Tarp geriausių ugniagesių gelbėtojų – mažeikiškiai pareigūnai

Tarp pamainos vadų geriausiu tapo Giedrius Naujalis. Jono STRAZDAUSKO nuotrauka

Ketvirtus metus vykusiame šalies geriausio valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūno konkurse šauniai pasirodė Mažeikių objektinės priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovai. Šios tarnybos komanda užėmė trečiąją vietą bendroje įskaitoje, jos atstovai prizus pelnė ir asmeninėse varžybose.


Gamyklos ugniagesiai – tarp prizininkų 

Į Ugniagesių gelbėtojų mokyklą Vilniuje rungtis dėl geriausiojo vardo susirinko ugniagesiai gelbėtojai, skyrininkai, pamainų vadai, vairuotojai, Bendrojo pagalbos centro skambučių administratoriai ir pajėgų valdytojai, kurie nugalėjo pirmuosiuose etapuose, vykusiuose rajonuose bei apskrityse. Į sostinę varžytis dėl šių titulų vyko ir trys Mažeikių objektinės priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnai.  
Mažeikiškiams sekėsi puikiai – tarp pamainos vadų geriausiu tapo Giedrius Naujalis, tarp ugniagesių gelbėtojų trečiąją vietą pelnė Giedrius Mickus, tarp vairuotojų šeštąją – Raimondas Panumis.
Mažeikių objektinės priešgaisrinės gelbėjimo valdybos komanda, praleidusi į priekį tik Vilniaus ir Kauno apskričių gelbėjimo valdybų pareigūnus, užėmė trečiąją vietą.


Pirmąsias vietas skyrė tik taškas

Pirmiausia visi konkurso dalyviai sprendė teorinius klausimus (testuose buvo po keturiasdešimt klausimų), po to jų laukė trys rungtys: tariamo nukentėjusiojo nešimas pirmosios pagalbos darbuotojams, kuo greičiau apsirengti apsauginius ugniagesio gelbėtojo drabužius bei bėgimas su priešgaisrinėmis rankovėmis (vairuotojams vietoj to buvo surengtas vairavimo meistriškumo patikrinimas). 
Pasak geriausio šalyje pamainos vado G. Naujalio, užduotys buvo palyginti nesunkios, visos jos ne kartą atliktos tarnybos ir treniruočių metu.
„Kova dėl geriausiojo titulo tarp manęs ir Telšių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovo buvo ypač atkakli – priešpaskutinę rungtį buvau tik ketvirtas, aplenkiau varžovą vos vienu tašku. Mano rezultatai gerėjo po truputį – teorinių žinių patikrinime užėmiau septintąją, nešant nukentėjusįjį – penktąją, rengiantis apsauginiais drabužiais jau buvau antras, o paskutinėje rungtyje užėmiau pirmąją vietą.
Kiek sunkiau sekėsi su teorija – trejus metus buvo pateikiami tie patys klausimai, ankstesniuose konkursuose dalyvavę pareigūnai su jais jau buvo susipažinę, o šiemet teko nauji bilietai, tad buvo nelengva“, – sakė Giedrius, nuo 2006 metų dirbantis priešgaisrinėje apsaugoje ir tik prieš porą metų atestuotas pamainos vadu.
Anot pareigūno, jeigu reikės, varžybose dalyvaus ir kitais metais, nes tokiuose konkursuose būtina save išbandyti, pamatyti ką pats sugebi, ką sugeba kolegos ugniagesiai, pasisemti patirties.


Konkursai patikrina pasirengimą 

Trečiąją vietą šalies geriausio ugniagesio gelbėtojo konkurse užėmęs G. Mickus šį darbą dirba jau septintus metus. Mažeikiškiui prizinė vieta buvo netikėta – Visagine vykusiame objektinių priešgaisrinio gelbėjimo valdybų geriausių pareigūnų konkurse, kuriame dalyvavo Visagino ir Mažeikių objektinių priešgaisrinių gelbėjimo valdybų bei Elektrėnų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai ir kur buvo dalijami kelialapiai į varžybas sostinėje, Giedrius liko antras po elektrėniškio, tačiau šiam patyrus traumą, atstovavo Mažeikiams ir tapo trečiosios vietos laimėtoju. 
Kaip informavo Lietuvos priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, šiuo konkursu siekiama gerinti pareigūnų profesinį pasirengimą, populiarinti šią profesiją bei skatinti pareigūnų bendradarbiavimą.
„Džiugu, kad valdybos pareigūnai, ypač jaunimas, noriai dalyvauja tokiame konkurse. Yra aiškūs rungčių kriterijai, pratimai paruošti taip, kad leidžia patikrinti pareigūnų pasirengimą. Konkurso rungtys pareikalavo ir fizinės jėgos, ir teorinio pasiruošimo. Rezultatai rodo, kad pareigūnai yra tinkamai pasiruošę vykdyti savo tiesiogines pareigas“, – reziumavo Mažeikių objektinės priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Raimondas Ramanauskas.

7 Atsakymai į “Tarp geriausių ugniagesių gelbėtojų – mažeikiškiai pareigūnai”

 1. klasioke parašė:

  Giedriau, geriausi linkejimai -taip ir toliau

 2. Oksana parašė:

  Tak derzhat! Super! :)

 3. VARDAS parašė:

  Šaunuoliai ir Giedrius ir kiti jo kolegos, tik straipsnio autoriui trūksta kompetencijos minties išdėstymui.
  Siūlyčiau prieš skelbiant pateikti tekstą redakcijai:) Šiuo atveju, straipsnio autoriui labai tinka pigus.xx reklamos šūkis – „Gėda!!“:)

 4. Firestarter parašė:

  Super!

 5. Vardas (privalomas) parašė:

  Šaunuolis Giedius buvo, yra ir bus.

 6. Egis parašė:

  Šaunuoliai

 7. Danutė parašė:

  Giedrius šaunuolis. Sveikinu!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto