„Tavo pastogė“ užsitarnavo ne tik gyventojų, bet ir valstybės institucijų pasitikėjimą

„Atlikus įvairių dokumentų, finansinių ataskaitų patikrinimus, mūsų veikla buvo įvertinta teigiamai. Ateityje mes taip pat būsime lyg po didinamuoju stiklu, nes mokėjimo įstaigoms keliami labai dideli reikalavimai. Turbūt joks auditas mūsų taip neištikrins, kaip tai daro Lietuvos bankas“, – patikino A. Naujokas.

UAB „Tavo pastogė“ ir joje dirbantys specialistai gerina teikiamų paslaugų kokybę savo administruojamų daugiabučių namų gyventojams bei bando mažeikiškių pasitikėjimą užsitarnauti atvirai kalbėdami apie daugiabučių namų atnaujinimo pliusus ir minusus. Būtent šis bruožas, gyventojų teigimu, skatina palankiau žiūrėti į administruojančios įmonės siūlymus.

Vėl rinks įmokas

Šio mėnesio pradžioje bendrovė gavo mokėjimo įstaigos licenciją, išduotą Lietuvos banko.
Mokėjimo įstaiga – akcinė bendrovė arba uždaroji akcinė bendrovė, kuriai išduota mokėjimo įstaigos licencija ar mokėjimo įstaigos ribotos veiklos licencija. Mokėjimo įstaigos pagrindinė veikla – teikti Mokėjimo įstatyme nurodytas mokėjimo paslaugas (pinigų perlaidos, mokėjimo priemonių išdavimas, mokėjimo pavedimų vykdymas ir kt.).
Mokėjimo įstaigų veiklą, licencijavimą, apskaitą, priežiūrą, reorganizavimo, likvidavimo, bankroto ir kitus ypatumus nustato Mokėjimo įstaigų įstatymas.
„Licencijas mokėjimo įstaigoms suteikia Lietuvos bankas, kuris taip pat vykdo ir mokėjimo įstaigų priežiūrą“, – paaiškino UAB „Tavo pastogė“ vadovas Antanas Naujokas.
Pasak vadovo, to pakanka norint rinkti kitų tiekėjų įmokas.
„Planuojame, kad dar šiais metais mūsų administruojamų namų gyventojams nebereikės vaikščioti į atskiras kasas ir mokėti mokesčius už komunalines paslaugas. Mes jau pasiruošę tam, tik belieka suderinti techninius dalykus bei pasirašyti sutartis su tiekėjais, kaip tai mus įpareigoja administravimo nuostatai“, – teigė A. Naujokas.
Pašnekovas pasidžiaugė, kad UAB „Tavo pastogė“ šiais metais gavo ir Stabilios įmonės sertifikatą. Per vienerius UAB „Tavo pastogė“ pertvarkymų metus stabilaus kolektyvo įdirbio dėka pavyko pasiekti puikių veiklos rezultatų. Vienas iš jų – įmonės mokumo, stabilumo, patikimumo įvertinimas CrefoCertSTABILUS sertifikatu.
CrefoCertSTABILUS – tai oficialus UAB „Creditreform Lietuva“ patvirtinimas, kad jį gavusi bendrovė tikrai išsiskiria stabilumu, t. y. vienerius metus ir daugiau jos mokumo rizika nepertraukiamai išlieka maža (1–4 rizikos klasių ribose) ir nėra kitų grėsmių įmonei.

Pajamos gyventojų gerovei

Pasak A. Naujoko, įmokų rinkimo susigrąžinimas teigiamai atsilieps ir įmonės administruojamų namų gyventojams.
„Pirmiausia nebereikės vaikščioti per dvi kasas. O antra, už įmokų surinkimą gautos pajamos bus panaudotos mūsų administruojamų daugiabučių namų gerovei. Per metus tai sudarytų apie šimtą tūkstančių litų. Šios papildomos pajamos būtų surinktos tik iš paslaugų teikėjų, – informavo A. Naujokas.
Vadovas patikino, kad šiandieną jo vadovaujama bendrovė puikiai išsilaiko.
„Atliekame gana daug darbų už lėšas, kurios gaunamos už daugiabučių administravimą, taip pat, derinant su gyventojais, yra panaudojamos kaupiamojo fondo lėšos“, – sakė A. Naujokas.

Daro skaidresnę

A. Naujokas neslėpė, kad siekiant susigrąžinti tiekėjų įmokų rinkimą, „Tavo pastogei“ teko atlaikyti ne vieną išsamų Lietuvos banko patikrinimą.
„Atlikus įvairių dokumentų, finansinių ataskaitų patikrinimus, mūsų veikla buvo įvertinta teigiamai. Ateityje mes taip pat būsime lyg po didinamuoju stiklu, nes mokėjimo įstaigoms keliami labai dideli reikalavimai. Turbūt joks auditas mūsų taip neištikrins, kaip tai daro Lietuvos bankas“, – patikino A. Naujokas.
Pašnekovo teigimu, visa tai „Tavo pastogės“ veiklą daro vis skaidresnę.
„Stengiamės kuo dažniau bendrauti su administruojamų daugiabučių namų gyventojais. Jei reikia atlikti kokius nors remonto darbus, atliekame viešas rangovų apklausas. Visada kviečiamės namų atstovus, kad jie matytų, kokia apklausa yra atlikta, kokios kainos, sąlygos yra pasiūlytos“, – dėstė A. Naujokas.

Gyvens komfortiškiau

Įmonės vadovas įsitikinęs, kad dažnesnis ir nuoširdesnis bendravimas su gyventojais jau duoda rezultatų. Jie noriau išsako savo problemas ir pateikia siūlymus susirinkimų metu.
„Turbūt gyventojų palankumą laimėjome operatyviai reaguodami į jų pageidavimus ir problemas –  stengiamės kuo greičiau ir kokybiškiau atlikti reikalingus remonto darbus“, – samprotavo A. Naujokas.
Prie teigiamo gyventojų požiūrio galėjo prisidėti ir tai, kad dar vasarą buvo pradėta ruoštis žiemos, šildymo sezonui. Buvo imtasi priemonių, kurių iki šiol niekas nebuvo taikęs.
„Vasarą keturių daugiausiai šilumos sunaudojančių daugiabučių namų, kurie nedalyvaus atnaujinimo programoje, buvo išplautos, sutvarkytos ir apšiltintos šildymo sistemos. Todėl šių namų gyventojai šią žiema jau gyvens komfortiškiau bei mažiau mokės už šilumą“, – sakė A. Naujokas.
Tuose namuose, kurie dalyvaus atnaujinimo programoje pagal JESICA modelį, atliekami tik patys būtiniausi ir neatidėliotini remonto darbai.
„Manau, kad naudoti daugiabučių namų kaupimo fondo lėšas tiems darbams, kurie iš naujo bus atliekami namo modernizavimo metu, būtų paprasčiausias gyventojų apiplėšimas“, – savo nuomonę dėstė A. Naujokas.
Kaip dar vieną gyventojams siūlomą naujovę, kad būtų galima priimti tinkamus sprendimus, direktorius įvardijo termonuotraukas. Jas visiems administruojamiems namams numatoma pradėti daryti jau šią žiemą.
„Padarę tokias nuotraukas, mes pamatysime visas namo bėdas: kur ir kiek šilumos išeikvojama be reikalo, kas yra sandaru, o kas nelabai. Be to, gyventojams už tai papildomai nieko nereikės mokėti“, – sakė pašnekovas.

Šio mėnesio pradžioje bendrovė „Tavo pastogė“ gavo mokėjimo įstaigos licenciją, išduotą Lietuvos banko.

Teko paplušėti

A. Naujokas prisipažino, kad pastaruoju metu bene daugiausiai su administruojamų daugiabučių namų gyventojais tenka bendrauti namų modernizavimo klausimais. Tiek jam, tiek įmonės specialistams teko nemažai paplušėti, kol išsiaiškino tikrąją padėtį, kol susirinko visus duomenis, kad gyventojams apie numatomą namų modernizaciją pasakytų visą tiesą: kiek kainuos namo atnaujinimas, kiek teks primokėti, kiek bus priskaičiuota palūkanų ir pan.
„Tenka pripažinti, kad daugiabučių namų atnaujinimo investiciniai projektai yra sunkiai skaitomi ir suprantami. O mes manome, kad tokie projektai privalo būti lengvai suprantami tiek specialistui, tiek, visų pirma, eiliniam gyventojui“, – įsitikinęs pašnekovas.
Pašnekovo teigimu, dabartiniuose investiciniuose projektuose yra pateikiama klaidinanti informacija.
„Pavyzdžiui, vienoje lentelėje yra paskaičiuotos mėnesinės įmokos, kurios yra dvigubai didesnės, nei dabar gyventojai moka už šilumą. O taip yra dėl to, kad šios įmokos paskaičiuotos nuo bendros visos namo atnaujinimui reikalingos sumos, neminusavus keturiasdešimties procentų, kuriuos kompensuoja valstybė. Todėl teko pačiam atlikti tikslesnius skaičiavimus ir pateikti gyventojams, pristatant investicinius projektus“, – savo pastebėjimus išsakė „Tavo pastogės“ vadovas.
Kaip dar vieną iš investicinių projektų blogybių jis įvardijo tai, kad juose nėra nurodyta, kiek bus priskaičiuota palūkanų per dvidešimt metų, kol žmogus atsiskaitys už daugiabučio namo atnaujinimui paimtą kreditą.

Galima pasistengti

A. Naujoko teigimu, daugiabučių atnaujinimas Mažeikiuose pagal JESICOS programą ne visiems priimtinas, nes jau dabar aišku, kad gyventojų sutaupytų pinigų už šilumos energiją nepakaks padengti daugiabučio modernizavimui paimtam kreditui ir per dvidešimt metų susidariusioms palūkanoms.
„Mažeikiškiai gyvena pakankamai taupiai, palyginti su didžiaisiais miestais, nes pas mus yra gana maža šilumos kaina ir palyginus nedidelis šilumos suvartojimas. Todėl ir iš taip taupaus dar daugiau sutaupyti yra sudėtinga, bet pasistengti galima“, – svarstė A. Naujokas.
Pasak direktoriaus, daugiabučių namų atnaujinimui skirto kredito sąlygos gyventojams yra gana palankios, nes skaičiuojamos vos trijų procentų metinės palūkanos.
„Eiliniam gyventojui turbūt nepavyktų iš banko pasiimti paskolą su tokiomis mažomis palūkanomis. O atnaujinamų daugiabučių gyventojai turi tokią galimybę ir jie gali kompleksiškai, iš karto sutvarkyti daugiabutį, kuriame daugelį metų gyvena ir dar gyvens“, – teigė A. Naujokas.

Kompleksinis atnaujinimas

Pašnekovas pripažino, kad namus reikia tvarkyti kompleksiškai, nes atlikus tik dalinį atnaujinimą, nepavyktų įgyvendinti programos JESICA sąlygų, kuriose sakoma, kad valstybė keturiasdešimt procentų kompensuos tik tuo atveju, jei po daugiabučio atnaujinimo bus sutaupoma ne mažiau kaip keturiasdešimt procentų šilumos energijos.
„Vien tik inžinerinės sistemos pakeitimas ir stogo apšiltinimas gali padėti sutaupyti tik iki trisdešimties procentų šilumos. O tai yra per mažai, norint gauti 40 proc. valstybės paramą“, – paaiškino įmonės vadovas.
O kad namus atnaujinti būtina, byloja vis dažniau atsirandantys blokų trūkinėjimai ir siūlių ištrupėjimai – namai vis labiau sensta ir tokių trūkumų bus vis daugiau. Sensta stogai, šildymo sistemos.
„Bet vien siūlių tvarkymą ir blokų įtrūkimų lopymą aš prilyginu numirėlio pudravimui. Pudruok nepudravęs, bet vis tiek neatgaivinsi, tik ilgiau pasidžiaugsi“, – įsitikinęs jis.

Gali tekti mokėti  šiek tiek daugiau

A. Naujokas teigė, kad gyventojai, sutikę modernizuoti savo daugiabutį namą pagal JESICA programą, turi iš anksto žinoti, kad užbaigus projektą, už suvartotą šilumos energiją jiems gali tekti mokėti šiek tiek daugiau, nei moka dabar vien už šilumą. „Esame ir norime išlikti sąžiningi  gyventojų atžvilgiu“, – sakė jis.
„Jeigu dabar mažeikiškis vidutiniškai už vieno kvadratinio metro šildymą per metus moka po du litus, tai po modernizacijos šis skaičius pasikeis, nes jį sudarys ne vien šilumos kaina, bet ir kitos sudedamosios dalys: šilumos kainos dalis sudarys tik apie 40 proc. dabartinės šilumos kainos, kredito atsiskaitymo dalis, palūkanos bei kredito administravimo mokestis. Mūsų atliktais skaičiavimais, vidutiniškai vienam butui tektų mokėtų daugiau po 50–60 ct už kv. metrą naudingo ploto per mėnesį – vidutiniškai trisdešimt litų butui“, – savo skaičiavimus dėstė A. Naujokas.  Tai nėra labai didelė papildoma investicija savo būsto gerovei.
Kita vertus, didžiąją kreditui dengti reikalingą pinigų dalį gyventojai sugrąžins per sutaupytą šilumos energiją, todėl jiems turėtų rūpėti tik galima permokos dalis.
„Ši permoka – apie trisdešimt litų – nėra tokia jau didelė investicija, palyginus su tuo, kiek reikėtų gyventojui investuoti į būsto atnaujinimą, jei jis gyventų nuosavame name“, – kalbėjo A. Naujokas.
Šie skaičiavimai yra atlikti pagal dabartines šilumos kainas, tačiau visos kainos turi tendenciją didėti, vadinasi, ir daugiabučio atnaujinimas gyventojams turėtų atsipirkti greičiau. Tuomet pabrangtų ne visas šilumos „pyragas“, o tik jo apie 40 proc. „riekelė“.

CrefoCertSTABILUS – tai oficialus UAB „Creditreform Lietuva“ patvirtinimas, kad jį gavusi bendrovė tikrai išsiskiria stabilumu, t. y. vienerius metus ir daugiau jos mokumo rizika nepertraukiamai išlieka maža (1–4 rizikos klasių ribose) ir nėra kitų grėsmių įmonei.

Siūlo atpiginti investicijas

Siekdama, kad daugiabučių atnaujinimas gyventojams nebūtų toks skausmingas, bendrovė „Tavo pastogė“ parengė pasiūlymų paketą, kokių reikėtų atsisakyti būsto atnaujinimo priemonių, kad įmokos žmonėms būtų mažesnės.
Viena iš jų – tai vykdomi atskiri pirkimai techniniam projektui ir rangos darbams. Tokius pirkimus viena pirmųjų Lietuvoje pradėjo atlikti būtent UAB „Tavo pastogė“.
„Pastebėjome, kad perkant per centrinę perkančiąją organizaciją šiuos darbus kartu, rangos darbai kartu su projektavimu nuperkami beveik už tą pačią kainą, kaip numatyta investiciniame projekte. O perkant juos atskirai, atsiranda konkurencija. Be to, pastebime ir tai, kad rangovas, kuris daro ir techninį projektą, turi galimybę sukelti kainas taip, kaip jam reikia, ir dėl to nukenčia gyventojų piniginės. Perkant atskirai šiuos projektus, atsiranda konkurencija, o kartu ir galimybė sutaupyti apie dvidešimt procentų nuo investiciniame projekte nurodytos sumos“, – įsitikinęs A. Naujokas.
Kaip pavyzdį jis nurodė trijų namų nupirktus techninius projektus. Vietoje investiciniuose projektuose nurodytų šešiasdešimties–aštuoniasdešimties tūkstančių litų, buvo sumokėta vos po šešiolika–aštuoniolika tūkstančių.

Papildomos ekspertizės

Kaip dar vieną galimybę sutaupyti, A. Naujokas įvardijo atsisakymą valstybės nekompensuojamų priemonių, tokių kaip nuotekų magistralinių vamzdynų keitimas, šalto ir karšto vandens sistemų elektros instaliacijų keitimas, jei tik jos dar yra ganėtinai geros.
„Mes taip pat siūlome gyventojams atsisakyti rūsio perdangos šiltinimo ir siūlome alternatyvą –  šiltinti pamatus daugiau kaip metrą dvidešimt, tai yra žemiau įšalo ribos. Tokiu atveju rūsiai nebūtų šalti“, – teigė A. Naujokas.
Prie įmokų mažinimo turėtų prisidėti ir visų projektų ekspertizės.
„Jau dabar pastebėjome, kad projektuose yra tiesiog programinių klaidų, pateiktos netikslios ir nepagrįstos, paaukštintos darbų kainos“, – pasitaikančius neatitikimus vardijo pašnekovas.

Administratoriumi pasitiki

Anot A. Naujoko, visa tai išdėsčius gyventojams, vis daugiau jų nori dalyvauti daugiabučių modernizavimo programoje JESICA. Nes nieko nedaryti su sparčiai senstančiais namais – nėra pats geriausias sprendimas. Juolab kad, kaip numatyta programoje, nuo kitų metų pradžios bus suteikiama tik 30-ies procentų valstybės kompensacija vietoj dabartinės 40-ies. Nereikėtų pamiršti, kad atsirastų galimybė iš Savivaldybės administruojamų programų sutvarkyti ir namo aplinką. Tas gyventojams taip pat nieko nekainuotų.
Tai patvirtino ir „Santarvės“ kalbinti mažeikiškiai, kurie sakėsi esantys dėkingi „Tavo pastogės“ vadovybei už išsamius paaiškinimus ir įspėjimus dėl galimų grėsmių.
„Kiek žinau, „Tavo pastogės“ administruojamų daugiabučių namų investicinių projektų pristatymai vyksta visiškai kitaip, nei tai daro kita įmonė. Pasisakyti gali visi gyventojai, ir vėliau yra bendraujama ne tik su namų atstovais, bet ir su kitais gyventojais“, – sakė Birutė Teršanskienė, numatomo atnaujinti Gedimino g. 9-ojo namo gyventoja.
Pasak jos, išsamus skaičiavimų išdėstymas ir viešas kalbėjimas apie galimus pabrangimus tik pagerina „Tavo pastogės“ ir jos vadovo A. Naujoko įvaizdį.
„Mes pasitikime šia įmone ir vadovu, nes tiek specialistai, tiek pats vadovas kalba be užuolankų, ieško pigesnių variantų, kad tik žmonėms namo atnaujinimas kainuotų kuo pigiau“, – džiaugėsi B. Teršanskienė.

Adelė VARAČINSKAITĖ

REB 07663

12 Atsakymų į “„Tavo pastogė“ užsitarnavo ne tik gyventojų, bet ir valstybės institucijų pasitikėjimą”

 1. klientu parašė:

  Zuti gal nezuvo bet merdejimas tuose namuose tai totalus…. baisu kaip toks administratorius is viso dar funkcionuoja.

 2. klientas parašė:

  Tai,kad nei vienas Tavo pastogės administruojamas namas nežuvo.

 3. onai parašė:

  Onele niekas nieko veltui nedaro, o perejimas I tavo pastoge lygus namo ir paciu to namo gyventoju pasmerkimui zuciai. Pamastyk gerai ka rasai.

 4. Ona parašė:

  Musu namas- Vaizganto 4- is Stonkaus privacios imones nori pereit i „“tavo pastoge…..“ Ar yra norinciu prisijungt? Kas dar nebenori vergaut butu ukiui uz nerealius mokescius?

 5. Vardas (privalomas) parašė:

  Labai norėtųsi, kad pagaliau ; 1. Gyventojai matytų laiptinėse iškabintus TRUMPALAIKIUS DARBO PLANUS, nes tai yra privalomieji darbai, kad gyventojai žinotu kokius darbus dirbs administruojanti įmonė ir galų gale ką padarė. nes kas mėnesi pinigai mokami , o darbu ???? Bet privalomosios priežiūros pinigai nurašomi,.
  2. Bendrojo naudojimo elektros parodymu NERAŠO lapelyje Tavo Pastogė. Kodėl žmonės turi mokėti nežinodami kokie yra elektros sk. parodymai.
  3. Kaupimo fondo pinigai iki šiol tebėra bendroje sąskaitoje Kodėl??. Kiek pažeidimų, nors ne per seniausia buvo rašoma. Tačiau šiai dienai niekas nesikeičia.

 6. Gyventojas parašė:

  Na, pagaliau gal ir viena sąskaita atsiras. O dėl renovacijos, tai tikrai daugiau reikės mokėti. Bent Naujokas gyventojams teisybę apie tai pasako. Susimažinus kainą gal ir vertėtų pabandyti. O dar kai šilumai PVM pakels – tai tikrai pabrangs. Tuomet gal ir nauda atsirastų susirenovavus.

 7. Vaidas > zita parašė:

  Mokykloje poniai ryskiai ne kaip sekesi, ar is penktos klases ismete?

 8. Komentatorius parašė:

  Jau norėjau klausti kodėl nėra reklamos užsakymo numerio, bet dar kartą patikrinęs pamačiau, kad viskas gerai, reklamos numeris yra. REB 07663

 9. Pensininkas parašė:

  Sodų 7 – puikiausia vieta kurti įmonę, nes tik „Mano pastogė“, gali išsirinkti tokią vietą. Žodžiu, landynė landynėje.

 10. gyventojas parašė:

  brangi, neprofesionali ir neskoninga viešųjų ryšių akcija. Ar gyventojams nuo bus geriau, ne. Kasa Sodų g.7 yra labai prastoje vietoje, o į landynę labiau panašus pastatas visus sertifikatus paverčia niekiniais.

 11. zita parašė:

  labai grazei moka ce rasyt ponulei ,nes zmones mato renovacijos broka ,ir atsisako renovacijos.Musu nama baig renovuot ,radiatorius pirkom patys o savivaldybes butuose gyvenantiem net nekeite ju ,savivaldybe atsieit net pinigu,geda klausyt ,kur kituos namuos visus keite visiem net gyvatukus ,o ce viduj nepriklauso atsieit ,aisku aplipdo isore ir ramu dar siluos vamzdyna sklepuose pakeite ,ir milijonqai kazkieno kisenese nusedo ..Laukiam kol atsals iki -15 salcio ,padarysim termovizacines nuotraukas ,paziuresim kaip laiko siluma ,tada pamatysim viska ..

 12. Vardas (privalomas) parašė:

  Oj oj, kiek ditirambų ir viskas tik teigiama, gražu ir puiku. Gerai, kad bent jau skaičiukai po tekstu išduoda, jog straipsnis reklaminis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto