Tarybos posėdyje – pasiruošimas kitų metų biudžeto formavimui

Stop kadras iš Savivaldybės tarybos posėdžio

Šiandien vykstančio Mažeikių rajono savivaldybės tarybos posėdžio darbotvarkėje numatyti 42 klausimai, iš jų – vienas pristatymas ir viena informacija.

Prasidėjo pasiruošimas kitų metų biudžeto formavimui. Jis šiemet turės būti patvirtintas anksčiau – sausio mėnesį. Kad būtų galima pradėti formuoti biudžetą, pirmiausia politikai turi patvirtinti programas, pagal kurias jis sudaromas.

Savivaldybės tarybos komitetų posėdžiuose daugiausia diskusijų kilo dėl Mažeikių rajono savivaldybės Kultūros veiklos ir sporto plėtros programos 2023–2025 metams, kuriai pašoma penktadaliu lėšų daugiau. Dvigubai didėtų sporto klubų rėmimas, sportininkų premijavimas, gerokai daugiau lėšų numatyta kai kurioms kultūrinėms priemonėms.

Dėl gautų dotacijų ne pirmą kartą bus keičiamas metų pradžioje patvirtintas šių metų biudžetas.

Politikams teks apsispręsti ir dėl žemės mokesčio tarifų 2023-iesiems. Tarybai teikiami du sprendimo projektai – pagal vieną mokesčiai liktų panašūs kaip dabar, pagal kitą – šiek tiek didėtų.

Jei Taryba pritars, ir 2023–2026 metais bus tęsiama trūkstamos kvalifikacijos gydytojų skatinimo dirbti viešojoje įstaigoje Regioninėje Mažeikių ligoninėje programa. Kitas Tarybos sprendimo projektas ligoninei nėra palankus – ketinama kreiptis į jos visuotinį dalininkų susirinkimą dėl veiklos audito atlikimo, kad būtų įvertinta, ar pagrįsti dėl įstaigos gaunami skundai.

Kaip jau įprasta, nemažai sprendimų projektų susiję su socialiniais, Savivaldybės turto klausimais.

Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja Sandra Ramanauskienė pateiks informaciją apie 2022 m. Mažeikių rajono savivaldybėje vykdomus investicinius projektus.

Tiesioginę transliaciją galima žiūrėti  Savivaldybės interneto svetainėje www.mazeikiai.lt, paspaudus nuorodą http://195.182.85.135/videov3/  

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto