Teikiamas įstatymo projektas dėl sumažintų pensijų kompensavimo

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Kitą savaitę Vyriausybės posėdžiui bus teikiamas įstatymo projektas dėl per krizę sumažintų pensijų kompensavimo, antradienį pranešė Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.
Skaičiuojama, kad pensijų kompensavimui prireiks apie 80 mln. litų.

Šiemet skirs 80 mln. litų

Antradienį interviu LRT radijui Premjeras patikino, kad pensininkai apie pensijų kompensavimo mechanizmą sužinos iki kitą mėnesį vyksiančių Prezidento rinkimų.
„Mes artimiausiu metu priimsime įstatymą Seime. Turiu užtikrinti, kad jau ateinančią savaitę šis įstatymo projektas turėtų būti pateiktas Vyriausybės posėdžiui svarstyti, ir po to jis keliaus į Seimą. Galiu nuraminti visus, kad mes savo pažadą, kurį davėme prieš kelis mėnesius, įgyvendinsime šiais metais kompensuojant pensijas, ir to kompensavimo suma sudarys 80 mln. litų“, – sakė A. Butkevičius.

Bus padidintos mažiausios pensijos

Pasak Premjero, lėšos bus nukreiptos iš „Sodros“ biudžeto viršplaninių pajamų. Premjeras pripažino nustebęs dėl interpretacijų, kad pensijos bus kompensuojamos ne iš valstybės biudžeto.
Be to, Ministras Pirmininkas užsiminė, kad, jeigu ekonominė situacija šalyje išliks stabili, kokia yra dabar, bus padidintos mažiausios pensijos.
„Mūsų dar vienas yra tikslas – bet kokia kaina surasti galimybę, jeigu ekonominė situacija išliks tokia stabili, kokia yra dabar, padidinti pensijas, pirmiausia tiems pensininkams, kurių pensijos yra santykinai mažos, ir tiems, kuriems nebuvo mažinamos pensijos, kad pagerintume tų žmonių pragyvenimo lygį ir perkamąją galią“, – teigė A. Butkevičius.

Kompensacijos nebus paveldimos

Kompensacijas už per krizę sumažintas pensijas ketinama išmokėti iki 2016 metų.
Kaip po paskutinio pensijų kompensavimo tvarką rengusio darbo grupės posėdžio sakė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė, kompensavimas bus paskirstytas į tris laikotarpius: nuo 2014 metų ketvirtojo ketvirčio būtų išmokėta 20 proc. sumos, 2015 metais kompensacijas siūloma mokėti visais ketvirčiais ir bendra suma siektų 40 proc., 2016-aisiais būtų kompensuota 40 proc.
Socialinės apsaugos ir darbo ministrė jau yra paskelbusi, kad pensijų kompensacijos nebus paveldimos.

Sumažintos prieš ketverius metus

Pensijos dėl ekonominės krizės praėjusios kadencijos Seimo sprendimu buvo sumažintos 2010–2011 metais.
2013 m. lapkričio duomenimis, senatvės pensijų gavėjų buvo 599,4 tūkst., netekto darbingumo pensijų gavėjų – 143,9 tūkst., invalidumo pensijų gavėjų – 70 tūkst.
Skaičiuojama, kad pensijų kompensavimui prireiks 443 mln. litų. Mažiausia kompensacija sieks apie 100 litų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto