Teks aiškintis ne tik darbdaviui, bet ir teisme

Remigijui Kudlai už netinkamą elgesį surašyti du administracinių teisės pažeidimų protokolai – dėl viešosios tvarkos pažeidimo ir policijos pareigūnų įžeidimo. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Savivaldybės kultūros darbuotojams pastarosios savaitės be galo „karštos“: vienas tarnybinis tyrimas veja kitą. Jei pirmuoju atveju tyrimą atlikusi komisija nutarė, kad Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Angelė Rupkutė tarnybinio nusižengimo nepadarė, tai jos kolegos, Tirkšlių kultūros centro direktoriaus Remigijaus Kudlos, laukia kus kas liūdnesnės žinios. Jam gresia papeikimas, atleidimas iš darbo ir beveik mėnuo arešto.
Šeštadienį Tirkšliuose vyko tradicinis Rudens kermošius. Po vidurnakčio, tiksliau, po antros valandos dešimt minučių, Mažeikių rajono policijos pareigūnams buvo pranešta, kad Tirkšlių miestelyje viešoje vietoje yra neblaivių asmenų, kurie galimai girtauja. Atvykus policijos pareigūnams paaiškėjo, kad viešoje vietoje neblaivus yra šventės organizatorius – Tirkšlių miestelio kultūros centro direktorius Remigijus Kudla. Savivaldybės įstaigos vadovas buvo išvežtas į Policijos komisariatą.
Kalbėdamas su „Santarve“ jis neslėpė, kad atvykusiems pareigūnams nebuvęs labai malonus – juos iškeikė.
„Iš tiesų pasikarščiavau, susikeikiau. Tiek ir užteko – įgrūdo į mašiną, niekas daug neklausinėjo“, – savaitgalio nakties įvykius prisiminė R. Kudla.
Jis sakėsi advokato neskubąs samdytis ir tikisi, kad ir taip viskas bus gerai. Pašnekovas tvirtino anksčiau reikalų su policija neturėjęs, išskyrus tą atvejį, kai buvo baustas už greičio viršijimą.

Plačiau apie šią istoriją ir kitus Tirkšlių kultūros centro vadovo nusižengimus – „Santarvės“ laikraštyje.

38 Atsakymai į “Teks aiškintis ne tik darbdaviui, bet ir teisme”

 1. vatson parašė:

  mest lauk tokius girtuoklius,ar lietuvai tokiu reikia,ir dar pavizdi rodo kulturos lyderis…..

 2. politikams parašė:

  vyksta politinis Tirkšių perdalijimas, pažiūrėkite kokios partijos rėmėjas renkamas seniūnu, suprasite kodėl medžioja Kudlą, spėkite kokia partija sodins savą į Kudlos vietą…..

 3. As parašė:

  Ko mes norime is pavaldiniu,jei rajone sedinti .A.Rupkute jau kiek metu pakliuna i nemalonias situacijas.Per tokia vadove ir kaimu kulturos centruose (kaikuriuose) yra betvarke,nei ju kas kontroliuoja,dirba kas sau, kada nori , kiek nori ir kaip nori.Lygtai butu privatus kulturos centrai.Paskui dejuojam,kad biudzetas tuscias yra.Brangieji,daugiau gal demesio skirkim kas vyksta darbo valandom tokiose istaigose,o ne laisvalaikiu.

 4. to vamzdiec parašė:

  Girtas ar neblaivus? Pasakykit, kur ir koks gamybinis procesas apsieina be čierkos? Tik viena, kai „kala“ iki „plionkė trūksta“, kita – kai nuosaikiai, ribose. Jei žmogus – neagresyvus, niekam nieko blogo nedaro, nežemina aplinkinių savo elgesiu, kas čia tokio ir kas čia tokio tragiško? Ir kokia šventė be „stopkės“? Ji turi būti! O tai vėl tempiami atgal tarybiniai laikai, kai per viešą vietą net truputį „įkalęs“ namo pareiti nebegali.

  Na, ir koks gi jo moralinis veidas? Matau, kad normalus, vyriškas, nesausuoliškas. Toks ir turi būti kultūros centro direktorius. Kita kalba, kai darbo procesui reikalinga blaivi ir tiksli galva. Kultūros centro direktoriui labai jau reikalingas nulinis blaivumas? Be to, po darbo valandų, manau, jis jau nebe KC direktorius, o paprastas žmogus, ir 2 val nakties labai jau „vieša vieta“? Policininkai dirba mums, mes, visuomenė juos samdom ir aš nei kiek nenoriu, policininkai ieškotų pretenzijų ten (aišku, reikia žinoti tikslesnes aplikybes), kur jų neturėtų būti ir aklai vykdytų instruktyvinius nurodymus; realiais „debošyrais“ ir narkotikų platinimo organizatoriais tegul užsiima, įvedinėja viešąją tvarką ten, kur jos tikrai reikia.

  O kad visuomenė yra supuvusi, akivaizdžiai parodė gyventojų aktyvumas referendumo dieną.

  „Aiškintis darbdaviui, teisme…“… Nu p…c kriminalinis nusikaltimas, kai žmogų būtų užmušęs. Burbulas – aiškiai išpūstas, lazda – aiškiai perlenkta, o policija užsiėmė ne tuom, ko visuomenei reikėtų iš policijos iš tikrųjų.

 5. Aaaaachchchaaaaa parašė:

  Cia klicka tokia jo – Kudla? Pagal garbanas ant galvos nepasakytum. Proteviai matyt galvas retai plaudavo, susivele vaiksciojo, jog pavarde tokia istate. O del tu pijokysciu – dauguma tautieciu is baudziauninku, o baudziauninkas be snapso, kaip drablys be straublio…

 6. Remyga parašė:

  Pasirašiusiam Nebė kas veikt >>> Tssss, avino galva, apie samagona nė šnipšt!

 7. vamzdiec parašė:

  Šokiravo nuomonė, kad ,,tos šventės ir organizuojamos, kad žmonės galėtų pagert“. Gal rajono valdžiai reiktų pamąstyti, kam ,,išmetami“ šimtai tūkstančių kaimo kultūrnamiams, šventėms ir renginiams? Gal geriau tas girtuoklių ,,irštvas“ iš viso uždaryt? Komentatorių nuomone, šventės reikalingos tik pagert, policija iš viso nereikalinga (jei žmogus turi šeimą, darbą ir namus) – gali girtauti viešose vietose, pasipriešinti policijos pareigūnams. Policija kalta, kad areštavo neblaivų smarkaujantį – juokas pro ašaras…Tik direktorius nekaltas, nes dirba, reprezentuoja, organizuoja. O koks jo moralinis veidas? Gal toleruokim girtą darbo vietoje gydytoją, autobuso vairuotoją, savivaldybės darbuotoją,,,Kad rajono valdžia supuvus, nes toleruoja tokius dalykus ir dangsto savus – jau seniai pastebim. Paaiškėjo, kad ir visuomenė pūva.

 8. Tirksliskiai parašė:

  Atstokit nuo padoraus zmogaus! Pamaciau per KLI besisukancia zinute apie ivyki – nu galvoju, ka tas zmogus dabar padare, o pasirodo – nieko! Kazkas uzsiunde policija, kuria incidenta, lauzia is pirsto ir tyliai tikisi per padoraus zmogaus galva uzlipt i jo vieta, nekitaip!Geriau paskaiciuokit sio zmogaus gerus darbus, pastoviai organizuojamus renginius ir atgaivinta baznytkaimio kulturini gyvenima! Gerbiamas Kudla , mes kovosim uz jus ir nepaliksim sito reikalo. Ne vienas nera sventasis- ir pasvencia ir isgeria. Ziurek, p. Kudla su kuo ir kur geri!Viena ranka cierka pila, kita ranka telefona maigo ir policija kviecia!

 9. pritariu nebė kas veikt parašė:

  ir tikrai, kodėl policija miesto gatvėm nepatruliuoja vakarais? Gal bijo, kad negautų malkų?

 10. pritariu paskutiniam komentarui parašė:

  ar toje šventėje tebuvo tik jis vienas girtas, gal jis vienas dar negeria, buvo kompanija. ir aplamai tos šventės ir organizuojamos , kad žmonės galėtų pagerti. Čia kažkas nori tos šiltos vietelės , tai paskambino , kad supakuotų-LABAI GRAŽU.

 11. Nebė kas veikt? parašė:

  Nu šventė, nu įkallė. Labai vėlai po darbo ir nakties metu. Nudarbas toks: kontaktai, pažintys, ryšiai, reprezentacija :) . Darbas toks. Ar jis savo elgesiu žemino aplinkinių orumą (nekoordinuoti judesiai, šlaistėsi, kabinėjosi, blevyzgojosi, vėmė ir kt.)? O kad pasiuntė policininkus po velnių, tai ir aš pritariu tokiam jo veiksmui (žinau tiek, kiek parašyta straipsnyje). Tegu policija likviduoja tikrai karštus taškus – kiek tirukšmadarių, smurtautojų mieste, manau, samagono ir narkotikų platintojų! O dabar prisikabino prie padoraus žmogaus (tvarkingai apsirengęs, turi darbą, namą, šeimą). Ar jis koks asocialas, kad reikėtų kišt į mašiną, vežt į areštinę ir kt.? Žinau, kad policija eina link lengviausio grobio, bi tik statistiškai ji „dirbtų“. Kokia ta „vieša vieta“? Gatvė, kultūros namai? Jei kultūros namuose, tai dar reikia žiūrėti, ar yra koks reglamentas dėl jų naudojimo ir darbuotojų buvimo jos tarnybinėse patalpose po darbo valandų. Kiek girtų ir agresyvių aš kiekvieną dieną stebėjau pavenčių pliaže karštomis vasaros dienomis, kai vaikai mirkte mirko vandenyje! Kad bent vienas policininkas ar Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojas būtų pasirodęs! Nei vieno, niekada! Beje, manau, ir Macijauskienė juos stebėjo – ir ją dažnokai mačiau ten (dar mintyse nusikeikiau: na ir valdžia, blyn; būčiau aš, pavenčiai būtų išblizginti, išcackinti ir kasdien ten Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojas, plafkėm apsirengęs, aplinką kontroliuotų bananą į rankas pasiėmęs). Netgi švenčių metu pavenčių pliaže, kai yra policija, pilna girtų ir neadekvačiai besielgiančių. Ir – nieko! O čia dabar pūst burbulą, kad žmogus po dabro valandų „įkalė“ niekam problemų nekeldamas, išskyrus įsižeidusią policiją, nu bliamba, čia jau per daug. O policijai palinkėčiau kovot ir išgaudyt narkotikų prekeivius, o ne statistiką gerinti padorių žmonių sąskaita.

 12. Cha parašė:

  Man tai Kudla toks juokingas klounas… Pamatau jo foto – taip ir stovi akyse vaizdelis kaip jis praėjusiais metais per Tirkšlių pušyną skuodė ir Irenai Starošaitei, važiuojančiai mašina, kelią išvažiuoti iš pušyno rodė. Su chebra vos iš juoko nenumirėm…

 13. Geras tas Kudla parašė:

  per viena vesele traukem: O tas gyvenimas grazus,kai sviecia pavasario saule,pakelkime visi taures uz laime ir meile pasauly:) Ir buvo laime,porininke papuole liuks:))

 14. Tirkšliškis parašė:

  Rupkutė,atrodo,mašinos nevairuoja ir girta nevažinėja,o Kudla pastoviai girtas važiuoja,nes gyvena Mažeikiuose,o dirba Tirkšliuose.Tik šį kartą rimtai užkliuvo,kažkam paskundus,o be to jis girtas agresyvus,tai ir policininkus iškoliojo,kaip rašoma.Čia jau vivškas Aleliuja…Nereikia kast kitam duobės,nes pats įkrisi,o juk Kudla iškrapštė prieš tai dirbusį kolegą ir patapo direktoriumi vietoj jo.Tai mat kaip apsisuka viskas.

 15. Taip parašė:

  Kas yra galima rupkutei, kudlai draudžima. Vedėja toliau gers, o Kudlą atleis. Taškas.

 16. skaitytoja parašė:

  Taip jau išeina…..Jei esi socialdemokratas ,tai ir darbą gerą Mažeikiuose turėsi(vadovaujamą),tai ir vogti gali ,ir gerti darbo vietoje ,o draugai socdemai su kryžiumi vistiek išsuks.Ar tai yra normalu.?Jau šlykštu nuo tų socdemų išsidirbinėjimo .Kada tas jovalas baigsis?Ar ilgai dar sodinsite savuosius į šiltas kėdes ir juos globosite kaip šiltnamio gėleles.Įdomu ar už ačiū jie taip savus globoja ir šiltas vieteles paruošia?

 17. R.S parašė:

  Rupkutės vadovavimo stiliaus rezultatas: girti direktoriai,direktoriai-reketininkai, mušeikos.Rajono socialdemokratų saviškių gelbėjimo metodai: vilkina svarstymus, nuobaudų skyrimus, kol sueina malonės terminai.Tfu, kaip viskas prasmirdę.

 18. Tadas parašė:

  Vien iš veidelio galima spręsti apie “ didelę“ žmogaus kultūrą ir blaivybės propagavimą.

 19. Vardas (privalomas) parašė:

  Daugelis vadovu ta daro darbo ,tik vienetai papuola! Reikia vertinti tai,ka zmogus gero , naudingo padare dirbdamas zmoniu labui,o ne kad karta nusizenge ! Juokiasi puodas,kad katilas juodas!

 20. foto parašė:

  Tikrai nuotraukoje visos kultūros namų priemonės kultūrai ir menui puselėti: lentelė, čerkelė, peilelis ir „Direktorius“. :D

 21. v parašė:

  Lauk tokius ,,kulturistus ,,be jokiu kalbu.

 22. JO parašė:

  Ten nuotraukoje lentukė lašinukams papjaustyti….viskas komplekte.

 23. ;) parašė:

  Man labiausiai patiko foto antrame plane esančios detales :)

 24. faktas parašė:

  Ne naujiena, kad kultūros namuose alkoholio suvartojama bene daugiausiai, lyginant su kitomis biudžetinėmis įstaigomis. Tokia jau darbo specifika. Čia organizuojami koncertai, įvairios vakaronės, parodos, diskotekos, kur būtinai būna išgeriama. Tirkšlių k.c. ne išimtis. Dabartinio direktoriaus pirmtakė L. Safar-Zadė nuo tokio „įtempto“ darbo patapo alkoholike. Jai dažnai patalkindavo visiems gerai pažįstama A. Rupkutė. Bet to niekas nematė ir nežino. O va R. Kudla, tai jau kitas reikalas. Jis yra „Direktorius“, jis garsios ir šlovingos partijos, kuri tikriausiai atėjo visiems laikams, narys. Jis turi „stogą“ ir jam būtina apie tai pasakyti garsiai, ką ten garsiai – griausmingai. Kad nuaidėtų per rajoną „Koks aš gražus ir laimingas!“ Prieš keletą metų už girtuokystes iš Viekšnių k.c. buvo pašalintas A. Erlickas. Jo partija visokiais būdais stengėsi jį grąžinti atgal. Nepavyko. Dabar bus įdomu stebėti kaip Kudlos partija susitvarkys su šia užduotimi.

 25. SANTARVEI parašė:

  atkreipkite dėmesi,kaip šideikienei dirbantis „hakeris“ nulaužia jūsų atsižymėjimą ap[ie komentarą.

 26. Rinkėjas parašė:

  Rinkimai jau po truputį artinasi iš ŠIDEIKIENĖ neriasi iš kailio.Su kiekviena diena matomai bus dar piktesnė,šališkesnė,teisėjaujanti bei skelbianti nuosprendžius visiems ,kas tik jai neįtiks.Aišku vandenį taip galima sudrumsti,bet tėkmės NE.Mūsu draugų ratas nerinksim tavęs vis tiek.Sėkmės pučiant prieš vėją,kuris ženkliai stipresnis.Kariauk ir toliau su vėjo malūnais,nes tavo nuveiktų darbų miesto labui neradau nei vieno.

 27. Miunchauzenas iš Bugenių parašė:

  Bolševikai savų tikrai neleis skriausti – tai ne konciervai, kurie pirmiausiai kimba į savus ir dirba tiems patiems bolševikams. Ir ne davatkos…moka už saviškį pastovėt iki galo. Tschüß!

 28. Daiva Pamaiva. parašė:

  Daiva Šideikiene, nekišk nosies kur nereikia, nebelok. Pasiskaičiau apie tave pora straipsnelių, nemėtyk akmenų į svetimą daržą.

 29. manau parašė:

  Svente buvo puiki,ale kaip greitai pamirstame.Isgere zmogus,na lygtai visi mes cia sventieji:))tai iskart reikia zmogu nulinciuot?o gal jis koks nemirtingas?ar del to kad savivaldybes vadovas?lygtai ten dirba visi Valanciaus draugijos nariai:))))savaitgalis,ne darbe,tai ka dabar??nuteisiam?

 30. Jonis parašė:

  Ar rinkimai jau netoli kad pagrindine Mazeikiu asaba pastoviai loja ?Visi blogi isskyrus ja ir jos giminele su Svancu prieky ko apie jo …….nerasai ?Tipo savas s….nesmirdi ar ne?

 31. Daiva Šideikienė parašė:

  Jau nebepataisomai socialdemokratų partija sugadino šį Tirkšlių miestelio Kutūros centro direktorių, ,, sakėsi advokato neskubąs samdytis ir tikisi, kad ir taip viskas bus gerai.‘‘ Tai įdomu , kas tam pijokui labiau padės iš balos išlipti sausam : socialdemokratas meras A.TENYS , ar socialdemokratas administracijos direktorius B.KRYŽIUS ?O gal Kultūros skyriaus vedėja A.Rupkutė?
  Dėl tokios darbuotojos ,kaip ,, Vyturio‘‘ pradinės mokyklos direktorės R.Uščinienės, kuri teista už tyčinį dokumentų klastojimą ir svetimo turto pasisavinimą ir toliau vadovauja mokymo įstaigai , tai darbdavys – administracijos direktorius B.Kryžius sąmoningai praleido visus terminus dėl nuobaudos skyrimo pagal Darbo kodeksą, tad bus matyti , kokį sprendimą darbdavys B. Kryžius priims dėl neblaivaus socialdemokratinio ,,kultūrininko‘‘ .

 32. Nesvarbu parašė:

  Taip ir reikia seniai anam laikas is Tirksliu nesdintis

 33. Va va parašė:

  prižaidė erelis, per kiekvienas šventes joms baigiantis girtas plavinėdavo, niekas nieko nesakė, bet visi matė, neseniai kartą įkliuvo, ne – buvo per mažai, dabar įkliuvo kaip reikiant. Erelio sparnai nusvilinti, dabar galės skraidyti su varnomis. Dabar žiūrėsim, ar savivaldybės vadovai ir toliau toleruos tokį valdinių elgesį… Ne tik iš darbo, bet ir iš partijos laikas mesti.

 34. Blinda parašė:

  Rado prie ko prisikabint, visiems svente, visi geria, kodel jis negali?

 35. Jaunimas parašė:

  Maladiec Kudla , linksmintis sugeba.

 36. gyventoja parašė:

  Kad cia maziausia nuodeme o va ydarbinami zmones tai va ten jau nusikaltimai vyksta

 37. Komentatorius parašė:

  Pričioskė kaip pas tikrą vestuvių muzikantą

 38. ekstrasensas parašė:

  kažkada turėjo pakliūti, bet socdemai saviškį išsuks

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto