Taryboje ne tik balsavimas, bet ir… laiškų skaitymas

Valdančiosios daugumos balsų užteko priimti visiems sprendimams. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Penktadienį Savivaldybės taryboje svarstant trisdešimt klausimų, daugiausiai diskusijų kilo dėl Antikorupcijos komisijos nuostatų patvirtinimo ir Savivaldybės tarybos veiklos reglamento pakeitimo.

Pagerės kelių būklė

Dauguma politikų pritarė lėšų paskirstymui, pagal kurį daugiau nei keturi šimtai tūkstančių litų bus skirta rajono vietinės reikšmės keliams ir gatvėms tiesti, taisyti (remontuoti), prižiūrėti ir saugaus eismo sąlygoms užtikrinti 2012 metais.
Politikai pasisakė ir už Mažeikių rajono savivaldybės gyventojų į Jėrubaičių sąvartyną atvežtų asbesto gaminių atliekų šalinimo išlaidų kompensavimą.
„Parengus projektą, mažeikiškiai galės į Jėrubaičių sąvartyną vežti šiferį nemokamai. Tai yra už utilizaciją jiems nereikės mokėti, tik reiks pasirūpinti atliekų atvežimu“, – politikams paaiškino Savivaldybės Vietinio ūkio skyriaus vedėjas Alfonsas Žiulpa.

Paskirstė patalpas

Politikai pagal panaudojus sutartį biudžetinei įstaigai Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnybai perdavė miesto pirtį. Tarybos nariams pasiteiravus, kur dingo prieš tai pirtį išsinuomojusi įmonė, klausimą pristačiusi Turto valdymo skyriaus vedėja Rima Podelienė atsakė, kad ši įmonė patyrė finansinių sunkumų, todėl paprašė Savivaldybės sutartį nutraukti, kas ir buvo padaryta. Ji garantavo, kad laikinieji nuomininkai jokios žalos nepadarė ir nekilnojamąjį turtą grąžino tokį, koks jis buvo iki tol.
Taip pat nutarta pagal panaudos sutartį trejiems metams „Vyturio“ pradinėje mokykloje suteikti patalpas Mažeikių karatė šotokan klubui „Danas“. O viešajai įstaigai „Versli Lietuva“ buvo skirtas kabinetas „Mažeikių verslo ir turizmo centre“.

Kilo diskusijų

Bene daugiausiai diskusijų kilo pristačius klausimą dėl Antikorupcijos komisijos nuostatų patvirtinimo. Tarybos narys Alvydas Balčiūnas pasiūlė jį atidėti kitam posėdžiui, nes, jo manymu, ne viskas buvo iki galo išdiskutuota. Jis pastebėjo, kad šis klausimas buvo svarstytas ne visuose komitetuose ir kad siūlomuose nuostatuose trūksta demokratiškumo.
„Pagal reglamentą Tarybai teikiamų sprendimų projektai privalo būti pateikti bent vienam iš komitetų. Šiam reikalavimui nebuvo nusižengta, nes svarstymai vyko Ekonomikos komitete“, – tikino projektą pristatęs Bendrojo skyriaus vedėjas Juozas Sperauskas.
Nepaisant kilusių ginčų, sprendimas buvo priimtas daugumai politikų pasisakius „už“.
Dauguma pritarė ir Savivaldybės tarybos veiklos reglamento pakeitimams.

Mesti kaltinimai abejingumu

Sujudimas tarp valdžios atstovų kilo jau Tarybos posėdžiui einant prie pabaigos, kuomet buvo paviešinti mažeikiškių atviri laiškai politikams. Šiuose laiškuose daug kritikos buvo išsakyta Tarybos nariui ir verslininkui A. Balčiūnui. Politikas buvo kaltinamas abejingumu Mažeikių miestui ir jo gyventojams, nes keletą metų nesutvarko senamiesčio centre, Laivės gatvėje, esančio apleisto pastato. Esą šis statinys darko senamiesčio vaizdą. Laiškuose taip pat teigiama, kad dėl šio apleisto pastato nepatogumų turi ir šalia gyvenantys žmonės.
A. Balčiūnas tokius viešus laiškus vertina kaip politikų atsaką į opozicijos sukūrimą ir tolesnį jo projekto stabdymą.
„Aš visada norėjau, kad miestas puoštųsi ir vietoje senojo pastato Laisvės gatvėje stovėtų naujas modernus vienokio ar kitokio aukščio statinys.  Be to, posėdyje paviešintas mažeikiškių laiškas, mano akimis žiūrint, atrodė kaip valdančiosios daugumos surežisuotas gražus paskaitymas. Įdomu, kiek dar tokių gražių paskaitymų su intonacijomis bus ateityje?“ – kalbėdamasis su „Santarve“ retoriškai klausė opozicijos lyderis.

10 Atsakymų į “Taryboje ne tik balsavimas, bet ir… laiškų skaitymas”

 1. Daiva Šideikienė parašė:

  Valdančioji koalicija pritarė Savivaldybės tarybos veiklos reglamento pakeitimams, tačiau nei meras A.Tenys , nei jo asmeninio ( politinio) pasitikėjimo valstybės tarnautoja – Tarybos sekretorė R.Guerrero nesilaiko nei LR Vietos savivaldos įstatymo, nei Tarybos veiklos reglamento nustatytų reikalavimų.

 2. to ir dar parašė:

  Sutinku su Jumis.O „Santarvė“ net nesugebėjo atsiprašyti portalo lankytojų už virusus…

 3. V. parašė:

  Žmonės juk nieko nežino, kaip A. Balčiūnas, kone pirmasis Mažeikiuose, stengėsi, kad senamiestis būtų gražus ir įpūsti jam kiek gyvasties….Kas dabar žino, gal ir gerai, kad Lukošienė su savo iniciatyvine grupe padarė viską, kad tik tai nebūtų įgyvendinta. Kas čia žino…? Tik niekada nepamirškime – lazda turi du galus – tu kišei pagalius į ratus, dabar jie tau kišami. Tik šiuo atveju kenčia visi Mažeikiai. Retorinis klausimas Lukošienei ir visiems jai prijaučiantiems – ar vertėjo tuomet dėti tiek pastangų?

 4. ir dar parašė:

  gerbiama Santarvė, jūs kada pagaliau susitvarkysit savo internetinę svetainę? Tos lendančios reklamos iššokančios- pusę velnio. Bet santarve.lt paskutiniu metu jau netgi lėtai labai kraunasi. Kad virusą visiems išdalinot ankščiau irgi ačiū už tai

 5. neiškentėjau nepokamentavęs parašė:

  Tikrai, koks skirtumas kas parašė, bet tie, kas parašė yra teisūs. Kiek ilgai dar šita krautuvė apsamanojusi centre stovės? Kada pagaliau ims senamiesčio parką pertvarkyti? Dėl tos kulinarijos. Tai nors kokiomis ryškiomis spalvomis ją bent nudažykit. Akis bado jinai ir dabar, bet tuomet nors visi supras, kad bent jumoro jausmą turi mažeikiškiai. Patiko anksčiau musmirės ant stogo pastatytos tarp berželių- juokingai atrodė. O dabar tiesiog pikta einant pro tą kulinariją darosi

 6. Koks skirtumas parašė:

  Kas parašė, kas perskaitė, su kokia intonacija perskaitė. Reikia tik šaukti valio, kad pagaliau atkreipė dėmesį, tik gal per daug subtiliai. Baisu, kai tarybos nariui priklausantis vaiduoklis darko miesto vaizdą, ne koks pavyzdys. Geriau tvarkykis, bet neiškok kaltų, kas tiesą pasakė.

 7. Algis parašė:

  „Gyventojų“ laiškas – „slabna“ savivaldybės tarybos politikierių, esančių daugumoje, režisūra ir išpildymas. Tokius „fintus“ labai mėgsta vienas neapšilęs vicemeras (Keisti Bajeriai)

 8. durnas parašė:

  laikrastis.
  sunku prisijungti.

 9. Vaidas parašė:

  O prie ko cia Balciunas? Tegul tie gyventojai, raso laiskus iniciatyvinei grupei, kuri tiesiog galvas gulde pries krautuveles sutvarkyma…

 10. O parašė:

  kas tuos laiškus parašė,?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto