Tarp „Auksinio fenikso“ pretendentų – ir mažeikiškiai

Jau antri metai iš eilės šalies kultūros centrų asociacija organizuoja apdovanojimus „Auksinis feniksas“, skirtus svariausiai šalies kultūrai nusipelniusiems asmenims pagerbti.
Mažeikiškiai apdovanojimams pasiūlė keturis mūsų krašto atstovus.


Pretenduoja į keturias nominacijas

Šalies gyventojai, įstaigos, asociacijos bei įvairios bendruomenės pretendentus galėjo siūlyti penkioms nominacijoms. Mažeikiškiai nominuoti į keturias jų. 
Geriausio metų kultūros centro vadovo nominacijoje rajonui atstovaus rajono savivaldybės kultūros centro direktorė Krista Kinčienė. Geriausiu metų kultūros ir meno kūrėju pretenduoja tapti fotomenininkas Jonas Strazdauskas. Metų kultūros politiko nominacijai mažeikiškiai pasiūlė rajono savivaldybės administracijos direktorių Bronių Kryžių, o dėl metų kultūros mecenato ar rėmėjo titulo kovos AB „ORLEN LIETUVA“.
Nominacijai dėl geriausio metų kultūros centro partnerio mažeikiškiai nepasiūlyti.


Per daug nesureikšmina

Viena iš pretendenčių K. Kinčienė, paklausta, kaip jaučiasi, kad kraštiečiai pastebi jos darbą ir siūlo nominacijoms, sakė šio fakto nesureikšminanti. Ji tikino tiesiog dirbanti savo darbą, o kai aplinkiniai tai įvertina – be abejo, malonu. 
Fotomenininkas J. Strazdauskas atsakydamas tik pajuokavo: „Pirma reikia kažką gauti, o tada jau galėsiu ir plačiau pakomentuoti“.
B. Kryžius patikino: žinia apie pristatymą nominacijai jam apskritai staigmena. „Iš jūsų pirmųjų išgirdau, kad esu vienas iš pretendentų, todėl net pats neįsivaizduoju ir negaliu pasakyti nei kas, nei už ką mane pasiūlė”, – sakė administracijos direktorius.


Siūlė aktyviai

Šalies kultūros centrų asociacijos prezidentas, Plungės kultūros centro direktorius Romas Matulis „Santarvei“ teigė, kad nors apdovanojimai rengiami tik antrus metus, šalies gyventojai siūlydami pretendentus yra itin aktyvūs. 
„Daugelis tą patį žmogų nominacijai siūlo ne po vieną kartą. Gauname oficialius raštus iš savivaldybių, taip pat kreipiasi pavieniai asmenys, organizacijos. Nėra taip, kad viską siūlytų vienas žmogus“, – kalbėjo vienas iš apdovanojimų organizatorių.
Jis taip pat pranešė, kad šiemet į nominacijas siūlyta daugiau kaip šešiasdešimt pretendentų, iš kurių nustatytų reikalavimų neatitiko tik apie dešimt. Daugiausiai pretendentų, dvylika, pasiūlyta  kultūros ir meno kūrėjo nominacijai gauti.
Sudaryta taryba, pagal tam tikrus nuostatus įvertinusi pretendentų nuopelnus, kiekvienoje nominacijoje išrinks po laimėtoją. Nugalėtojai bus paskelbti ir apdovanoti šio mėnesio pabaigoje Anykščių kultūros centre vyksiančiame renginyje.


Rengs kasmet 

R. Matulis teigė, kad „Auksinis feniksas“ yra vienas ryškiausių apdovanojimų kultūros srityje. Idėja apdovanoti kultūrai nusipelniusius žmones kilo pernai, minint kultūros centrų asociacijos veiklos dešimtmetį. 
Pirmą kartą apdovanojimų įteikimo ceremonija surengta Vilniaus Rotušėje, o nuo šių metų ji „keliaus“ po visą šalį, kas penki metai vis sugrįždama į šalies sostinę. Teisė ir garbė surengti „Auksinių Feniksų“ įteikimo šventę suteikiama praėjusių metų „Geriausio metų kultūros centro vadovo“ nominacijos laimėtojui.
„Iš esmės tai tikriausiai vienintelis toks respublikinis apdovanojimas kultūros srityje, kuriame įvertinami ne tik kultūros žmonės, bet ir visi, prisidedantys prie jos kūrimo, tobulinimo, viešinimo“, – įsitikinęs R. Matulis.

3 Atsakymai į “Tarp „Auksinio fenikso“ pretendentų – ir mažeikiškiai”

  1. Daiva Šideikienė parašė:

    Metų kultūros politiko nominacijai mažeikiškiai pasiūlė rajono savivaldybės administracijos direktorių Bronių Kryžių. O tie mažeikiškiai tai savivaldybės administracija ir kultūros centrų darbuotojai su savo direktoriais. Truputį juokinga, tačiau ir pats pretendentas B.Kryžius neįsivaizduoja ir negali pasakyti nei kas, nei už ką jį pasiūlė. Realiai pats prisipažįsta , abejojantis tuo , jog būtų skirta metų kultūros politiko nominacija. Svarbu kažkas pasiūlė ir tiek.

  2. Neigiamos nuomonės cenzūruojamos??? parašė:

    Matyt komentarai buvo „nepatogūs“, todėl ir ištrinti.

  3. vardas parašė:

    O kur komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto