Taršius automobilius utilizavo ir mažeikiškiai

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Nuo šių metų gegužės mėnesio žmonės, tinkamai utilizavę savo turėtus taršius automobilius ir įsigiję kitas mažiau taršias transporto priemones ar viešojo transporto metinius bilietus, galėjo pretenduoti į Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) prie Aplinkos ministerijos skirstomas kompensacijas.
Skaičiuojama, kad savo senas transporto priemones utilizavo ir kompensacijas gavo arba dar gaus daugiau nei pusantro šimto Mažeikių rajono gyventojų.

Pinigų skyrė papildomai

Kvietimas kompensacijoms už senų ir taršių automobilių sunaikinimą, įsigyjant paspirtuką, dviratį, motociklą, mopedą ar ilgalaikį viešojo transporto bilietą, startavo gegužės 15 dieną. Kompensacijoms Aplinkos ministerija iš Klimato kaitos programos iš pradžių skyrė 5 mln. eurų. Paskui, pratęsus kvietimą, kompensacijoms už sunaikintas taršias ir įsigytas „žaliąsias“ transporto priemones buvo skirti dar 3 mln. eurų.
Nustatytus kriterijus atitikę sunaikintų taršių automobilių savininkai galėjo gauti iki 310 eurų kompensaciją už metinį viešojo transporto bilietą, iki 400 eurų – už paprastą dviratį arba elektrinį paspirtuką, iki 700 eurų – už elektrinį dviratį, iki 1 tūkst. eurų – už elektra varomą mopedą ar motociklą.
Žmonės galėjo įsigyti ir kelis metinius viešojo transporto bilietus ar kelias mažataršes judumo priemones, nes kompensacijų dydžiai apskaičiuojami pagal faktiškai patirtas išlaidas, neviršijant priemonei nustatytų maksimalių sumų ir bendros 1 tūkst. eurų kompensacijos sumos.

Pusantro šimto mažeikiškių

Šiųmetinis kvietimas teikti paraiškas kompensacijoms už taršių automobilių sunaikinimą, įsigyjant mažataršę judumo priemonę ar metinį viešojo transporto bilietą, baigėsi spalio 19 dieną.
Iš viso paraiškas pateikė daugiau kaip 9 tūkst. Lietuvos gyventojų.
APVA komunikacijos specialistės Austėjos Jonaitytės „Santarvei“ pateiktais duomenimis, iš viso į agentūrą kreipėsi 153 Mažeikių miesto bei rajono gyventojai, kurie utilizavo savo seną taršų automobilį ir įsigijo tvarią, ekologišką transporto priemonę.
Jiems skirta kompensacijų už 137 tūkst. eurų.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

One Reply to “Taršius automobilius utilizavo ir mažeikiškiai”

  1. Mr. D parašė:

    Betikslis pinigų švaistymas. Kiek tų paspirtukų ir kitokio šlamšto tuoj pat atsiduria pardavimų skelkbimuose…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto