„Tautiška giesmė“ skambėjo visame rajone

Kazimiero PAULAUSKO nuotrauka

Valstybės – karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos vakare prie viso pasaulio lietuvių giedamo Lietuvos valstybės himno giedojimo prisijungė ir Mažeikių rajono žmonės: „Tautiška giesmė“ aidėjo Mažeikių mieste, didžiuosiuose rajono miesteliuose ir kaimuose.

Po himno – liaudiškos dainos

Mažeikiškiai giedoti Vinco Kudirkos „Tautiškos giesmės“ tradiciškai rinkosi Šv. Pranciškaus aikštėje prie Kultūros centro, Sedoje himnas ir kitos lietuviškos dainos skambėjo centrinėje miestelio aikštėje, valstybės himną giedojo tirkšliškiai, Viekšnių miestelio žmonės, daugelio kaimų gyventojai. Laižuviškių himną palydėjo kaimo senjorų atliekamos tautiškos dainos.

Skambėjo netradiciškai

Kiek netradiciškai „Tautiška giesmė“ skambėjo Renave. Į Renavo dvaro  rūmų veidrodžių salę susirinko ne tik šio kaimo bendruomenės žmonės, bet ir daugybė svečių iš Mažeikių ir kitų rajono vietovių.
Giedoti valstybės himną čia susirinkusiems tautiečiams padėjo po Lietuvą keliaujanti unikali instaliacija, kurią pristatė šios idėjos autorius ir projekto vadovas Julius Žėkas.

5 Atsakymai į “„Tautiška giesmė“ skambėjo visame rajone”

 1. Tomas parašė:

  O kam jums ponas tas litas? Grazu paziureti? Norite Lietuvoje uzsidaryti nuo pasaulio? Tada ir lito nebereiketu, galetum su kaimynu burokeliais ir kopustais keistis. Sakote zmones emigruoja? Negi tai blogai, kad zmogus gali isvykt uzsidirbti ir pasaulio pamatyt? Niekam neidomi jusus atsiviepusi marmuze, geriau eikite kaimynui padekite, kurkite, geles auginkite ir Lietuvoje tikrai bus geriau.

 2. Vardas (privalomas) parašė:

  Nera jokio noro vaidinti,kad Lietuvoje viskas gerai! Kokia Lietuva,kuri pati atsisako savo valiutos, ir,kad lietuvaiciai migruoja kur gali rasti deramai apmokama darba ir padoru pragyvenima? Likusieji,tiesiog,gieda pro asaras!

 3. Dalyvis parašė:

  O Mažeikiuose prie bažnyčios (prie kultūros namų) susirinko ne daugiau kaip 100 žmonių ir greitai išsiskirstė. Šventinio įspūdžio nepadarė.

 4. Miestomeras parašė:

  Kas negiedojote, galite tai dabar padaryti ;)

  Tautinė giesmė @ Renavo dvaras 2014
  https://www.youtube.com/watch?v=-GJASHQLY9E

 5. Užtad parašė:

  Kaip gražiai mokam švęsti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto