Tarp nuotraukų konkurso nugalėtojų – ir „Santarvės“ korespondentė

Neringos ŠVELNIENĖS nuotrauka

Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenė organizavo nuotraukų konkursą „Lietuvos žydų kultūros ženklai“. “Santarvės“ laikraščio korespondentės Neringos Švelnienės nuotrauka „Kapinaitės ūke“ nugalėjo visuomenės simpatijos kategorijoje. 

Neringa vasario pabaigoje autorė drauge su Mažeikių rajono savivaldybės Kultūros ir sporto skyriaus vyriausiąja specialiste Rūta Končiute-Mačiuliene lankėsi Mažeikių rajono Leckavos miestelio žydų kapinaitėse ir jas fotografavo.
Pasak jos, kapinės jau avaime yra paslaptinga vieta. Įprastai jų lankytojas ant antkapių gali perskaityti ir sužinoti nemažai informacijos: palaidotojo vardą, pavardę, gimimo ir mirties metus. Iš užrašų gali orientuotis apie tai, kiek narių palaidotojo šeimoje. Ant senųjų antkapių galima perskaityti, kokioje vietovėje žmogus gyveno… O atėjus į žydų kapines – pasijunti tarsi kokiame istorijos ūke, nes nesupranti, kas ant macevų (antkapių) parašyta, nieko apie tą žmogų nežinai. Nuotraukos autorės teigimu, tądien tvyrojęs rūkas nuotraukos tematikai labai tiko ir suteikė savitumo.

Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto