Tarp galimų naujų Lietuvos eksporto rinkų – Azija, arabų pasaulio valstybės

Tarp galimų Lietuvos naujų maisto produktų eksporto rinkų yra Azija, arabų pasaulio valstybės, sako užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Atsirado papildomos kryptys

Ketvirtadienį kalbėdamas „Žinių radijui“ Lietuvos diplomatijos vadovas sakė, kad naujos rinkos verslui atsiranda, tačiau konkrečiai jų neįvardijo.
„Jau ir prieš savaitę paaiškėjo kai kurios galimybės, kur galima būtų (eksportuoti. – ELTA). Čia jau ne artimais atstumais, galbūt didesnės distancijos, mažiau tradicinės, įprastos. Rinkų paieška tuo ir ypatinga, kad reikia ieškoti ir neįprastų, ir tradicinių krypčių. Kartais, kaip šiuo atveju, priverčia ir gyvenimas (…) Prieš savaitę atsirado papildomos kryptys, kur galima eksportuoti mėsą arba žuvį. Kalbu apie arabų pasaulį, Azijos šalis“, –sakė L. Linkevičius.
Dėl naujų rinkų paieškų, pasak ministro, aktyviai dirbama Lietuvos diplomatinėse atstovybėse. Kitą savaitę Vyriausybė nagrinės ministerijų pateiktus siūlymus dėl Rusijos sankcijų padarinių amortizavimo, ritualinių gyvulių skerdimo įteisinimo šalyje, kas palengvintų mėsos eksportavimą į musulmonų šalis, Izraelį, tikimasi ir Europos Komisijos sprendimo dėl intervencinių pirkimų.

Pristatė veiksmų planą

Su Rusijos blokada susiduriant visai Europos Sąjungai (ES), L. Linkevičius siūlė ieškoti kolektyvinio sprendimo, įskaitant poveikio priemones per Pasaulio prekybos organizaciją, ką ketina daryti EK.
„Taigi yra daug krypčių ir, tikėkimės, kad tos priemonės galbūt amortizuos tuos padarinius, kurie, neslėpkime, yra, tačiau jokiu būdu nemanau, kad būtų pagrindas panikuoti. Mes tikrai susitvarkysime ir esame ne kartą tokius „įspėjimus“ taikant visokias ribojimo priemones gavę prieš tai. Taigi čia nėra pirmas skambutis, čia yra tam tikras dėsningumas, kuris primena apie tai, kokios rinkos yra patikimos, nors galbūt ten pelno marža ir mažesnė, ir kokios yra tikrai nepatikimos, nors trumpalaikėje perspektyvoje didelė pelno marža gali atrodyti patraukli. Verslas turės pasverti, kur yra verslo rizika, ir mes tai padėsime padaryti“, – tikino Lietuvos užsienio reikalų ministras.
Žemės ūkio ministerija trečiadienį Vyriausybėje pristatė veiksmų planą, kuris padės Lietuvos žemdirbiams, gamintojams ir verslininkams sumažinti patiriamus nuostolius. Žemės ūkio ministerija ketina bendradarbiauti su kitomis ministerijomis ir ES institucijomis bei derėtis dėl paramos ir lengvatų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto