Kaziuko mugėje sostinėje – ir mažeikiškiai

Mažeikiškių chorui „Draugystė“ patikėtas pasirodymas Šv. Kotrynos bažnyčioje. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Penktadienį Vilniaus senamiestyje prasidėsiančioje Kaziuko mugėje pagrindinis dėmesys atiteks Žemaitijai.
Šiųmetėje tris dienas truksiančioje šventėje „Vilnius – vartai į Žemaitiją“ dalyvaus ir apie šešiasdešimt atlikėjų bei meno mėgėjų iš Mažeikių rajono.

Parinkti geriausieji

Savivaldybės kultūros ir sporto skyriaus vedėja Angelė Rupkutė pasakojo, kad kasmet pristatyti atskirus šalies regionus Kaziuko mugėje sumanyta ne atsitiktinai: tai didžiausias tautodailininkų ir liaudies meistrų sambūris ir amatų mugė Lietuvoje. Tradicija rengti Kaziuko muges sostinėje egzistuoja apie 400 metų.
Į šventę paprastai vyksta mėgėjų meno kolektyvai ir solistai, galintys koncertuoti lauko sąlygomis: tai orkestrai, įvairios kapelijos, vokaliniai ir instrumentiniai, dainų ir šokių ansambliai, teatrai, pavieniai muzikantai.
Vien Žemaitijos profesionalių menininkų šiemet Kaziuko mugėje laukiama apie 120. Iš Mažeikių į šventinius renginius drauge su kultūros centro mišriu choru „Draugystė“ važiuoja grupė dailininkų, literatų, dainininkų: iš viso apie 60 žmonių.
„Teko pasukti galvas, kas Žemaitijos dienose atstovaus Mažeikių rajonui. Tad parinkome pačius geriausius, garsiausius, turinčius ką parodyti ir pasakyti mūsų rajono meno bendruomenės atstovus“, – patikino A. Rupkutė.

Pristatys paveikslus ir fotografijas

Pirmasis mažeikiškių pasirodymas rytoj vyks Vilniaus Rotušėje – čia bus atidaryta Žemaičių profesionalių dailininkų paroda „Vilnius – vartai į Žemaitiją“, o „Arkos“ dailės galerijoje bus pristatyti mūsų rajono dailininkų – Dailės mokyklos mokytojų Jono Želkausko ir Virginijaus Tamošiūno, Vaidos Anusaitės, Pavasario vidurinės mokyklos mokytojo Aleksandro Novako, viekšniškės Rūtos Kučinskaitės bei Mažeikiuose gyvenančio olandų kilmės dailininko Arie Torcque darbai.
Šeštadienį Vilniaus mokytojų namų Mažojoje salėje vyks fotomenininko Jono Strazdausko albumo „Žemaitijos rūkai“ pristatymas bei parodos atidarymas, kuriame ketina dalyvauti ir pats autorius.

Programa įvairiapusiška

Vilniaus mokytojų namų svetainėje vyksiančioje Žemaičių literatūros popietėje „Kitoniški yra žodžiai raseiniškių, kitoniški šiaulyčių, dar kiti telšiškių“ drauge su kolegomis rašytojais žemaičiais  Vaciu Reimeriu, Marcelijumi Martinaičiu, Maryte Kontrimaite, Stase Lygutaite-Bucevičiene, Meile Kudarauskaite, Raimundu Kašausku, Danieliumi Mušinsku savo kūrybą skaitys ir mažeikiškiai Rasa Čergelienė-Sara Poisson ir Vaclovas Navickas.
Šv. Kotrynos bažnyčioje vyks Žemaičių koncertas, kuriame su meno kolektyvais iš Telšių, Rietavo, Šiaulių rajono koncertuos Mažeikių kultūros centro mišrus choras „Draugystė“, vadovaujamas Ričardo Grušo.
„Mažeikiškių delegacija gana įvairi, pasistengėme, kad vilniečiai ir mugės svečiai pamatytų mūsų rajoną kuo įvairesnį. Tikėkimės, kad savo kraštiečius palaikys ir į šventę atvykę mažeikiškiai“, – vylėsi A. Rupkutė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto