Tarptautiniame liaudiškos muzikos festivalyje skambėjo ir tirkšliškių dainos

Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Šeštadienį Latvijoje, Saldaus mieste, vyko trečiasis tarptautinis liaudiškos muzikos festivalis. Jame dalyvavo ir Tirkšlių kultūros centro kolektyvai: liaudiškos muzikos kapela „Subatvakaris“ bei folkloro ansamblis „Guojee“.


DALYVAVO PIRMĄ KARTĄ

Kolektyvams vadovaujantis Antanas Erlickas „Santarvei“ pasakojo, kad ne kartą yra tekę koncertuoti Latvijoje, tačiau šiame renginyje kolektyvai dalyvavo pirmą kartą.
„Buvo nelengva diena. Kadangi atvažiavome su dviem kolektyvais ir kiekvieno jų pasirodymai skirtingi, reikėjo dažnai lipti ant scenos. Tačiau tam buvome pasiruošę ir džiaugėmės galėdami ne tik parodyti ką sugebame patys, bet ir stebėti kitų pasirodymus“, – teigė vadovas.
Tarptautiniame liaudiškos muzikos festivalyje iš viso pasirodė 12 kolektyvų. Kiekvienas jų šventės metu sudainavo po tris dainas, o pabaigoje –  jungtinę visų dalyvių dainą.

Nuotrauka iš asmeninio archyvo


SULAUKĖ PALAIKYMO

A. Erlickas pasakojo, kad nors teko pasirodyti neeilinei publikai, sulaukta nemažo žiūrovų palaikymo.
„Tikriausiai kūrinių, kuriuos atlikome, žodžius suprato nedaugelis, tačiau pasirodymų metu susirinkusieji negailėjo nei aplodismentų, nei pagyrimų. Teko duoti interviu ir vietinei Saldaus miesto televizijai, kuri filmavo visą renginį, todėl galime sakyti, kad sulaukėme nemažai dėmesio“, – kalbėjo A. Erlickas.
Pašnekovas mąsto, kad „Guojee“ žiūrovus sudomino liaudiškas dainas atlikdama tarmiška žemaičių kalba, o „Subatvakaris“ didelio žiūrovų dėmesio sulaukė atlikdamas specialiai renginiui ruoštą latvišką dainą. Ją visi kolektyvai kartu uždainavo ir bendrame užbaigiamajame pasirodyme.

Nuotrauka iš asmeninio archyvo

KOLEKTYVAI IŠTVERMINGI

Nors festivalio dalyviai nesivaržė dėl geriausiųjų titulo, jų dalyvavimas buvo įvertintas. A. Erlickas tikino, kad kolektyvai buvo maloniai sutikti, pavaišinti, o už dalyvavimą jiems įteiktos simbolinės dovanos.
Pašnekovas pasidžiaugė savo kolektyvais, o ypač ansamblio „Guojee“ nariais, kurie kad ir būdami garbaus amžiaus, nestokojo nei entuziazmo, nei ištvermės.
„Vykti į Latviją turėjo kitas Tirkšlių kultūros centro kolektyvas, tačiau susiklosčius jam nepalankioms aplinkybėms, pakvietėme „guojiškius“. Kad ir netikėtai pakviesti, nė vienas neatsisakė dalyvauti ir liko patenkinti“, – tikino A. Erlickas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto