Tamsybių kaltininkas – valdžios taupumas

Vakare išėjęs į miestą gali pasijusti lyg viduramžiais. Pagrindinėse Mažeikių gatvėse šviečia vos keli žibintai, ir tuos vėluojama įžiebti, o užklupus nakčiai vėlyvam praeiviui padeda nebent nuo parduotuvių vitrinų ar kitų įstaigų sklindanti šviesa. Jų, deja, yra ne visur, tad dalis Mažeikių paskęsta aklinoje tamsoje.
Pareigūnai įsitikinę – tamsoje daugėja nusikaltimų, Savivaldybės atstovai gyventojų priekaištus atmeta ir deklaruoja… visuotinį taupymą.

ŠVIESŲ ĮJUNGIMAS VĖLUOJA
„Santarvė“ praėjusią savaitę gavo mažeikiškių signalų, kad kai kuriose Mažeikių vietose apšvietimas įjungiamas gerokai po to, kai jau visiškai sutemsta. Tuo netruko įsitikinti ir po Mažeikių gatves vakare pasižvalgiusi „Santarvė“: Taikos ir Naftininkų gatvėje apšvietimas buvo įjungtas tik 22 valandą, ne ką anksčiau apšviestas ir Sodų gatvės skverelis.
Kai kuriose miesto „arterijose“ šviesos išvis neįsižiebė. Tamsoje skendėjo Ventos gatvės atkarpa nuo prekybos centro „Ąžuolas“ iki buvusio „Oruvos“ administracinio pastato, taip pat Naftininkų gatvės dalis – nuo jos pradžios iki „Bitutės“ lopšelio-darželio, bei kitos vietos.
Apšvietimas neįjungiamas ir Žemaitijos gatvės atkarpoje nuo prekybos centro „IKI“ iki „Maximos“.
Šią vietą, kur verda aktyviausias naktinis miesto gyvenimas ir kur įsikūrusios įvairiausios pasilinksminimo įstaigos, apšviečia tik neoninės parduotuvių iškabos, šviesoforas bei pravažiuojančių mašinų žibintai.

PRIEKAIŠTUS ATMETA
Savivaldybės Vietinio ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas Jonas Labutis, atsakingas už gatvių apšvietimą, teigė, kad šiuo metu šviestuvai yra įjungiami apie pusę dešimtos vakaro, o vidurnaktį šviesa išjungiama daugelyje šalutinių gatvelių. Anot J. Labučio, po vidurnakčio žmonių gatvėse jau beveik nebūna, todėl taupumo sumetimais šviesa išjungiama.
Specialistas paneigė skaitytojų iškeltą mintį, kad galbūt pagrindinėse miesto gatvėse bandoma sutaupyti specialiai neįjungiant apšvietimo, o naudojantis nuo prekybos centrų sklindančia šviesa.
„Ko gero, čia buvo koks nors gedimas. Apšvietimas tiek Žemaitijos, tiek Naftininkų gatvėse turėtų veikti visą naktį“, – tvirtino specialistas ir patikino: artimiausiu metu nuvyks į vietą ir patikrins, ar išties miesto pagrindinėse gatvėse tamsu.
„Galbūt buvo apsiniaukę ar iškilo kokia techninė problema“, – priekaištus dėl vėluojančio šviestuvų įjungimo taip pat atmetė inžinierius.
J. Labutis sakė, kad dėl sparčiai trumpėjančios dienos miesto apšvietimo įsijungimo laikas reguliuojamas net po du ar tris kartus per savaitę – laikas ilginamas po 10–15 minučių.
„Vasaros metu, rugpjūtį, lempos nedega visą naktį, tačiau planuojame, kad ilgėjant naktims, žibintai bus įjungti per visą tamsųjį paros periodą“, – tikino J. Labutis.

APŠVIEČIA TAUPIAI
J. Labutis „Santarvei“ teigė, kad Savivaldybė gyvena taupiai, tačiau lėšų gatvių apšvietimui pakanka.
Pasak specialisto, šiais metais gatvių apšvietimui Mažeikių mieste skirta per 350 tūkst. litų, iš kurių jau panaudota beveik 170 tūkstančių. Panašios sumos buvo skiriamos jau kelerius metus iš eilės. Lėšų pakanka, kadangi kiekvienais metais yra sudaromas planas, suskaičiuojamos išlaidos ir skiriami pinigai. J. Labutis pridūrė, kad nors Mažeikiuose ir daugėja apšviestų gatvių, tačiau dėl diegiamų naujų taupiųjų šviestuvų lėšų nėra panaudojama daugiau.
Nauji ekonomiški žibintai daugiausiai yra diegiami rekonstruojamose gatvėse. Žibintai bus keičiami Laisvės gatvėje, jau šviečia Žemaitijos gatvėje ir kitur.
Savivaldybės meras A. Tenys „Santarvei“ teigė: jei būtų jo valia, apšvietimas mieste būtų įjungtas visą parą. Tačiau tai padaryti trukdo didelis lėšų stygius – visur laikyti įjungtus žibintus biudžetas tiesiog neišgali.

NUSIKALTIMŲ PAGAUSĖJA
Ne paslaptis, kad girtaujantys asmenys ir įstatymų laužytojai mėgsta atokias, neapšviestas vietas. Mažeikiškiai, nors ir vengdami tamsių vietų, ne visada gali išvengti incidentų.
Mažeikių policijos komisariato prevencijos poskyrio viršininko pareigas laikinai einantis Nedas Dabkus „Santarvei“ teigė, kad nusikaltimų neapšviestose miesto vietose tamsiu paros metu šiek tiek daugiau.
„Išjungus šviesas automatiškai išauga nusikalstamumas ir gyventojams pavojus yra didesnis“, – sakė pareigūnas. Anot jo, dėl šviesos reguliavimo atsakingi yra Savivaldybės darbuotojai, policija kištis į šį darbą negali – tik patarti.
Pareigūnas pabrėžė, kad ilgėjančios naktys kelia nerimą ne tik policijos pareigūnams, bet ir mažeikiškiams. Ilgėjant naktims pareigūnus į gatves stengiamasi išsiųsti anksčiau. Pasak jo, daugiausia problemų kyla Žemaitijos ir aplinkinėse gatvėse.
Rytis SAVICKIS
Nuotrauka iš redakcijos archyvo.: Mažeikiškiai pageidautų kas vakarą matyti tokį Žemaitijos gatvės vaizdą. Deja, taip nėra.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto