Tarp „Tramtatulio“ nugalėtojų – ir mažeikiškių pavardės

Gintauto GRIŠKĖNO nuotrauka

Paskelbti Kaune vykusio Lietuvos vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso „Tramtatulis“ respublikinio turo rezultatai: tarp laureatų ir diplomantų – nemažai folkloro mylėtojų iš Mažeikių ir Sedos.

Mažeikiškių – net keli

Lietuvos vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso „Tramtatulis“ laureatų ir diplomantų sąraše – šešios Mažeikių ir Sedos jaunųjų atlikėjų pavardės ir vieno kolektyvo pavadinimas.
Laureatais konkurso komisija šiemet pripažino septynmetę pasakotoją Ievą Šlutaitę iš lopšelio-darželio „Buratinas“ (mergaitės mokytoja Audronė Memgaudienė). Konkurso laureatės vardo taip pat nusipelnė aštuoniolikmetė sediškė smuikininkė Gabrielė Griškėnaitė. Ji yra Sedos kultūros centro vaikų folkloro ansamblio „Rėmoliokaa“ narė, o pasiruošti konkursui jai padėjo mokytojos Gražina Vainutienė ir Rima Bomblauskienė.

Pakviesti į koncertą Rumšiškėse

Konkurso „Tramtatulis“ diplomantų iš Mažeikių rajono yra ir daugiau. Diplomantu pripažintas  Savivaldybės kultūros centro vaikų folkloro ansamblio „Alksniokaa“, kuriam vadovauja Dainora Petrikienė, penkiolikmetis bandonininkas Jonas Šopa. Kitas mūsų rajono diplomantas – Sedos kultūros centro vaikų folkloro ansamblio „Rėmoliokaa“ muzikantas – lūpine armonikėle grojantis šešiolikmetis Egidijus Vainutis.
Konkurso diplomu taip pat įvertinta ansamblio „Rėmoliokaa“ instrumentinė grupė, kurioje groja G. Griškėnaitė, E. Vainutis, dvylikamečiai Žygimantas Danauskis ir Tomas Kleinauskas.
„Yra tokia tradicija, kad „Tramtatulio“ respublikinio konkurso laureatų atlikti kūriniai įamžinami kompaktinėje plokštelėje, o patys laureatai kviečiami dalyvauti laureatų koncerte Rumšiškėse. Šiemet koncertas įvyks birželio 7 dieną“, – informavo Savivaldybės kultūros centro etnografė Jolanta Kaleckienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto