Teismas atmetė mažeikiškės įmonės skundą

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas išaiškino, kad Mokesčių administratoriaus sprendimas yra teisėtas ir pagrįstas ir paliko jį galioti. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Veršeliais prekiaujanti mažeikiškė bendrovė „Ekspogalvijai“, prisidengdama formaliais sandoriais, bandė išvengti mokestinių prievolių. Mokesčių administratoriaus nurodymą sumokėti per pusę milijono litų mokesčių, delspinigių ir baudų įmonė apskundė, tačiau Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas skundą atmetė.

Sutartyse – nevykdyti sandoriai

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija informuoja, jog Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas išaiškino, kad Mokesčių administratoriaus sprendimas yra teisėtas ir pagrįstas ir paliko jį galioti. Pagal šį sprendimą, gyvulių didmenine prekyba užsiimančiai įmonei, tariamais milijoniniais sandoriais siekusiai mokestinės naudos, papildomai buvo apskaičiuota sumokėti per 640 tūkst. litų pelno mokesčio, delspinigių ir baudų. Dalis šios sumos į valstybės biudžetą jau grąžinta.
Iš Lietuvos ūkininkų veršelius supirkinėjusią ir juos į Olandiją eksportavusią bendrovę įklampino tariamos tarpininkavimo ir transportavimo sutartys su Olandijos įmonėmis, kurių savininkai buvo  bendrovės direktoriaus tėvas ir brolis. Sutartyse buvo numatyti realiai tikrovėje nevykdyti sandoriai – Olandijos mokesčių mokėtojai esą buvo įsipareigoję už tam tikrą atlygį rasti veršelių pirkėjus bei suteikti veršelių transportavimo paslaugas. Per kelerius metus „Ekspogalvijai“ tokių tarpininkavimo ir transporto paslaugų sandorių „sudarė“ daugiau kaip už 4 milijonus litų.

Mėgino neteisėtai padidinti išlaidas

Kompleksinio mokestinio patikrinimo metu, kuris atliktas bendradarbiaujant su Olandijos mokesčių administratoriumi, nustatyta, kad abi Olandijos įmonės savo šalyje neapskaičiavo, nedeklaravo ir nesumokėjo mokesčių nuo pajamų, neva gautų už tarpininkavimo ir transporto paslaugų teikimą, o jų buhalterinėje apskaitoje neužfiksuoti sandoriai su bendrove „Ekspogalvijai“. Tuo tarpu Lietuvos įmonė Olandijos įmonių vardu įformintas sąskaitas faktūras už tariamai suteiktas tarpininkavimo ir transportavimo paslaugas apskaitė įmonės sąnaudose, todėl neteisėtu būdu padidino įmonės leidžiamus atskaitymus ir sumažino apmokestinamąjį pelną ir mokėtiną pelno mokestį.
„Olandijos mokesčių administratorius nerado įrodymų dėl jokių tos šalies įmonių sandorių su Lietuvos bendrove – nei paslaugų teikimo, nei prekių tiekimų Europos Bendrijoje. Įvertinus patikrinimo metu surinktą informaciją konstatuota, kad šie sandoriai neįvyko tomis sąlygomis ir aplinkybėmis, kaip atvaizduota sąskaitose, todėl Lietuvos įmonė neturėjo teisės išlaidų traukti į sąnaudas pagal Olandijos įmonių išrašytas sąskaitas. Tokiu būdu neteisėtai mėginta padidinti sąnaudas, siekiant sumažinti mokėtinus pridėtinės vertės ir pelno mokesčius“, – pranešime komentuoja Klaipėdos apskrities mokesčių inspekcijos  Kontrolės departamento direktorė Gražina Rimkienė.

Prekiauja tvarkingai

Finansiniai nemalonumai nesustabdė olandų kapitalo įmonės veiklos. Mažeikių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Zigmantas Stumbra „Santarvę“ informavo, kad veršeliais prekiaujanti įmonė veikia dviejose rajono vietovėse: vienur yra galvijų surinkimo centras, kitur – prekybos galvijais patalpos.
Z. Stumbra paaiškino, jog tarnybai svarbiausia – kad būtų užtikrinta gyvulių sveikata, saugus jų transportavimas ir pan.
„Mes su įmone esame susidūrę tik iš gerosios pusės. Naujos patalpos, taip gerai įrengtų visoje Lietuvoje nėra. Iš Vilniaus, kitur atvažiuoja pasižiūrėti“, – teigė tarnybos vadovas.

8 Atsakymai į “Teismas atmetė mažeikiškės įmonės skundą”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  Kas nedirba,tas neklysta… Bet reikia mokytis is klaidu i ju nekartoti!

 2. ukriniškė parašė:

  O kiek toje įmonėje dirba už „vokelius“ kas gali pasakyti?

 3. piliete to< vip parašė:

  Ir ką, jei žmogus suklydo vadinasi negalima perspėti, kad pasitaisytų? Čia jau blogai? O tokia didžioji dalis žmonių sėdi po lapu ir laukia kol kas ką nors už juos padarys, ir patys linkę apsimetinėti, kad nieko nemato, bet kritikuoti visada sugeba, tokia mūsu Lietuvėlė.

 4. vip parašė:

  Na suklydo žmogus ir ką? Dabar eiti karis? Neklysta tik tie,kas sedi,nieko nedaro, bukom akim vėpso į monitorių ar TV. Savarbu,kad rašytų objektyvius,nešališkus ir neužsakytus straipsnius.

 5. redaktorė parašė:

  Ačiū už pastabas ir atsiprašau. Tai buvo ne žurnalisto, o techninio darbuotojo klaida.
  Tarp kitko, klaidų buvo net dvi. Jei ne Jūsų akylumas, gal ir ilgiau būtume taip palikę…
  Dar kartą ačiū. Truputį raustu, bet nedaug.
  Audronė

 6. piliete parašė:

  Tikiuosi žurnalistas siuo metu raudonuoja.

 7. piliete parašė:

  Ka reiškia straipsnio pavadinime žodis “atmetės“ ? Būtina žurnalistams Lietuvoje surengti lietuvių kalbos raštingumo kursus ir kartoti kas metus!

 8. Komentatorius parašė:

  Pavadinime klaida

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto