Tarybai pristatyta nuostolinga TRATC-o sąmata sukėlė diskusijas

Politikams buvo paaiškinta, kad pajamos, gautos už savivaldybėms teikiamas paslaugas, ir toliau nepadengs atliekų tvarkymo išlaidų. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Penktadienį rajono Savivaldybės tarybai buvo pristatytas sprendimo projektas, kuriuo politikai raginami pritarti kitų metų UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“ sąmatai. Joje planuojamas beveik 230 tūkstančių litų nuostolis užkliuvo tik opozicijai.


Išlaidos didesnės nei pajamos

Nors šiais metais rinkliava nuo liepos mėnesio brango visose regiono savivaldybėse, TRATC-ui nepavyko panaikinti minuso įmonės balanse. 
Sąmatą pristatęs įmonės direktorius Rimantas Adomaitis paaiškino, kad minusas susidaro dėl to, kad pajamos, gautos už savivaldybėms teikiamas paslaugas, nepadengs atliekų sutvarkymo išlaidų. Dar anksčiau direktorius „Santarvei“ yra sakęs, kad dėl to kalti politikai, delsę didinti rinkliavą, kuri buvusi per maža.
R. Adomaitis replikavo, kad dauguma Tarybos narių ir gyventojų painioja įmonės pajamas su rinkliava.
„Rinkliava yra Tarybos patvirtintas mokestis, kuris patenka į Savivaldybės biudžetą. TRATC-o pajamos yra sąskaitų pagrindu gautos pajamos už atliktas paslaugas. Mes administruojame į  sąvartyną patenkantį srautą ir išrašome sąskaitas savivaldybėms.  Jei neturės rinkliavos pinigų, savivaldybės atiduos savo pinigus. Mes neprašome rinkliavos pinigų, mes prašome pinigų“, – atsakomybės naštą R. Adomaitis bandė užkrauti savivaldybėms, akcentuodamas atliekų mažinimo, rūšiavimo svarbą.


Klausimas liko be atsakymo

Opozicijos lyderis Alvydas Balčiūnas vis tik norėjo išgirsti atsakymą, kas TRATC-e atsakingas už patiriamus nuostolius. 
„Rinkliavą pakėlėme, sulaukėte įspūdingos sumos iš Europos Sąjungos. Tačiau ir toliau planuojami nuostoliai. Kaip jie susidarė? Ar dėl to yra kas atsakingas?“ – klausė politikas.
Tačiau konkretaus, aiškaus atsakymo išgirsti nepavyko.
„Klausimas labai sudėtingas. Taip suformulavote, kad praktiškai atsakymo nėra. Atsakomybė už Europos Sąjungos pinigų panaudojimą? Nekilo klausimo, kadangi jie tvarkingai panaudoti. Už tuos pinigus pastatytos kompostavimo aikštelės. Gyventojai į jas atliekas veža nemokamai. Atvažiuoja europiniai agregatai, sutvarko“, – aiškino R. Adomaitis.
Tačiau TRATC-o vadovas nesugebėjo prisiminti, kiek vis tik  Europos Sąjungos paramos įmonė gavo.


Pasigedo informacijos apie kitas įmones 

Akmenukų į TRATC-o daržą mestelėjo ir opozicijai atstovaujantis Tarybos narys  Sigitas Kaktys. 
Politikas pastebėjo, kad atliekų surinkimo, tvarkymo problemoms skiriamas didelis dėmesys – tie klausimai svarstomi vos ne kiekviename posėdyje.
„Esame kaip steigėjai, dalininkai, svarstome sąmatą, čia kaip ir pozityvi pusė, nors kitoms savivaldybės įmonėms tiek dėmesio neskiriame, jos sąmatų nepristato. Todėl neapleidžia rūpestis, kad vis tik yra problemų bendresne prasme ir Savivaldybės reikalas pasižiūrėti, kaip, pavyzdžiui, dirba komunalinis ūkis, kokios funkcijos, kaip viskas sutvarkyta“, – kitų įmonių analizės pasigedo Tarybos narys.
S. Kakčio nuomone, ir ateityje nereikėtų pamiršti TRATC-o.
„Man atrodo, kad tai, jog administravimui tenka penki procentai išlaidų, yra ne geriausias rodiklis. Tai, kad neplanuojama jokių investicijų, tik mokamos palūkanos, grąžinamos skolos bei planuojamas minusinis biudžetas, rodo, kad į priekį žiūrima santūriai“, – kritikos negailėjo Tarybos narys.

9 Atsakymai į “Tarybai pristatyta nuostolinga TRATC-o sąmata sukėlė diskusijas”

 1. o parašė:

  kodėl savivaldybės klerkai nieko nesako,kad jie skolingi Komunaliniui ūkiui už šiukšlių vežimą milžiniškas sumas,kaip jie gali dar iš jų reikalauti kad veštų šiukšles,juk kalčiausia yra SAVIVALDYBĖ

 2. Rasa parašė:

  Kai paskaitai,tai grynas absurdas,mokesčiai didėja,tvarka mieste prie šiukšlinių tragiška,jokios kontrolės
  ,nu kažkoks savartynas,TRATC už nieko neatsako,tik rinkliavą renka ir atiduoda,nežinia kur ir kaip,kad pastoviai nuostolis,aišku su savivaldybės palaiminimu,taip ir toliau kils kainos,o mes tik išliesim savo pyktį,ant aplinkinių,nes“ mažas esi ir pakeisti nieko negali“

 3. to kodėl parašė:

  Svarbu, kad būtų tie kur tyli ir nuolankiai galvom linksi. Kuriems giliai dzin visokių rinkliavų kainos.

 4. kodel parašė:

  Man sideikiene asociuojasi su ranciuku? jie vienodi
  Ir tu ka?
  Man jie vienodi.
  Ju abieju nebus taryboje. SPEJU

 5. Vardas (privalomas) parašė:

  Skandinavai siuksliu iesko kaimyninese salyse,nes tai geras biznis.Pas mus viskas atviksciai,nemokame susitvarkyti,naudingai jas panaudoti.Jiems kuo greiciau pralobti.Greitai rinkimai-reikia suspeti.

 6. Daiva Šideikienė parašė:

  Šitoj buveinėj jauna kaimo varnelė kranksėjo ,, <<..,.rinkliavą padidinome , tad ir kokybiškesnės paslaugos norime.<>‘‘ Aišku, varna be patirties , todėl vyriausiajam varnui teko truputį pakranksėti perduodant savo ilgametę mulkinimo patirtį. Po dviejų mėnesių , toj pačioj buveinėj , sprendžiant strateginį klausimą, tą pati varnelė tylėjo, nekranksėjo nei dėl rinkliavos dydžio , nei dėl kokybiškesnės paslaugos. Neabejotinai vyriausiais varnas patyrė didelį džiaugsmą , padėdamas savo artimai kaimo varnai suvokti kokiame medyje tupi, ką kranksėti, kada patylėti. Daug metų šiukšlių buveinė buvo gramzdinama vis gilyn ir gilyn į skolą , o kitoje buveinėje besisukiojantys parazitai nusprendė ,jog tas miljonines skolas privalo padengti gyventojai, nes ta parazitų buveinė tokių pinigų neturi.

 7. Vietinis parašė:

  Kodėl TRATC-as už tuščių konteinerių vežiojimą vis dvigubai didina mokęsčius? O tušti todėl,kad į konteinerius draudžiama mesti šiūkšles (perskaitykite sąrašą,ko negalima mesti į konteinerį…) Stebiuosi,kokio lygio išsirinkome Mažeikių TARYBĄ,kad suižiulėję šiūkšlininkai gali ją taip tampyti už nosies…? Ar rajono Savivaldybėje yra Kontrolės skyrius…? Matyt jis Mero kišeninis…Siūlau rajono gyventojams į konteinerius mesti pačius sunkiausius daiktus:akmenis,betono gabalus,stiklo dūženas ir kt. Priverskime plėšikus nors sąžiningai užsidirbti…

 8. Daiva Šideikienė parašė:

  Pagal Mažeikių raj. savivaldybės informacijos viešumą ir jos prieinamumą, strraipsnio pavadinimas turi būti toks ,, Tretiesiems asmenims pristatyta nuostolinga TRATC-o sąmata sukėlė diskusijas‘‘

 9. tina parašė:

  Baisu, cia jau tikras kriminalas. Kuo daugiau jie gauna, tuo daugiau plesia. Ar ne laikas sia afera pradeti narplioti STT pareigunams?!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto