Šešiolikmetis – tarp būsimų krepšinio žvaigždžių

Šešiolikmečio krepšininko Edvino RUPKAUS (su kamuoliu, žali marškinėliai) šių metų tikslas – atstovauti Lietuvos rinktinei Europos čempionate. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Lietuvos moksleivių krepšinio lygos (MKL) Žvaigždžių dienų renginiuose dalyvavo ir mūsų sporto mokyklos auklėtinis.
Moksleivių krepšinio pirmenybėse komandos jau baigia reguliariuosius čempionatus, ruošiasi atkrintamosioms varžyboms.

Renginį  primins apranga  ir šokoladukai

Kaune vyko „Manijos moksleivių krepšinio lygos“ Žvaigždžių dienos renginiai. Be tritaškių, dėjimo į krepšį ir kitų konkursų bei estafečių, vyko ir „Rytų“ bei „Vakarų“ rinktinių rungtynės. „Vakarų“ rinktinės garbę gynė Mažeikių sporto mokyklos auklėtinis, 190 centimetrų ūgio šešiolikmetis Edvinas Rupkus.
„Jeigu į kitus konkursus buvo galima užsiregistruoti ir per savo mokyklas galėjo dalyvauti visi norintieji, tai į rinktines reikėjo patekti – savo žaidimu čempionate įrodyti, kad esi vertas joje žaisti. Žaidėjus, atsižvelgę į jų rezultatus, balsuodami renka treneriai. Man pavyko patekti į rinktinę penktuoju numeriu savo amžiaus grupėje. Vyresniųjų (17–18 metų) amžiaus grupėje buvo beveik vien tik Vilniaus ir Kauno atstovai, iš provincijos buvome vos vienas kitas“, – sakė Edvinas.
Nors rinktinė, kurioje rungtyniavo mūsų Sporto mokyklos auklėtinis, ir pralaimėjo savo varžovams trimis taškais, tačiau įspūdžio Edvinui tai nesugadino: vien rungtyniauti naujojoje „Žalgirio“ arenoje daug ką reiškia.
„Tai buvo jau trečiasis kartas, kai žaidžiau MKL Žvaigždžių dienoje, įspūdžius primins dovanų gauta apranga ir dėžė šokoladukų“, – šypsojosi krepšininkas.

Tikslas – rinktinė

Jau trečius metus iš eilės naudingiausiu žaidėju Lietuvoje savo amžiaus grupėje pripažintas E. Rupkus pagrindinį metų tikslą įvardijo net nesusimąstęs – patekti į šalies rinktinę, kuri šiemet žais Europos jaunučių (iki šešiolikos metų) krepšinio čempionate, vyksiančiame Lietuvoje.
„Su šalies rinktine pernai laimėjau Olimpinio jaunimo festivalio auksą Turkijoje, todėl manau, kad galimybių patekti į rinktinę yra. Pirmutinis tikslas yra patekti į atrankos stovyklą, kur susirenka apie trisdešimt žaidėjų, ten pasirodyti kuo geriau ir papulti į stipriausiųjų dvyliktuką.
Žinoma, reikia labai daug dirbti“, – sakė žaidėjas.
Edvinas šį sezoną rungtyniauja net keturiose komandose: gina Mažeikių sporto mokyklos garbę su šešiolikmečiais ir septyniolikmečiais, atstovauja vyrų ekipai „KK Akmenė“ Regionų krepšinio lygoje ir dar žaidžia Akmenės rajono vyrų krepšinio pirmenybėse, kur jo ekipa yra lyderė.
„Kartais treniruotės ir krepšinis taip atsibosta, kad net pagalvoti negaliu. Tačiau praeina diena, ir vėl norisi į aikštelę, griebi kamuolį ir važiuoji į treniruotes“, – prisipažino krepšininkas.

Laukia atkrintamosios kovos

Šešiolikmečių Mažeikių sporto mokyklos komanda, kurios lyderis yra E. Rupkus, vienintelė iš visų MKL mūsų rajonui atstovaujančių ekipų žaidžia pirmajame divizione, kur kovoja dešimt stipriausiųjų šios amžiaus grupės komandų.
„Kartą su ekipa pasidabinome bronzos medaliais, du kartus buvome ketvirti. Ir šį sezoną, likus iki reguliariojo čempionato pabaigos ketverioms rungtynėms, kol kas esame ketvirtoje vietoje, kuri atkrintamosiose varžybose suteikia savo aikštės pranašumą. Stengsimės iš visų jėgų, kad pavyktų užkopti ant prizininkų pakylos“, – patikino Edvinas.
Anksčiausiai reguliarųjį MKL čempionatą baigė patys vyriausi trenerio Vidmanto Berčio auklėtiniai. Jiems antrajame divizione, kur žaidžia aštuonios antrojo šalies dešimtuko ekipos, sekėsi neblogai: aštuoniolikmečiai paskutinėse turo rungtynėse išvykoje rezultatu 79:76 įveikė Kauno „KM Aisčius“, o septyniolikmečiai namuose rezultatu 64:52 privertė pasiduoti Kauno „A. Sabonio KC-Vytautą“.
Abi ekipos baigė pirmenybes būdamos trečiose pozicijose, turi namų aikštelės pranašumą ir mačuose iki dviejų pergalių susitiks atitinkamai su Rokiškio bei Vilniaus krepšininkais.
Algimanto Giedros treniruojami penkiolikmečiai savo grupėje užima aštuntąją vietą (liko trejos rungtynės) ir žais dėl išlikimo antrajame divizione, o Aloyzo Rudžio treniruojami keturiolikmečiai mažeikiškiai, likus vienerioms rungtynėms, užima antrąją vietą ir atkrintamosiose varžybose taip pat turės namų aikštelės pranašumą.
Trylikamečiai krepšininkai rungtyniauja trečiajame divizione, o 2000-ųjų gimimo Renatos Martinkienės auklėtiniai po pirmojo rato „Pirmojo iššūkio“ varžybose  savo pogrupyje tarp aštuonių ekipų užima antrąją vietą.

One Reply to “Šešiolikmetis – tarp būsimų krepšinio žvaigždžių”

  1. tukas parašė:

    Geras vaikis E.Rupkus. N.Akmenes rajono laikrastis taip pat parasys apie savo aukletinio pasiekimus. Tai kas yra kas ?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto