Tartasi, kaip suvaldyti per Turkiją plūstantį pabėgėlių srautą iš Sirijos

ELTOS nuotr.

Šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė Briuselyje dalyvavo ES šalių ir Turkijos vadovų susitikime. Aukščiausio lygio susitikime, kuriame Turkijai atstovauja Ministras Pirmininkas Achmetas Davutoglu, tartasi, kaip suvaldyti per šią valstybę einantį pabėgėlių srautą iš Sirijos.

Susiduria su migracijos problema

„Migracijos krizės neįmanoma įveikti be trečiųjų šalių, o ypač Turkijos, pagalbos. Per Turkiją plūsta didžiausia pabėgėlių banga į Europą, todėl išeičių privalome ieškoti kartu. Geriau investuoti į bendradarbiavimą dabar negu kovoti su dar rimtesnėmis pasekmėmis“, – šalies vadovę cituoja Prezidentės spaudos tarnyba.
Vien šiais metais į ES per Turkiją atvyko 575 tūkstančiai pabėgėlių. Turkija, kuri turi sieną su karo neramumų kamuojama Sirija, pati labai rimtai susiduria su migracijos problema. Ši valstybė yra suteikusi prieglobstį daugiau nei 2 milijonams pabėgėlių ir jiems išlaikyti jau išleido 8 milijardus JAV dolerių.

Priims politinę deklaraciją

ES šalių ir Turkijos lyderiai priims bendrą politinę deklaraciją, kurioje sutariama reguliariai rengti ES ir Turkijos viršūnių susitikimus, siekti derybų dėl Turkijos narystės ES ir vizų liberalizavimo paspartinimo, vystyti aukšto lygio dialogą energetikos, ekonominės politikos ir muitų sąjungos srityse.
Kaip esminis deklaracijos elementas pabrėžiama būtinybė nedelsiant įgyvendinti spalio Europos vadovų taryboje patvirtintą bendrą ES ir Turkijos veiksmų planą.
Turkija įsipareigoja prisidėti užtikrinant tinkamą sienos su ES kontrolę, sustiprinti savo pasienio tarnybos pajėgumus ir bendradarbiavimą su Europos pasienio agentūra „Frontex“, keistis informacija su kaimyninėmis Bendrijos šalimis, sutvarkyti pabėgėlių registravimo procedūras ir pagreitinti ekonominių migrantų, kurių gyvybei negresia pavojus, grąžinimą.
Veiksmų plane numatytoms priemonėms įgyvendinti Europos Sąjunga skirs 3 milijardus eurų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto