Tarp tyliausių Seimo narių – S. Giedraitis

Jonas Stanevičiaus (kairėje) teigė bent kartą girdėjęs Stanislovą Giedraitį: tąkart politikas plenarinio posėdžio metu pristatė Aplinkos apsaugos komiteto poziciją. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Viešojoje erdvėje pasirodė pranešimų apie pasibaigusios Seimo rudens sesijos darbą. Aktyviausiai per šią sesiją reiškėsi socialdemokratas Vytenis Andriukaitis. Nė karto nebuvo girdėti penkių Seimo narių, tarp jų – ir mažeikiškių išrinkto Stanislovo Giedraičio.

Girdėjo pristatant komiteto poziciją

Seimo kanceliarijos duomenimis, per nuo rugsėjo 10-osios iki gruodžio 23-iosios vykusią sesiją priimti 273 įstatymai, 69 Seimo nutarimai, 5 rezoliucijos ir vienas kreipimasis.
Iš viso surengti 55 plenariniai posėdžiai.
„Rekordininkas“ socialdemokratas V. Andriukaitis per plenarinius posėdžius kalbėjo 220 kartų. Tuo tarpu mažeikiškių išrinkto S. Giedraičio, kaip skelbiama, nebuvo girdėti nė karto.
Su Seimo nariu „Santarvei“ trečiadienį susisiekti nepavyko, tačiau jo stojo ginti kitas mažeikiškių išrinktas parlamentaras Jonas Stanevičius.
„Man keista tokia žinia, kad jis nė karto nepasisakė. Aš pats neseniai girdėjau, kaip jis pristatinėjo komiteto projektus. Gal čia kokia klaidelė įsivėlė, pamenu, jis tuomet pristatinėjo Aplinkos apsaugos komiteto pozicijas, – prisiminė pašnekovas ir pridūrė: – Aš niekada neanalizavau jo darbo Aplinkos apsaugos komitete, kuris yra pakankamai kontraversiškas. Daug jie ten turi projektų, tikrai manau, kad jiems sunkiau tvarkytis nei mums Kaimo reikalų komitete. Mes vienaip ar kitaip apsaugome ūkininkaujančius, ko negalime pasakyti apie atsinaujinančią energetiką“.

Pagrindinis darbas – komitetuose

J. Stanevičius atkreipia skaitytojų dėmesį: jeigu asmuo nešneka plenarinio posėdžio metu, nereiškia, kad jis nedirba.
„Siūlyčiau pažiūrėti į Seimo statutą, kuris labai aiškiai nusako, kur yra pagrindinis Seimo nario darbas. Tai Seimo komitetai. Be komitetų pritarimo, nepraeina joks įstatymas pačiame Seime. O pačioje Seimo salėje, iš kurios žmonės mato transliacijas, iš esmės belieka tik balsavimas. Blogas tas Seimo narys, jeigu jis nieko neveikia, nediskutuoja, neteikia pataisų, pasiūlymų, dirbdamas komitetuose,“ – aiškino politikas.
O kaip aktyviai Seimo nariai dirba įstatymų ruošimo proceso metu, sukontroliuoti sunkiau. Nors posėdžiai įrašinėjami, tačiau jie nėra viešai prieinami.
„O komitetų posėdžių metu atsiveria visos kortos: lobizmas, privatūs ir viešieji interesai labai greitai išlįstų,“ – pašnekovas apgailestavo dėl tokių diskusijų viešinimo stokos.

Politikams trūksta dėmesio?

Nepatekęs nei tarp aktyviausių, nei tarp pasyviausių Seimo narių J. Stanevičius „Santarvei“ tvirtino, kad plenarinių posėdžių metu kalba tik tiek, kiek reikia.
„Pažiūrėkime į Andriukaitį – rekordininką. Man, žiūrint į jį, yra liūdna. Matyt, jo namuose niekas neišklauso, užtat jis turbūt išsikrauna Seimo salėje. Apskritai populiaru kalbėti politinėmis frazėmis: socialdemokratai geri, konservatoriai – blogi, arba atvirkščiai. Ar nuo to žmonės geriau pradės gyventi?“ – samprotavo J. Stanevičius ir pastebėjo, kad šnekiausi Seimo nariai pasireiškia tuomet, kai yra įjungtos kameros.
Politikas priminė, kad vieši pasisakymai plenarinio posėdžio metu balsavimo rezultato nepakeičia: kaip balsuoti, jau būna nuspręsta frakcijose.

Sulaukia pagalbos

Antanas TENYS. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Su J. Stanevičiaus mintimis sutiko ir Mažeikių rajono savivaldybės meras Antanas Tenys. Panašus darbas vyksta ir Savivaldybės taryboje: pirmiausia prie sprendimų projektų dirbama komitetuose, o Tarybos posėdyje vyksta balsavimas.
Mero manymu, posėdžiuose pasisako tie, kurie siekia populiarumo.
„Komitetuose ne visada yra televizija ar spauda, tad pasisako per Tarybos posėdžius. Nesvarbu, kad ta tema jau esame diskutavę ir į klausimus yra atsakyta komitetuose. Jeigu Tarybos posėdyje, svarstydami penkiasdešimt klausimų, pradėsime visais diskutuoti ir neturėsime bendros nuomonės, tai mes jų ir nepriimsime,“ – pastebėjo rajono vadovas.
A. Tenys sakė negalįs komentuoti, kaip Seime dirba mažeikiškių pasitikėjimą pelnę politikai. Tačiau pasidžiaugė, kad visada sulaukia S. Giedraičio tarpininkavimo, kai reikia susisiekti su įvairių ministerijų, departamentų vadovais.

Ar tenkina mažeikiškių išrinktų Seimo narių darbas?

12 Atsakymų į “Tarp tyliausių Seimo narių – S. Giedraitis”

 1. Komentatorius parašė:

  Apsiperdęs mužikas.

 2. Nesiseka parašė:

  Mažeikiečiai jau eilinį kartą sugeba iįsirinkti pačius neveiklausius seimo narius. Tiek Jurkus, tiek Venclova tiek ir Giedraitis „pirmaujančių“ sąrašų viršūnėje. Visi trys nieko gero nepadarė miestus. Gal tik Romas dažniau rodydavosi vaikų namuose su garbės raštais…

 3. Jadze parašė:

  Maciau Staneviciu gruodzio 27 diena Mazeikiu seniunijoje su kazkokia moteriske. Tai pasissveikinau. Malonu ir jis pasisveikino, kulturingas toks vyras, aukstas toks. Bet vis tiek maloniau ji buvo gelbetoju matyti nei seimo nariu….

 4. to cigonjonis parašė:

  as stanevicius maciau Mazeikiuose per praejusius du menesius du kartus. Tai ir galvoju, ka, jo darbas ne Vilniuje o Mazeikiuose? Nu idomu. O siaip tai su Seimu tikrai liudna, bet tikrai ne Stanevicius daro geda. Patikekit

 5. bucikas to cigonjonis parašė:

  Nu bet tu ir kausas, tai kad Balciunui neleido statyt biuru pastato, cia tipo labai gerai, teisyngai – berzelis ant stogo labiau miesta puosia.O Stanevicius ne Mazeikiu o rajono rinktas, tad rajone ir lankosi, kaip jis pats sake – daugiau i seima neis, tad sou ir nesidaro. Giedraicio gi vienintelis darbas, balsavimas pries Ignalinos AS uzdaryma,,,

 6. čigonjonis parašė:

  Užsakomasis „santarvės’ straipsnis , p. Balčiūnai, tikriausia taip pat negavote skvero Laisvės ir Burbos gatvių sankryžoje, o gal jau gavote? O kas iš vis matė p.Stanevičių Mažeikiuose?

 7. parko žmonės parašė:

  Garbus seimo narys Stanislovas Giedraitis tikrai neleido Mažeikių vagims pavogti ir išsidalinti paskutinį parką senamiestyje, o dirbo šia linkme visa rajono valddžia tiek sosocdemai -[ypač Jurkus, kortas jis pardavė], tiek koncervai , kurie ir dabar bet kokia kaina stengiasi jų užsakytą projektą Štaudei prakišti, bet pamiršo, kad tikri ŽEMAIČIAIi ne mužikai, kuriems bet kas tiks.
  Jau rinkiminiai žaidimai prasidėjo, o šaudot senom petardom, tik žiūrėkit ,kad patiems nekliūtų.

 8. rita parašė:

  Kad Mažeikiuose pasirinkimo nebuvo.-Jurkus arba Giedraitis.Na žinant Giedraičio praeitį ,bendradarbiavimą su Lietuvos priešu Burokevičiumi ,darosi baisu ,kad jis iš vis galėjo balatiruotis ,Nieko garo iš jo.Na bet ką rinkti , jei į politiką dori žmonės neina …..

 9. o parašė:

  tai kas už jį balsavo? gal buvo geresnių pasirinkimų.

 10. jons parašė:

  S.Giedraitis atvykęs į Mažeikius daug kalba tuščiai ,bet realiais darbais rajonui,miestui nelabai gali pasigirti.Nebent atvirkščiai: sutrukdė miesto parko tvarkymo planus,ko pasekoje parkas ko gero liks,koks buvęs….apleistas, liūdnas su aptriušusiom tribūnom ir kreivais šaligatviais bei medžiais.Va čia Stanislovas tai „padirbėjo“iš peties anot patarlės:“Nei pats laka,nei kitiems leidžia“
  Finale ES skirtas lėšas ir nemažas miesto parkui sutvarkyti, taikosi paimti ir įsisavinti Telšiai.
  Manau ,kad Giedraitis liks mažeikiečių atmintyje kaip „stabdis“.Daugiau jau jo nerinksiu,nes dar žadėjo atgaivinti pramonę , iškelti geležinkelį už miesto,sukurti daug darbo vietų statybininkams paverčiant Mažeikius statybų aikštele.Naivūs buvo ir rinkėjai,patikėję tokia fantastika.
  Kas iš tų pažadų išėjo matosi????????????????????????????????????????

 11. SG parašė:

  Visa informacija yra Seimo tinklapyje, koks jo aktyvumas, kiek projektų pateikė, kaip už ką balsavo, labai nustebino vienas dalykas – šis Seimo narys turi 6 padėjėjus (o tas pats Andriukaitis – tik vieną)

 12. Hm parašė:

  kuo Giedraitis pagerino Mažeikių gyvenimą? nematau…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto