Taupymas – gyventojų sveikatos sąskaita?

Pagal Higienos normą, centralizuotai tiekiamo karšto buitinio vandens temperatūra turi būti nuo 50 iki 60 laipsnių Celsijaus. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

UAB „Mažeikių butų ūkis“ šilumos tiekėjui užsimojo sutaupyti šimtus tūkstančių eurų ir Visuomenės sveikatos centro paprašė leisti nakties metu sumažinti karšto vandens temperatūrą.  Tačiau „Mažeikių šilumos tinklų“ gerove besirūpinančiai bendrovei buvo primintas reikalavimas laikytis Higienos normos nustatytos temperatūros, antraip, iškiltų grėsmė gyventojų sveikatai.
Šilumos tiekėjas didesnio pelno vardan nusiteikęs siekti net teisės aktų pakeitimų.

UAB „Mažeikių butų ūkis“, kaip daugiabučių gyvenamųjų namų šilumos punktų priežiūrą atliekanti įmonė, į Telšių visuomenės sveikatos centro Mažeikių filialą kreipėsi dar praėjusių metų pabaigoje.
Įmonės generalinis direktorius Vidmandas Stonkus prašė leisti nakties metu sumažinti karšto vandens temperatūrą iki 40 laipsnių Celsijaus. Rašte nurodyta ir tokios iniciatyvos priežastis – „… tam, kad UAB „Mažeikių šilumos tinklai“ per metus galėtų sutaupyti apie 2,38 milijono litų“.
Tokie skaičiavimai įrašyti remiantis šilumos tiekėjo užsakytos ir UAB „THM“ atliktos studijos  „Mažeikių miesto centralizuoto šilumos tiekimo sistemos vartotojų šilumos vartojimo sistemų darbo analizė“ duomenimis.
Telšių visuomenės sveikatos centro Mažeikių  filialo vedėją Ireną Macijauskienę nustebino toks prašymas.
„Yra nustatyta higienos norma, mes jos pakeisti negalime. Todėl paprašėme vadovautis teisės aktų nuostatomis. Tik laikydamiesi nustatytų vandens temperatūrų išvengsime kenksmingo poveikio sveikatai“, – atsakymą „Mažeikių butų ūkiui“ „Santarvei“ komentavo pašnekovė.

Plačiau apie tai skaitykite ketvirtadienio laikraštyje.

11 Atsakymų į “Taupymas – gyventojų sveikatos sąskaita?”

 1. to to o parašė:

  Kainos skiriasi todel, kad nors namuose turime AUTOMATINIUS SILUMOS MAZGUS, JIE REGULIUOJA PIENO RIEBUMA, O SANTECHNIKO IS BUTU UKIO NEIMANOMA PRISIKVIESTI!

 2. aha parašė:

  Silumininkai taip betaupydami, nediskutuotinai rizikuoja zmoniu sveikata. Zmoniu gydymas atsieis zymiai brangiau nei tie sutaupyti milijonai.

 3. to o parašė:

  kainos skiriasi ne nuo to kas aptarnauja, o nuo namo stovio, kaimynų, kurie gal būt vagia vandenį ir t.t.

 4. to komentatorius parašė:

  jei nėra reikiamos temperatūros tai būtina kreiptis į namą aptarnaujančią įmonę…tai arba Mažeikių butų ūkis arba Tavo pastogė

 5. kas galetu paaiskinti parašė:

  Kodel neimanoma prisikviesti pareguliuoti sildymo, jei to nedaro AUTOMATINIS SILUMOS MAZGAS? Konkreciai kalbu apie Zemaitijos 60 nama. Kainos kosmines, butuose karsta, gyvenam langus atsidare, o santechniko neprisikvieciam, nors skambinom dispecerei.

 6. Komentatorius parašė:

  Gal kas žinote, kam galima parašyti skundą dėl to, kad vietoj karšto vandens gaunu vos drungną vidury žiemos? Kuri tarnyba turi tuo nagrinėti? Galiu nusimaudyti net neatsukęs šalto vandens ir veidrodis vonioje vos aprasoja. Reikės rytoj paimti termometrą ir nufilmuoti koks karštas vanduo bėga iš čiaupo.

 7. o parašė:

  Gal kas nors galetu paaiskinti, kodel taip skiriasi saskaitos uz sildyma Tavo pastoges ir Mazeikiu butu ukis aptarnaujamuose namuose? To paties ploto apsildymas Tavo pastoges namuose kainuoja zymiai pigiau! KAME SAKNYS?

 8. buvo parašė:

  daugiau norinčių taip sutaupyti, bet…Sveikas protas nugalėjo. SXumažina karšto vandens temperatūra-tada jo daugiau išnaudojama. Kam tai naudinga? Gal gyventojams :)

 9. Komentatorius parašė:

  O taip, ETG bėga vos šiltas vanduo besimaudant. Ačiū už tai, mieli taupytojai.

 10. nuomonė parašė:

  Ir taip ETG savaitgaliais bėga vos šiltas vanduo,mokame tai už karštą.Reivyčių būtų ūkyje paaiškino,kad kalti katilinės darbuotojai.O gal tyčia taip daroma,kad daugiau išnaudotume karšto vandens,kurį leidžiant į vonią net nereikia praskiesti šaltu vandeniu?

 11. J parašė:

  XXI amžius, o p. Stonkus siūlo tokią nesąmonę. Tai ką, žmogus, vėlai grįžęs ar anksti atsikėlęs negalės nusiprausti? Juk gyventojai sumoka už tą šilumą! Ar nori, kad gyventojai susirgtų legionelioze? Tada jau pirks vaistus ir nebemokės Butų ūkiui…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto