Teisinėmis žiniomis domisi ir mažeikiškiai

Mažeikiškiai vis aktyviau naudojasi Viešosios bibliotekos teikiamomis interneto paslaugomis. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Mažeikių viešąją biblioteką pasiekė teisinės informacijos tinklalapio Infolex.lt žinia, kad ji rajonų kategorijoje yra apdovanojama už aktyvų naudojimąsi 2011 metais duomenų baze Infolex Praktika.

Padeda bibliotekos darbuotojai

Viešosios bibliotekos bibliografijos skyriaus vedėja Rūta Skiparienė informavo, kad į biblioteką užėję mažeikiškiai, naudodamiesi unikalia teismų praktikos paieškos sistema, šiame tinklalapyje gali patogiai ir greitai rasti Lietuvos teismų nuo 1995 metų skelbtus dokumentus, taip pat viską, kas susiję su teisine duomenų baze, teisės aktais.
„Mes turime suteiktus slaptažodžius ir žmonėms atėjus padedame jiems surasti reikalingą medžiagą teisės klausimais: teismų nagrinėjamas bylas, nutarimus, įsakymus, įstatymus, kodeksų pakeitimus. Mažeikiškiams tai yra labai aktualu, nes yra daug žmonių, kurie nesusitvarkę įvairių nuosavybės dokumentų ar neteisingai juos sutvarkę. Yra ir nuolatinių lankytojų, kurie skaito informacinius su teise susijusius leidinius, domisi naujausiais įstatymais ir panašiai“, – pasakojo R. Skiparienė.
Dar viena lankytojų kategorija – studentai, rašantys baigiamuosius darbus, kuriems prireikia įvairiausių teisės aktų, įstatymų, kitokios informacijos.

Lankytojai pasiskirsto įvairiai

Yra ir mažeikiškių, kurie moka savarankiškai naudotis šios sistemos duomenimis: juos tik reikia prileisti prie kompiuterio ir įvesti slaptažodžius.
Kiek per dieną apsilanko žmonių, oficialios statistikos nėra, bet būna įvairiai: kartais per dieną ateina ir dešimt, ir dvidešimt lankytojų, kartais pasirodo vienas kitas.
„Jokių dėsningumų čia nėra, ir nebūna taip, kad nuolat turėtume lankytojų. Daugiau jų gal būna metų pradžioje bei tada, kai išleidžiami įvairūs įstatymų pakeitimai, kai skelbiami įmonių bankrotai, prieš rugsėjį, kai galima susipažinti su naujomis paslaugomis mokykloms“, – sakė R. Skiparienė.

Paslauga reikalinga

Visus apsilankymus šioje sistemoje mato centrinis kompiuteris, tad tenykščiai darbuotojai ir sprendžia, kur didžiausias lankomumas.
R. Skiparienė įsitikinusi, kad tokia paslauga žmonėms yra reikalinga.
Viešosios bibliotekos direktorė Aldona Jonauskienė sakė nežinanti, kokia dovana laukia bibliotekos, aišku tik tiek, kad šiuo metu vykstant Nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei mažeikiškiai bibliotekininkai sulauks kažkokios staigmenos.
„Teisingiausios“ viešosios bibliotekos buvo apdovanojamos trijose kategorijose: apskričių, miestų ir rajonų. Nugalėtojomis taip pat tapo Kauno apskrities viešoji biblioteka, Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka, Molėtų rajono savivaldybės viešoji biblioteka bei Zarasų rajono savivaldybės viešoji biblioteka.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto