Tartasi dėl afrikinio kiaulių maro

Autoriaus nuotr.

Mažeikių valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje vyko pasitarimas, kaip mažeikiškiams kiaulių augintojams apsisaugoti nuo afrikinio kiaulių maro (AKM).

Pasitarime dalyvavo rajono ūkininkai, auginantys per dešimt kiaulių. Tarnybos viršininkas Zigmantas Stumbra informavo, kad rajone yra užregistruoti 628 kiaulių laikytojai, jų tvartuose – beveik keturi tūkstančiai kiaulių.
Viršininkas atkreipė dėmesį į tai, kad pagrindiniai kiaulių maro infekcijos nešiotojai yra šernai – Lietuvoje nuo šių metų pradžios užregistruotos 59 vietos, kuriose rasti ar sumedžioti 72 AKM sergantys šernai: 29 jų sumedžioti, 45 rasti nugaišę.
Liepos pabaigoje pirmą kartą šiais metais Lietuvoje AKM užregistruotas mažame kiaulių ūkyje Jonavos rajone, tad šios ligos užkratas gali ateiti ir iki mūsų. Laimei, kol kas rajone tokio atvejo neužfiksuota.
Pasitarimo metu A. Stumbra bei vyriausiasis veterinarijos gydytojas-inspektorius Virginijus Grigaliūnas papasakojo, kokiais būdais AKM užkratas gali patekti į fermas, supažindino susirinkusiuosius, kokių priemonių reikėtų imtis norint išvengti užkrato ir su juo susijusių nuostolių.

Plačiau apie tai skaitykite antradienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto