Tarybos darbotvarkėje dominuoja turto valdymo klausimai

Nuotr. iš Savivaldybės tarybos posėdžio

Šiandien, ketvirtadienį, vykstančio Savivaldybės tarybos posėdžio darbotvarkėje numatyti 34 klausimai, daugiau kaip pusė jų yra susiję su Savivaldybės turto valdymu.

Tiesioginę posėdžio transliaciją galima žiūrėti Savivaldybės interneto svetainėje www.mazeikiai.lt paspaudus šią nuorodą http://195.182.85.135/videov3/

Dėl biudžeto lėšų – aštrios diskusijos

Vienas pagrindinių klausimų – biudžeto pakeitimas, siekiant panaudoti turimas ir papildomai gautas lėšas pagal tikslinę paskirtį. Sprendimo projekto aiškinamajame rašte nurodoma, kad 

savivaldybės biudžeto pajamos didinamos šiek tiek daugiau kaip 2, 8 mln. eurų. Iš jų beveik devynis šimtus tūkstančių eurų sudaro biudžetinių įstaigų ir specialiųjų programų pajamos, o kone 1,95 mln. eurų – pajamos savarankiškoms funkcijoms atlikti. Planuojamas gauti pajamas siūloma paskirstyti pagal asignavimų valdytojus.

Biudžeto pakeitimai buvo apsvarstyti Savivaldybės komitetų posėdžiuose, tačiau rimčiau į juos įsigilino tik Ekonomikos, finansų ir vietinio ūkio komitetas. Politikai išsakė daug priekaištų administracijai dėl neaiškaus lėšų skirstymo, jiems pritrūko argumentų dėl kai kurių paskirstytų sumų ir kt.

Ekonomikos komitetas siūlė Taryboje patvirtinti tik gautas dotacijas, o klausimą dėl pajamų savarankiškoms funkcijoms atlikti numatyti kaip pristatymą. Jų skirstymą patvirtinti tik kitame Tarybos posėdyje, gerai išanalizavus komitetams, sulaukus išsamių paaiškinimų.

Galutinis žodis dėl šio siūlymo bus tartas Tarybos posėdyje.

Pakeitimai – švietimo įstaigose

Tarybai teikiami tvirtinti ir pakeitimai Mažeikių rajono savivaldybės investicijų programoje 2022–2024 metams, Mažeikių miesto teritorijos bendrajame plane suplanuotos teritorijos dalyje (M. Daukšos g. 39), Savivaldybės 2022 metų visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos, programos sąmatos ir priemonių vykdymo plane.

Bus svarstoma nemažai klausimų, susijusių su švietimu: keičiamos maitinimo dienos normos „Jievaro“ pagrindinės mokyklos mokiniams, Auksūdžio mokyklos-daugiafunkcio centro struktūra, nuostatai, tvirtinami Šerkšnėnų darželio-daugiafunkcio centro, Mažeikių sporto mokyklos nuostatai ir kt.

Įvairūs Savivaldybės turto klausimai

Daugiausia sprendimų projektų Tarybai tvirtinti teikia Savivaldybės administracijos Turto valdymo ir priežiūros skyrius. Tarp jų nemažai – socialinio būsto klausimų: bus tvirtinamas socialinio būsto nuomos tvarkos aprašas, parduodamų Savivaldybės būstų ir pagalbinio ūkio paskirties pastatų sąrašas, apsisprendžiama dėl atleidimo nuo socialinio būsto nuomos mokesčio ir jo sumažinimo, Savivaldybės būsto nuomos sąlygų pakeitimo ir kt.

Verslininkams svarbus klausimas – individualios veiklos, kuria gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą, rūšių 2023 ir vėlesniems metams fiksuoto pajamų mokesčio dydžio nustatymas.

Atsižvelgiant į viešosios įstaigos Mažeikių turizmo ir verslo informacijos centro prašymą, politikams teikiamas tvirtinti įstaigos valdymo struktūros ir pareigybių sąrašas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto