridursiu, kad jei moteriškė prisisegė atšvaitą prie rankinės ir eina jį prispaudusi, tai dar nereiškia , kad ji yra matoma. Atšvaitai tūrėtų būti matomi iš visų pusių. Padaryčiau aš pati tokią akciją, bet nupirkti daug atšvaitų neturiu iš ko.

 3. irgi vairuotojas parašė:

  Vairuotojas pasakė viską, tad nebėra ko ir bepridurti. Bent aš dėl šventos ramybės įsigijau video registratorių.Padeda tamsiu paros metu.Turi ir minusų.Vairuotojai tai žino,o pėstiesiems nebūtina žinoti.Nes daug kas puolimą po automobilio ratais nori padaryti pasipelnymo šaltiniu.

 4. vardas parašė:

  Pritariu pirmam komentarui, pestieji visiskai nesilaiko jokiu taisykliu vaiksto kur nori, be atsvaitu, ypac gatvese prie nuosavu namu, kur ne visur yra pesciuju takai, apsvietimas blogas, ten ju visai nesimato.. Patys saves nesaugo, tad reiktu griesciau bausti juos…

 5. xxx parašė:

  niekaip nesuprantu,kodėl Žemaitijos gatvėje pridėta šitiek šviesaforų,nesu to mačius kituose miestuose,kad kas keletas metrų jų prijungtų,tuo tarpu ties link Tirkšlių,Pavenčių g., sankryžoje šviesaforas būtinas.Siūlau panaikinti vieną šviesafora esantį šalia maximos ir perkeltį į reikalingą sankryžą.

 6. aisty parašė:

  Esu pasipiktinusi. O.P. puikiai pazistamas man zmogus. Buvo eita per pesciouju pereja. Vairuotoja taipogi buvo labai grubi ir kaltino ja, nors auka buvo tikrai nekalta. Geda geda, jog sitaip nori paversti nekalta kaltu

 7. Vairuotojas parašė:

  Važinėju automobiliu kiekvieną dieną ir pastebiu, kad pėstieji visiškai nesilaiko kelių eismo taisyklių reikalavimų – 90% neturi jokio atšvaito, gatvės nekokybiškai apšviestos, todėl tikrai yra labai sunku laiku pastebėti pėstįjį. Važiuoju atsargiai, bet tikrai nesi žmogau garantuotas, kad kas nors neišpuls į gatvę. Labai norėčiau, kad policijos pareigūnai atkreiptų į tai dėmesį ir tikrai baustų pėsčiuosius. Dėl diržų segimosi tvarka jau įvesta (daugelis vairuotojų juos tikrai užsisega), dabar laikas susitvarkyti su pėsčiųjų betvarke. Kol jų tikrai nepradės bausti už atšvaitų neturėjimą, tol taip ir bus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto