Teismas „Sauridos“ vadovui skyrė baudą

Sauliui Rancui už nepagarbą teismui teks sumokėti baudą. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Į baigiamąjį posėdį susirinko pilna teismo salė ieškovų ir juos palaikančių žmonių. Nuotraukos autorės

Mažeikių apylinkės teisme ketvirtadienį turėjo įvykti baigiamasis posėdis mažeikiškių dujų vartotojų byloje prieš „Sauridą“. Tačiau neatvykus dujų tiekėjo atstovui, teismas atidėtas. Dėl nepagarbos teismui įmonės vadovui Sauliui Rancui skirta tūkstančio litų bauda.
Teisėja informavo, kad teismas „Sauridai“ tinkamai pranešė apie vyksiantį teismo posėdį.  Be to, teismas pagarsino, kad yra sulaukęs anksčiau bendrovei atstovavusios Viktorijos Steponavičienės pranešimo, jog ji nebedirba šioje įmonėje ir teisme jai nebeatstovaus. Imtis sankcijų prieš „Sauridą“ pasiūlė Savivaldybės atstovas – Juridinio ir personalo administravimo skyriaus vyriausiasis specialistas Nerijus Rapšas. Tam pritarė ir dujų vartotojams atstovaujanti teisininkė L. Rimkienė.„Mes manome, jog „Sauridos“ administracija turi pakankamų resursų, kad paskirtų kitą asmenį“, – teigė teisininkė, pridūrusi, kad toks elgesys žemina ieškovų garbę ir orumą, nes skolingi nesijaučiantys žmonės priversti varstyti teismų duris.
Teismas, remdamasis Civilinio proceso kodekso normomis, „Sauridos“ vadovui S. Rancui skyrė tūkstančio litų baudą. Teismas pabrėžė, kad maksimali bauda yra pritaikyta dėl nepagarbos proceso dalyviams.
„Reikia gerbti žmones“, – pabrėžė teisėja Andželika Butkuvienė.

Plačiau skaitykite šeštadienio „Santarvės“ laikraštyje.

35 Atsakymai į “Teismas „Sauridos“ vadovui skyrė baudą”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  Bauda moketoju pinigais? Grazinkit musu permoketus pinigus!!!

 2. ZinA parašė:

  aS NESU PARASIUS PAREISKIMO, KAD GRAZINTU PERMOKETUS PINIGUS, KA TURIU PADARYT, KAD BUTU SUGRAZINTAS PERMOKETI PINIGAI???pARASYKIT KAS, PRASAU.

 3. kostui parašė:

  Kotryna,neknisk proto miestiečiams,nebuvo tavęs,buvo ramybė,neapsimetinėk čia kosto vardu,niekas tavim nepatikės,atsirado mat dujų iškotojai,ką dar sugalvosit.

 4. Jonui -Kostas parašė:

  Jei Mažeikių savivaldybės atstovai važiavo musulmonų atversti į krikščionybę , tai kodėl Rancas negali Emyratuose ieškoti pigesnių dujų mažeikiškiams?

 5. Gorilai Kostas parašė:

  Tu iš Afrikos , tau geriau žinoti.

 6. Jonas-Kostui parašė:

  O ponulis matau pats jautiesi visatos centru, su tokiais savo postringavimais! Ir nejuokink cia zmoniu- isvaziavo mat Rancas i Emyratus pigesniu duju ieskoti! Reikalingas tas Rancas Emyratuose, kaip suniui penkta koja.. Tik punta ten uz apvogtu zmoniu pinigus…

 7. GORILA kostui parašė:

  i emyratus jis isvyko praktikos atlikt ,nes igudziai pravers praveniskese

 8. Kostas parašė:

  Išvyko į Emyratus ne ilsėtis , o ieškoti pigesnių dujų mažeikiškiams, bet pavyduoliai mato tai ,ką nori matyti.

 9. IRENA parašė:

  Rancas ilsisi Emiratuose ir juokiasi kad Jus cia draskotes

 10. Vardas (neprivalomas) parašė:

  Amsi visi čia kaip idijotai,lyg nuo to kas pasikeis.

 11. Kostas parašė:

  Bauda buvo skirta neišklausius, kodėl „Saurida“ neturi atstovo teisme .Gal už „Sauridos“ turimus „resursus“ jai nesutiko atstovauti nei vienas teisininkas ar advokatas , nes jie norėjo , kad už jų atliktą darbą būtu atsiskaitoma įstatymiškai privalomomis priimti kaip atsiskaitymo priemonė daiktais . Kaip visuotinai žinoma, „Sauridai“ teisme vyksta bylos nagrinėjimas dėl restruktūrizacijos, todėl su tomis atsiskaitymo priemonėmis sunkoka. Gal nebuvo galima susitarti su pageidaujamais „Sauridai“ atstovauti advokatais , nes jiems tą dieną (2014-01-30) reikėjo dalyvauti kitose bylose.Samdyti kokį kyšininką- advokatą „Saurida“ gal nenorėjo.Kai kurie, gavę valdžią , tampa akli ir kurti .

 12. Kostui, parašė:

  bauda buvo skirta, ne todėl, kad nesusipažino su byla kitas teisininkas, bet todėl,kad negerbė teismo. Žongliravimas kodeksu, neapsaugo įmonės sąvininko nuo baudos, nes tai buvo pademonstruota tiesmuka nepagarba žmogui ir teismui. Kostai sutikite , kad teismą reikia gerbti ir pranešti apie visas susiklosčiusias aplinkybes teismą iš anksto. Niekas gi nežino, kas kur nebedirba ir t.t. Tiku,kad ir Jūs kažkada suprasite, kad pagarba teismui yra šventas dalykas. Nors ir žvyras yra gera ir naudinga iškasena, bet klaidinti visuomenę yra tiesiog neskoninga….

 13. Kosčiui parašė:

  Resursai-tai yra tie milijonai,kurie buvo deklaruojami rinkiminėje kompanijoje.Resursai-tai yra pono gyvenimo būdas ir veikla,neapsimetinėk,kad Mažeikiuose gyvena vien durniukai.

 14. Kostas parašė:

  Turėtų būti -„aš manau“ , nes, kiek mačiau, nesitarėt ką mano jūsų atstovaujamieji dėl to, kad į teismo posėdį neatvyko „Sauridos“ atstovas . „Turi pakankamų resursų“ -neaiškus išsireiškimas, nes žodį „resursai“ galima suprasti įvairiai . Jei manėte , kad „Saurida“ turi daug dujų ar žvyro, tai galėjote vartoti ir žodį „resursai“. „LR CPK 5 str. Teisė kreiptis į teismą teisminės gynybos 1. Kiekvienas suinteresuotas asmuo turi teisę įstatymų nustatyta tvarka kreiptis į teismą, kad būtų apginta pažeista ar ginčijama jo teisė arba įstatymų saugomas interesas.“ O ne todėl , kad yra skolingi .Tik susipažinęs su byla padorus teisininkas ar advokatas gali tinkamai atstovauti fizinį ar juridinį asmenį , tad ar buvo pakankamai duota laiko „Sauridai“ susirasti kitą teisininką ir , kad tas teisininkas spėtų susipažinti su byla ir tinkamai galėtų atstovauti „Sauridai“ teisme? Lengviausiai yra pasiduoti miniai ir vykdyti jos norus. Jei pasaulyje gyventų tik bailūs, drebantys dėl savo gerovės ,kailio bei miniai pataikaujantis asmenys, tai iki šiol mokyklose būtų mokinama , kad Žemė yra Visatos centras .

 15. Vardas (privalomas) parašė:

  Veidelis ir jo mimika viską pasako

 16. RINKĖJAS parašė:

  Anksčiau vistiek buvo teisybė,niekas neleido ir nebuvo iško tokiems jaunuoliams pasistatyti tokių vilų,pastoviai lepintis užsienio kurortuose,viešai rinkiminėje kompanijoje deklaruoti dešimtis milijonų turto.Kas būtu buvę, jei mažeikiškiai būtu išrinkę į valdžią.Ne bereikalo šventame rašte sakoma-netikėkite netikrais angėlais-jie jus išduos.

 17. pensioner parašė:

  Jiems nieko nereiškia iškraustyti pensininkų kišenes

 18. Vardas (privalomas) parašė:

  Kaip jis gali pažiūrėti į akis tiems garbingai ir teisingai pragyvenusiems daugiabučių gyventojams,kuriuos matome nuotraukose,kurie mokėjo visą amžių komunalinius mokesčius?Teismo salėje jie stebisi-iškur randasi tokie veikėjai,kas gina amžių bebaigiantį Lietuvos pilietį,kas sudraus išsišokelius,skriaudėjus?Pagalvok,ponas.

 19. Vardas (privalomas) parašė:

  Didybės manija,gobšumas,polinkis bet kokiu būdu pralobti,išsisukinėjimas nuo padarytų suktybių žinote prie ko priveda?

 20. Onai parašė:

  Skraiaudžiamas bus, kai „gražus vyras“ atsidurs Pravieniškėse. Kol kas tik perspėjamas, kad gali atsidurti tarp skriaudžiamųjų.

 21. Matas parašė:

  Tik tukstanti litu jam reik milijona uzdeti bauda. Teismas kaip ubagu bobute…

 22. paulius parašė:

  Sauliau busi teistas uz gerus darbus,, nes mazeikiskius aprupini dujomis. Viskas lietuviska, kas gera reikia sugriauti.

 23. Ona parašė:

  toki grazu vyra ,o kodel taip skriaudziat?

 24. Tomas to 10 uztarejams parašė:

  Nu tai ko laukiat, rasykit pareiskima STT jei visa kompromata jau surinkot??? Ai bet gal geriau pasibedavokit prie bonkes, mazdaug kokia valdzia „vagiai“ ir toliau gyvenkit savo prisitaikeliska gyvenima…P.s. Tokiu pat gandu principu ir nekaltas bobulkas viduramziais, kataliku bazinycia ant lauzo degino, nes tada irgi veike ta pati tarnyba, kuriai ir jus priskirciau VBS (viena bobute sake)…

 25. mmm parašė:

  Nors viena moloni žinia.

 26. 10 užtarėjams parašė:

  faktai? auksinis šikinykas,“išgaravę“ treniruoklių įrengimo pinigai,aferos apklijuojant pastatus,“impotencija“,kai reikalai paliečia „sauridą“…..kiek dar reikia? Tik niekas nenori po tą mėšlyną kapstytis,matyt,turi kompromato vienas ant kito.

 27. Tomas to seklys morka parašė:

  Na, tikrai nedirba savivaldybe kaip kad turetu, nes kitu atveju jos teisininkai tamsta po teismus uztampytu uz tokio pobudzio komentara. Beje, jei jau zinot apie korupcijos atvejus, yra viesi tel. nr., kuriais paskambinus ir issakius savo nuogastavimus, nenaudeliai butu susemti. Bet esat eilinis ekskrementu malikas. Ir dar, ar tamstai netiktu kokios Salcininku, Svencioniu ar panasiai mokesciu inspekcijos, kodel butent Vilniaus ?

 28. sekliui morkai parašė:

  Jei esi toks žinovas, tai pateik konkrečius faktus dėl korupcijos, o nešmeišk ten dirbančių specialistų.

 29. cha parašė:

  jam 1000 lt ,gera vakariene kainuoja

 30. seklys morka parašė:

  Visi galai veda i korumpuota savivaldybe.Jei ta kontora gerai pakratytu ne vietine parsidavusi,o kad ir vilniaus mokesciu inspekcija,idomiu dalyku rastu.

 31. x parašė:

  Ir iki ko zmogus nusirito.Baisu

 32. Vardas (privalomas) parašė:

  Kor ding Kuostis ar Kuotrena iš saurėds,vės laik laba rašė žinotes,laba užtarinėj saurėdas puoną ar tik nebus karto išvaževės į šėltusius kraštus už mus pinigėlius,atsilėipk Kuotrinėli.

 33. adolfas parašė:

  jauciasi nebaudziams , visi makeikiai jam priklauso kaip jis pats teigia

 34. ranc parašė:

  man da lampacki ta stuke:)))

 35. Vardas (privalomas) parašė:

  Per mazai skirti tik bauda! Jeigu butu saziningas , neapgaudinetu Teismo!?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto