Tarybos posėdyje – svarbūs gyventojams klausimai

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Šiandien vyksta Savivaldybės tarybos posėdis. Jį galima stebėti tiesiogiai Savivaldybės svetainėje (nuoroda http://195.182.85.135/videov3/).  
Darbotvarkėje – 34 svarstomi klausimai, iš kurių vienas pristatymas ir viena informacija.

Komitetai pritarė

Vadovaujantis Vietos savivaldos įstatymu ir Savivaldybės tarybos veiklos reglamentu, Savivaldybės meras ir Savivaldybės administracijos direktorius ne rečiau kaip kartą per metus Tarybai turi pateikti savo veiklos ataskaitas. Jos jau buvo pristatytos komitetams, o Tarybos posėdyje turėtų būti patvirtintos.
Komitetų posėdžiuose politikai didelių pastabų ar kritikos savivaldos vadovams neturėjo, tačiau tiek Savivaldybės merui Vidmantui Macevičiui, tiek administracijos direktoriui Sauliui Šiuriui teko atsakyti į ne vieną klausimą, buvo paprašyta per Tarybos posėdį pateikti kai kurios papildomos informacijos.

Mero ataskaita sugulė į dvidešimt du lapus, tačiau administracijos direktoriaus ataskaitai prireikė šimto lapų. Ataskaitos iliustruotos įvairiais grafikais, spalvotomis nuotraukomis.

Didinami tarifai

Tarybos posėdyje bus pateikta informacija ir apie Savivaldybės valdomų įmonių ūkinės veiklos rezultatus už 2021 m. Bus pristatomi individualios veiklos, kuria gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą, pajamų mokesčio dydžiai. Vėliau juos svarstys komitetai, o tvirtinami bus jau kitame Tarybos posėdyje.
Numatyta pakeisti kai kuriuos kapinių tvarkymo taisyklių punktus, nustatyti valstybinės žemės nuomos mokesčio, nekilnojamojo turto mokesčio tarifus.
Tarybai teikiamos tvirtinti didesnės muziejaus, kultūros centrų paslaugų kainos, branginamas vaikų išlaikymas ugdymo įstaigose.

Ketina apsunkinti patekimą į posėdžius

Politikai turės apsispręsti ir dėl siūlomų Tarybos veiklos reglamento pakeitimų. „Santarvė“ jau rašė, kad jame numatytas apynasris ir žiniasklaidai. Jei pakeitimams bus pritarta, komiteto posėdyje pageidaujantys dalyvauti žiniasklaidos atstovai privalės ne vėliau kaip prieš 3 darbo valandas iki posėdžio pradžios Tarybos sekretoriui pateikti prašymą raštu arba e. paštu, o atvykę į posėdį, komiteto pirmininkui paprašius, – darbo pažymėjimą.
Taip pat turėtų prasinešti ir komitetų posėdžiuose pageidaujantys dalyvauti suinteresuoti asmenys. Be to, teikdami prašymą jie dar turėtų nurodyti, kokį darbotvarkės klausimą svarstant norima dalyvauti.   

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto