Tarybos narė Daiva Šideikienė pažeidė įstatymo nuostatas

Daiva ŠIDEIKIENĖ. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Antradienį posėdžiavusi Vyriausioji tarnybinės etikos komisija nustatė, kad Tarybos narė Daiva Šideikienė pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo nuostatas. Mažeikiškė su UAB „Saurida“ yra sudariusi sutartį dėl teikiamų mobiliojo ryšio paslaugų, tačiau Privačių interesų deklaracijoje ji nenurodė, kad įmonės direktorius Saulius Rancas yra jos pusbrolis.

Nustatė pažeidimų

Komisijos aiškinimu, D. Šideikienė Privačių interesų deklaracijoje turėjo nurodyti turinti su „Saurida“ prievolinių įsipareigojimų, nes su jos vadovu sieja giminystės ryšiai, dėl kurių gali kilti interesų konfliktas.
Tarybos narė dalyvavo dviejuose komitetų posėdžiuose, kuriuose buvo svarstomas „Sauridos“ prašymas priskirti rūsio patalpas prie „Sauridos“ nuomojamo baseino. Nors D. Šideikienė nebalsavo, tačiau posėdžių salės nepaliko.
„Šis argumentas nėra pagrindas nepaisyti nusišalinimo tvarkos pirminių klausimo nagrinėjimų metu“, – komisija konstatavo, kad D. Šideikienė pažeidė įstatymo nuostatas.

Gerai neįsiskaitė įstatymo

D. Šideikienė tik iš „Santarvės“ sužinojo apie komisijos sprendimą. Ji patikino, kad jeigu iš tikrųjų nustatyti tokie pažeidimai, juos ištaisys ir Privačių interesų deklaracijoje nurodys, kas S. Rancas yra jos pusbrolis. Tarybos narė prisipažino iki galo neįsiskaičiusi įstatymo, todėl maniusi, kad reikia nurodyti tik žmones, su kuriais sieja artimesni giminystės ryšiai.
Klaida ji pavadino ir tai, kad nepaliko posėdžių salės, kai buvo svarstomas „Sauridos“ prašymas. Maniusi, kad pakanka tik nebalsuoti.

Kreipėsi Tarybos sekretorė

Vyriausiosios tarnybinės etikos komisija tyrimą dėl D. Šideikienės veiklos pradėjo gavusi Tarybos sekretorės Redos Guerrero pranešimą.
„Ji kreipėsi į komisiją, pateikdama informaciją, kad Daiva Šideikienė galimai turi asmeninių interesų, susijusių su šia bendrove (UAB „Saurida“ – red. past.). Kadangi pranešime buvo pateikta minimali informacija, komisija nusprendė, jog jos užtenka tyrimui pradėti, kad plačiau išsiaiškintų aplinkybes,“ – „Santarvei“ yra sakiusi komisijos atstovė.

25 Atsakymai į “Tarybos narė Daiva Šideikienė pažeidė įstatymo nuostatas”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  Kai Mažeikių naftos gamyklos dovanotojas nusprendė , kad D.Šideikienė pažeidė etiką rašydama prašymus ant poperiaus su Mažeikių miesto herbu tapo aišku , kad naftos gamyklą pasaulio parazitams jis padovanojo ne iš gobšumo , bet iš b……..

 2. mastantis parašė:

  Mieli mokesciu moketojai,
  nuo kada jums parupo uz ka jus mokate? Neturi prie ko Guererro prisikabinti ( ir tai tikriausiai ne ji ir pastebejo tai, butu anksciau varna atsibudus) prie Sideikienes, tai ir apskunde kad supainiojo privacius ir viesuosius interesus, o jus durneliai ir rasinejat belekokius komentarus dabar. O be to ne brolis su sese jie yra, tai pagal istatymus Sideikiene neturejo nurodyti, kad Rancas yra jos pusbrolis.
  Kalbant apie mokescius, tai mielieji mokesciu moketojai, kada atsibusite ir protestuosite ( ar darysite kazka kas padetu jums ir jusu seimai isgyventi) uz mazinamus atlyginimus, kylancias maisto produktu, elektros, duju, benzino, dyzelino ir t.t. kainas??!!
  Kita karta gerai apmastykite del ko puolate ant Sideikienes. Ji tik ir stengiasi mazeikieciams ir ne tik padeti, pagaliau sulaukti geresnio rytojaus, o jus kaip kales puolat….ir putojates…
  Sekmes jums tam ukanotam ir nesibaigianciame rietenu kraste

 3. Vardas (privalomas) parašė:

  Susitelkite bendram geram tikslui visi. Daiva ir Tu prisijunk prie darbų. Nevargink save ir kitus rašydama skundus.

 4. Vardas (privalomas) parašė:

  Kiek daug nemąstančių , pasivadinusiais „mąstančiais“.

 5. sutinku parašė:

  gana teisingai išmąstė mąstantis

 6. Vardas (privalomas) parašė:

  Sutinku su mąstančiu, reikia keisti įstatymus kuo greičiau, Tokie žmonės yra gėda Mažeikiams. Rašo skundus visur ir apie viską,

 7. teisingai mastantis parašė:

  teisingai mastantis tikrai teisus ne vien šideikienė bet ir visi neteisingai skundžiantis šmeižiantis beleka rašantis neneš atsakomybės už padaryta ju žala visuomenei tol toksišgarsėjimo savireklamos budas ir liks

 8. Vardas (privalomas) parašė:

  sutinku su mąstančiu

 9. mąstantis parašė:

  Stebint Šideikienės veiklą jau plika akimi matosi kas laukia Mažeikių miesto ir mažeikiečių.Bent šiemet daugelis numatytų ES projektų galvoju nebus vykdomi.Matydama,kad į jokią koaliciją ji nebus pakviesta,nusprendė skųsti visus ir viską visomis įmanomomis kryptimis.Čia LR įstatymai manyčiau turi didelę spragą.Skųsti tai ji gali.Po to vyksta prezidentūros, seimo kontrolierių,prokuratūrų tyrimai,begaliniai susirašinėjimai ir apskųstieji projektai nebevykdomi,prarandamas laikas(Susirašinėjimas BEJE APMOKAMAS IŠ MOKESČIŲ MOKĖTŲJŲ KIŠENĖS).Prokuratūrai neradus nusikalstamos veikos – pareiškėjas( skundikas) neneša absoliučiai jokios materialinės atsakomybės.Sužlugdai bet kurį projektą ir už tai nereikia atsakyti.Dievas mato ir nuspręs:paglostyti ar bausti pareiškėją.

 10. sutinku parašė:

  kad lazda turi du galus. Gal dabar Daiva raminsis? Girdėjau, ji eis į Seimą. Išrinkime, tegu ten dirba, palieku Mažeikius ramybėje

 11. Jonas parašė:

  O,gal ir trečios eilės pusbrolis kur nors užsislėpęs tupi. Sveikinu savivaldybės administraciją pateikusią mums visiems tikro principingumo pavyzdį. Valio!!!

 12. to gal Vtek papirkta parašė:

  Prieš rašydamas įstatymą pasiskaitykite

 13. ARGI parašė:

  Gal pusbrolis vis del to ne seIimos narys. Siaip DAIVA manau sau pasistate „kryzeli“. „Lauke vienas ne karys“. Kartais stiprus ir valingi zmones tampa isimtimis

 14. rinkėjas parašė:

  gal galėtum išsamiau pasiteisint žmonems nebesuprantu tikrojo tavo veido tavo poelgiai prieštarauja tavo kalbom

 15. Gal VTEK papirkta? parašė:

  Gal Savivaldybės administracija, vežiodama VTEK narius Mažeikiai – Vilnius, tokiu būdu ją papirko + laabai šiltas priėmimas? Kodėl VTEK akcentavo D.Šideikienės giminystės santykius su S.Rancu? Iš VIEŠŲJŲ IR PRIVAČIŲ INTERESŲ DERINIMO VALSTYBINĖJE TARNYBOJE ĮSTATYMO: artimi asmenys – valstybinėje tarnyboje dirbančio asmens tėvai (įtėviai), vaikai (įvaikiai), broliai (įbroliai), seserys (įseserės), seneliai, vaikaičiai, sutuoktinis, sugyventinis, partneris, kai partnerystė įregistruota įstatymų nustatyta tvarka, taip pat sutuoktinio, sugyventinio, partnerio, kai partnerystė įregistruota įstatymų nustatyta tvarka, vaikai, vaikų, brolių, seserų, vaikaičių sutuoktiniai, sugyventiniai, partneriai, kai partnerystė įregistruota įstatymų nustatyta tvarka; ? Gi įstatymiškai praktiškai visur giminaičiais minimi broliai, seserys, vaikai, tėvai, sutuoktiniai? Kad Rancas yra pusbrolis, D.Šideikienė tikrai deklaruoti neprivalėjo. Taigi, manau, D.Šideikienė gali Teismui laisvai skųsti tokį VTEK nutarimą.***** Taip galima nueiti ir iki absurdo: pvz., dauguma Traybos narių yra „Omnitel“ klientai, todėl svarstant leisti ar neleisti kokią tai „Omnitel“ veiklą rajone, visi turėtų nusišalinti?*****Manau, VTEK sprendimas yra šališkas ir neteisingas.

 16. Vardas (privalomas) parašė:

  Atsirado niša valdininkams savintis mokesčių mokėtojų lėšas , tik teks Rancui įkurti VšĮ „Mažeikių sporto centras“ .

 17. to prisiminus parašė:

  O sekretorei reikėtų prisiminti ,,Lazda turi du galus…“

 18. to klausimas parašė:

  Daivai valdininkai kelia alergiją.Jinai stengiasi juos išnaikinti visomis savo menkomis išgalėmis,ko pasekoje pati patenka po didinamuoju stiklu.Tarybos sekretorė buvo akyla ir pastebėjo,jog Šideikienė,kitus auklėdama pati painioja privačius interesus.
  Sunku dabar Daivai bus įtikinti oponentus ir visuomenę,kad visi jos kėslai krikštoliniai.

 19. prisiminus parašė:

  DAIVA ŠIDEIKIENĖ su mažu kastuvėliu vis kasė,kasė savo įsivaizduojamiems priešams tranšėjas,kūrė fobijas ir prisikasė iki Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos pamatų,kuri ėmė ir pastatė tariamos teisybės,intriguojančių vaizdelių ieškotoją į vietą.
  Moralas“:Nekask duobės kitam,nes pats įkrisi“ arba „Melo trumpos kojos“ Visgi išmintingos Lietuvių liaudies patarlės.

 20. ne į temą parašė:

  man graži moteris yra Daiva. Šiaip manau ir ne kvaila

 21. klausimas parašė:

  Ar geriau Guerero pasidarė,kad ikandai Daivai?

 22. Joo... parašė:

  „Nežinojimas“ neatleidžia nuo atsakomybės.Negi Šideikienė taip naiviai atsakydama“ Santarvei“ galvoja,kad visi patikės,jog gaudama telefono paslaugas iš UAB“Saurida“ nepažįsta pusbrolio S.Ranco???
  VTEK-as nepatikėjo.

 23. Vardas (privalomas) parašė:

  Nebezinojo kaip jai beikast:) tai del s… nieko dabar tampys..

 24. keista parašė:

  šiaip ponia Daiva viską žino iki smulkmenų, pati knaisiojasi po visokius š… O dabar paslydo esą nežinodama įstatymų. Kažin kaip jai pačiai atrodo būnant skundų karalienei apskųstosios kailyje? Kaip jaučiatės, mūsų išrinktoji ponia?

 25. Joo... parašė:

  Negi būtina nurodyti giminystės ryšius, jei jie yra viso labo tik „pusbrolis“? Artimi giminės, kiek man žinoma, yra brolis, sesuo, sutuoktinis, vaikai, bet ne pusbrolis. Apskritai, iš kur žinoti visus savo pusbrolius ir pusseseres, jei ryšiai nepalaikomi? Tai dabar, kai milijonai Mažeikiuose plaukia neaišku kur, D.Šideikienę „užtarkuos“ už dalyvavimą posėdžiuose be jokių pasekmių Ranco naudai dėl Ranco turto, ir tai iš nežinojimo?

  Eidamas netyčia kalakutą užkliūsi, tai įkiš kalėjiman visam gyvenimui, bet jei su valdžia susidėsi ir tai milijonais, tai gerbiamu žmogumi tave padarys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto