Teks mokėti už kaimyno pavogtą vandenį

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Daugiabučių gyventojams teks sumokėti už kaimynų nedeklaruotą vandenį. Už vienuolika mėnesių ši suma siekia pusantro šimto tūkstančių litų.
Administratoriaus aiškinimu, galimybę visam namui paskirstyti skirtumus tarp sunaudoto ir deklaruoto vandens suteikė patys gyventojai, pasirinkdami apsirūpinimo karštu vandeniu būdą be tokio vandens tiekėjo.

Nurodytos mokėtinos sumos

Daugiabučių namų gyventojai iš namus administruojančios bendrovės „Admituras“ sulaukė juos papiktinusio informacinio pranešimo. Gyventojai, išanalizavę pateiktą informaciją, suguldytą į keturis lapus, suprato, kad jiems teks mokėti už prekę, kuria jie nesinaudojo – o tiksliau, už kaimynų nedeklaruotą karštą vandenį.
Pateikta daugiabučių namų duomenų analizė byloja, kad mokėtinos sumos labai įvairios: nuo kelių iki keliasdešimt centų už kvadratinį metrą. Nedeklaruoto vandens rekordus „muša“ Draugystės gatvės 22 ir Žemaitijos gatvės 18 namas. Kaimynų skolos visiems gyventojams perkeliamos atitinkamai po 2,02 ir 2,65 lito už kvadratinį metrą.

Atlikta nedeklaruoto vandens analizė

Ramūs bent jau už vienuolika mėnesių (analizė apima tokį laikotarpį) gali būti tik aštuoniasdešimties namų gyventojai. Šiuo metu yra atlikta analizė ir vandens skirtumas paskirstytas vartotojams už laikotarpį nuo 2012 metų lapkričio mėnesio iki 2013 rugsėjo mėnesio. Nustatyta, kad iš viso per ataskaitinį vienuolikos mėnesių laikotarpį 237 UAB „Admituras“ administruojamų namų butų ir kitų patalpų savininkai deklaravo arba kontrolierių buvo nustatyta nedeklaruota ir vadovaujantis savininkų pasirašytais aktais į sąskaitas  įkelta beveik 174 tūkstančiai kubų suvartoto karšto vandens.
Įvadiniais skaitikliais tuose pačiuose namuose užfiksuotas 194 tūkstančiai kubų sunaudojimas. Neatitikimai tarp deklaruoto ir faktiškai sunaudoto sudaro 20 tūkstančių kubų, arba apie 12 procentų, sunaudoto karšto vandens kiekio.
Plačiau apie gyventojams tenkančią prievolę skaitykite antradienio „Santarvės“ laikraštyje.

53 Atsakymai į “Teks mokėti už kaimyno pavogtą vandenį”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  Vienykitės broliai ir seserys mokate uždirbti mokėkite ir atiduoti….. Žinote tą legendinę dainą „kaukė juodas garvežys“ greitai iš tų pykčių ir neapykantos sprogsite :) pažiūrėkite kituose miestuose kas dedasi, Mažeikiuose dar viskas tvarkoje pagyventumėte Vilniuje ar Kaune ką tada sakytumėte visai suplyštumėt iš to pykčio ir gobšumo. Relax take it easy…. :)))))

 2. Vardas (privalomas) parašė:

  greitu laiku,mano nuomone,daugiabuciuose’kolhozuose’gyvenantys saziningi zmones bus priversti begti kuo toliau nuo tokios tvarkos.ir siaip jau esam avinu tauta,besitaikstanti su viskuom.tos didziai negerbiamos sauridos nepazabotas gobsumas ir pan.reiketu cionais atvaryti cecenu,arba tikru sibirieciu.tikiuosi padarytu tvarka greitai.

 3. Nijole parašė:

  Blogiausias namo bendrijos pirmininkas , visada bus geresnis už bet kokią daugiabučius namus administruojančią įmonę.

 4. Komentatorius parašė:

  Viskas čia normaliai, yra taip, kaip turi būti. Per mėnesį prasuku apie tris kūbus, parašau, kad vieną, sumoku už vieną. Kartais paglušinu skaitliukus, tai visai, rodau, kad nulį vandens pravariau, nors tą mėnesį maudžiausi pilnoje vonioje kasdien. Tegul moka kaimynai, aš tikrai nežadu mokėti už vandenį. Kada jį padarys nemokamą, tada aš sumokėsiu. O dabar naudoju kiek noriu ir moku kiek noriu. Niekas man neuždraus. Susimes namas ir sumokės. Ir vėl galėsiu maudytis. Reikia mokėt skaitliukus glušinti, tada problemų nebus.

 5. v parašė:

  Parašykit, kas žinot kaip kurti namo bendriją.

 6. Komentaras visiems nežinantiems parašė:

  Manau tiek viena įmonė tiek kita vienodo nahališkumo. Mūsų namas taip pat kentėjo, kol nesukūrėm bendrijos, o kai viską panorom su viena iš šių įmonių nutraukti, koks ažiotažas kilo, kaip nenorėjo mūsų paleisti, nes tokį kąsnį panorom nuo jų atplėšti. O toliau prasidėjo dar linksmesni dalykai, reikėjo atsiimti iš jų dokumentus visus, kiek vargo mums tai kainavo ir visiškai ne be reikalo, nes sužinojom tokių dalykų, kad plaukai piestų stojos ir buvo aišku kur keliaudavo mūsų pinigėliai. Būdami ten dešimtmetį kaupėm pinigus ir sugebėjo pakeist laiptinėj langus, įkūrę bendriją mes per 2 metus jau sukaupėm 20 000lt., tai ar protinga būti korumpuotų klierkų gniaužtuose?Dabar viską patys pasidarom, mokam ten kur reikia, nei vienas litas nenueina kažkam į kišenę ir esam labai patekinti. Tai labai blogai žmonės daro, kad abejoja būti jų gniaužtuose ar tapti nepriklausomais, tikrai neverta abejoti, jei pasirinksit tinkamą pirmininką, pamatysit rezultatus jau labai greit. Jei kam kils tokia mintis, kreipkitės, padėsim.

 7. TARP KITKO parašė:

  Mazeikiuose kolchoziniu principu dirbama. Vieni vagia – kiti moka

 8. Vardas (privalomas) parašė:

  Ko jus visi kaip sunys lojat Admituras, Admituras, o tai ka Tavo pastoge kitokia???? paziurekit ji visai savo prisiimtu darbu ir isipareigojimu nevykdo tai jie gauna tuos pacius mokescius kaip ir Admituras, atsibuskit kol vieni kitiems gerkliu neperkandot.

 9. as parašė:

  Manau truksta konkurencijos sioj srity

 10. Vardas (privalomas) parašė:

  Tai, kad Admit8ras namo priežiūros KAUPIMO fondą naudoja apmokant savo kasmetines pažymas iš Registrų centro apie gyventojų skaičių daugiabučiuose irgi dar neužkliuvo. Tai gyventojų pinigai skirti namui, o ne Admit8rui.

 11. ufo parašė:

  Kai kurie namai daugiau pavogė nei deklaravo, neblogai padirbėta. Tai tokie kaip Draugystės g. 22 geriau vokit visi paskui po lygiai visiems padalins.

 12. Linksmu plaučių žmones su neribotą fantazija parašė:

  Nu tep, šuo pavogs adminu pietų dešra, daugiabutis susidės ir apmokės naujus pietus ??????!!

 13. Vardas (privalomas) parašė:

  Galetu ir Mazeikiu Vandenyse pasidarbuoti STT vyrukai,gal irgi rastu sukciavimo atveju ,kaip Kaune?! Idomu,kodel kas menesi skiriasi karsto vandens pasildymo kainos? ir kaip yra skaiciuojama? Tik mes patys gyventojai turime tai sekti ir ieskoti tiesos… Jeigu vandens pasildymas kainavo 11,94lt uz kuba,tai dabar jau lapelyje rodo 12,31 lt.Kaip suprasti?

 14. Nauja mokesčių banga parašė:

  Kai neliko reketuojų-banditų, tai susikūrė visokios struktūros, tuštinančios žmonių pinigines. Atsirado visokie „abonementiniai“ mokesčiai, administravimo mokesčiai, kurie imami už neatliekamus darbus. Tris metus iš eilės „Admnitūro“ pateiktose ataskaitose vien tik pamokymai, jokios finansinės ar darbų ataskaitos. Pinigus prievarta ima valdžios įsakymu, o kur darbai už tuos pinigus?
  Vandens skaitiklių parodymus kiekvienas gyventojas nurašo skirtingu laiku. Butuose esančių skaitiklių ir namo įvadinių skaitiklių tikslumo paklaidos yra skirtingos. Todėl duomenys niekada nesutaps. Apytiksliai rezultatus galima lyginti sudėjus metų parodymus, ir tai nebus tiksliai. Sistema sugalvota tam, kad vandens tiekėjai galėtų savo neūkiškumą kompensuoti. Jie nemažina išlaidų, nemažina administracinio personalo skaičiaus. Kai bus renovuota daugiau namų, tai atsiras šilumos vartotojo „abonentinis“ mokestis. Bus tik pavadinimas gudresnis (pastovioji dedamoji, galios dedamoji, ar panašiai.

 15. vijai parašė:

  Aš pavyzdžiui nesirašiau,kad vandens tiekėju būtų Admituras,kurie pasirašė ,tegul ir moka už vagis kaimynus.Mano skaičiukai tikrinami reguliariai kas 4 metus,išduodami sertifikatai,kad jie atitinka visus patikros parametrus, tai niekas neturi teisės priversti mane mokėti už tai,kuo aš nesinaudoju.

 16. Vardas (privalomas) parašė:

  Aš žadu nemokėt už tai, kuo nesinaudojau. Ir tegul velkasi ta skola. Kas man už tai bus? Paduos į teismą? Tegu duoda, bet tada turės suvest galus, pateikti ataskaitas apie mano deklaruotus, sumokėtus už vandenį mokesčius. Ir ne už tris mėnesius, o už visą laikotarpį, kurį gyvenu tam bute. Ir šiaip, gal ko nesuprantu, bet aš asmeniškai nei kokios sutarties, nei sutikimo rašiausi dėl to, kad savo nagus prie namo kuriame gyvenu, kaišiotų Admituras. Prie ko Admituras, jei namo administratorius – Tavo pastogė? Bezabrazija kažkokia. O nedeklaruodami žmonės, durnai daro, suteikia tiems aferistams puikias sąlygas pasilupt pinigėlio. Išstenėjo mat žurnalistei, kad permokas, jei tokios bus, žmonėms sugrąžins. Bobutės pasakos.

 17. taigi parašė:

  visi mokam pagal skaitikliu parodymus,pereikit butus,sutikrinkit,kas nemoka tam per kelnes, o ne visiem is eiles ,,,

 18. vija parašė:

  Čia jau šilumos tinklai niekuo dėti…Pasirinkot, kad skaitiklius prižiūrėtų ir karšto vandens tiekėju būtų Admituras….Dabar ir reikia mokėti..Admituras nuostolių neprisiima, kaip prisiimdavo šilumos tinklai…Reikėjo pasirinkti karšto vandens tiekėju UAB Mažeikių šilumos tinklai- nemokėtumėt…..Va, patikėjot Admituru- išlindo yla iš maišo

 19. Respublikos 22 parašė:

  noriu pasidžiaugti savo namo kaimynais. 60 butų nedeklaravo 1 (vieną) kubą karšto vandens. Todėl paskaičiavo ir parodė tame laikraštyje, kad mes skolingi kiekvienas butas po 2 centus. Šaunuoliai kaimynai. Kad visuose namuose būtų tokia santarvė ir sąžiningumas. Ir dar. Jei bute gyvena vienas asmuo ir deklaruoja kas mėnesį po 1 kubą tai nereiškia, kad tas asmuo nesiprausėlis kažkoks. Paprasčiausiai žmogelis daugiau darbe būna, nei namie. O dabar kiekvienam normaliam darbe yra įrengti dušai. Tai kam man namie praustis, jei tą galiu darbe padaryti.

 20. mokėti dukartus parašė:

  Ištikrųjų įdomu, kur plaukia pinigai, kai taip jau 10 metų kvailinami žmonės kurie tvarkingai moka mokesčius laiku. Gaunasi, kad permoka, nes sumoka ir už kaimyno šilumą, o kaimynas susimoka pavasarį už šilumą kuri JAU apmokėta.

 21. as parašė:

  Tikrai nesutinku kad vagys nemoka uz vandani . paziurejau musu namo kompiuterinius parodymus trys butai nemoka ir ju skaitliukai rodo nulius , nes zmones gyvena uzsienyje butai tusti , o jie itraukti i vagiu sarasus , musu namas po renovacijos ir viskas su karstu vandeniu yra gerai , cia neteisingos zinios siluminiai tinklai turetu atidziau skelbti namu numerius pirmiau su nomo pirmininku suderint reiketu . Burbos 5

 22. oleris parašė:

  O rasydami tokius staipsniu manau skatina n emoketi nes juk aiskiai parase kad sumokes kaimynai nezinau kas cia taip ipareigojo parasyt

 23. vartotojas parašė:

  Pagrindinis šalies įstatymas yra Konstitucija. O ten kaip kažkas iš komentatorių ir rašė, nėra niekur įtvirtinta, kad už kaimyno skolas reikia padengti kitiems kaimynams. Čia toks paprastas buitinis pavyzdys. Jei kaimynas turi TEO interneta ir už jį nemoka, tai męs visi vartotojai turime padengti jo skolą, arba jei kaimynas nemoka už elektrą, deklaruoja metų metus nulius, visi kaimynai priverstinai jam padengiams skolą. Kažkokia betvarkė. Patys nesusitvarko tai galvoja ant kitų atsigriebsim. Žmonės galit nemokėti, nes čia visiškai neteisėtas priėjimas prie problemos. Tegul duoda į teismą kiekvieną butą , kuris nemokės, ir išsikėlę šimtus bylų moka advokatam teismo išlaidas, galutinis taškas tai vistiek aiškus. Niekur niekas neprivalo mokėti už tą pačią paslaugą vartojančio žmogaus skolas. Solidarizuotis su skolininkais tai tas pats, kas pripažinti, kad jų padaryta veika yra teisėta.

 24. oaš parašė:

  radau savo namą….1gyvendamas sunaudoju 2kūbus, tikrai stengiuos taupyt o va aplinkiniai kaimynai gyvena 3žmogėnai ….stebiuosi kaip jie sugeba 1m3 sunaudot….

 25. IPYKES parašė:

  GERB PAVENCIU /5 kaimynai bukite malonus susimokekite uz vandeni negalv okite kad mes kaim yn ai mokesim uz jus geda geda geda

 26. oleris parašė:

  tegu namo administratoriai dirba savo darba geriau jei koks gyv entojas n emoka uz vandeni ir nemoka isireikalauti ar patekti i buta tegu uzsuka vanden i tada greit isileis i buta o jei toliau n emoka tegu duoda i anstolius ir arestuoja buta o isiskolin imus tegu paden gia parduodami buta is varzytin iu ir tegu n esitiki kad mes kaimynai sumokesim ne mes duosim i teisma jeigu priskaicios n ors lita moketi uz svetima van deni tokiu istatymu kon stitucijoj nera moketi uz veja kuriuo n esinaudoji be to reik duot i teis ma jau kad su moka m uz tuos uz vandens sildyma be to daug kur deklaruoja kad gyv ena 1 zmogus o mes kaimynai zin om kad gyvena 3 tai kaip isein a kad buto ukis n ieko n ezino

 27. to as parašė:

  Visu pirma pats esate glusas, o antra kai near noro patekti I buta ,tai ir nepatenkama.

 28. valio parašė:

  Va, o savo namo saraše neradau, sąžiningi visi matyt :) šaunu, kad nereiks mokėt už kažkieno vagystes

 29. as parašė:

  Žmonės brangus ar Jūs rašydami galvojate ar ne? AB „LESTO“ skaitikliai tai įrengti laiptinėje, o vandens tai privačiame bute. Ir dabar pamąstykite kaip patekti aptarnaujančiam personalui į privatų butą? Nebūkit glušai rašot kažkokias nesąmones visai neapgalvoję.

 30. , parašė:

  na pradėkim taupyti ,aš atsijungiau dujas ir nebemokų gobšuolei sauridai už dujas ir orą, verdu ir kepu naudojant elektrą ,maistą gaminu ant kondicinės plytelės,kuri labai mažai suvartoja elektros,taip pat turiu boilerį ir šildausi vandenį tada kada reikia,tai tada nereikės įtarinėti kaimynų ,kurie gal ir vagia vandenį,o kodėl namų valdyba netikrina kas mėnesį skaitiklių,kodėl elektros tinklai tikrina,matyt namų valdybai NEPELNINGA, kodėl mes nekeliam klausimo kad name temperatūrą galėtumėm reguliuotis patys,pasirinkę savo žmogų,o dabar namų valdyba ,matyt susitarusi su šilumininkais atsuka šilumą visu galingumu,kad kuo daugiau suvartotume šilumos,dusom sausio mėn ,kambary būdavo 24-25 laipsniai,radiatoriai karščiausi,kada nerenovuojamuose namuose bus sudėti ant radiatorių šilumos reguliujantys skaitiklai,tada pamatytume kas VYKO iki šiol

 31. aja parašė:

  Na žinoma pas mus įprasta savo neveiksnumą perkelti ant gyventojų pečių,jei tingima metų gale pereiti per butus ir patikrinti skaitiklis ,o nepriemokos sumą priskaičiuoti nedeklaravusiems vandens skaitiklių rodmenų gyventojams,akivaizdus pavizdys konkrečiai atlieką savo darbą Lesto patikrina skaitiklius ir jei esate nedeklaravęs skaitiklio duomenų atsiunčia kad esate skolingas,o neperkelia skolų visiems,be to Lietuvos konstitucijoje nėra tokio punkto kur Lietuvos gyventojas turi apmokėt kaimyno skolas.
  ir dar kur dingsta tie pinigėliai kurie yra įvardinti sąskaitose kaip šalto vandens pardavimo kaina 4,59lt nors visi žinome kad tai abonentinis mokestis už vandenį,
  Be to įmonė neteikia ataskaitos už praėjusius metus ,kiek skolininkų buvo ir kiek jų vėliau sumoka,o dar didesnė nesamonė skaičiuot nuo kvadratūros,jei name esančiame socialiniame būste gyvena penki ar daugiau asmenų,bet jų butas yra 45 kv.m o 74 kvadratus turi vienas asmuo tai klausimas kuris galėjo sunaudot daugiau vandens?
  kur logika ir sveikas protas ?

 32. Evaldui, parašė:

  o kas Jums neleidžia ir šildymo sezono metu deklaruoti teisingai karštą vandenį, bet neturint pinigų nemokėti, o susidariusią skolą sumokėti vasarą. Taip šildymo metu mokėtume už šildymą mažiau.

 33. evaldas parašė:

  Kai kurie žmonės nedeklaruoja karšto vandens, nes pritrūksta pinigų šildymo sezonu, tačiau sumoka pasibaigus. Tuo metu kai jie nedeklaruoja karšto vandens išauga kaina už šildymą, už kurį visi susimoka, po to nedeklaravę ima deklaruoti sunaudotą, karšta vandenį ir už jį sumoka. Čia jau gaunasi dvigubas mokėjimas, na o dabar kai sumokės visi už skirtumą, gausis jau ir trečias mokėjimas… Nieko sau :)

 34. Chytra parašė:

  Susimokėti už kaimynus galime. O kas bus, kai tas kaimynas, už kurį susimokėjome – taip pat SUSIMOKĖS. A? Kaimynai bus apmokėję, negana to, susimokės už save ir dar kart už save nuo kvadratūros?

 35. Zitai parašė:

  Ponia, atsiverskit „Mažeikių šilumos tinklų“ internetinį puslapį ir sužinosit kiek kokiame name ir kokiame bute gyvena žmonių,buto plotą ir kiek deklaruojama kašto vandens. Ten viskas aiškiai parašyta.

 36. apšvieskit parašė:

  Kas galite paaiškinti, kokia ADMITŪRO paskirtis? Ką jis admitūruoja?

 37. parašė:

  Čia kaip nujaučiu jau rašo nemokantys :-)

  O visažiniai kaimynai mato, kad 1 kambario bute gyvena po 3 , kitur 4 žmones, o vandens deklaruota 0 ir dar gyventojų skaičius taip pat 0.

  Tai vat matom ;-)

 38. Užsienietis parašė:

  MBŪ skelbia informaciją apie sunaudotą vandenį, bet kažkodėl neparašo pastabos, kad kituose butuose niekas negyvena po 3 ir daugiau mėn. Išeina taip, kad reikia deklaruoti nors ir nenaudoji vandens tuos 3 mėn. Viename iš paminėtų butų savininkas yra miręs jau apie 2 m., bet kažkodėl „visažiniai“ kaimynai to nežino. Juokinga politika…

 39. Įdomiai parašė:

  čia, visi viską žino apie namo gyventojų sunaudotą vandenį. Tik kažkodėl nežino, kad kituose butuose niekas negyvena, yra išvykę į užsienį ir pan.

 40. Zita parašė:

  Tadai, iš kur patsai tokią informaciją turi?

 41. Mano nuomonė parašė:

  ,,Jeigu naudojame karštą vandenį, bet nedeklaruojame, išauginame namo šildymo kainą“ – skelbia MBŪ ,,Šildymo aktualijos“ – kažkaip susidvejina tas šilto vandens deklaravimas su nauju ,,Admitūro“ mokesčiu už kaimyną – tai ką, juk mes jau per šildymą sumokame už nedeklaruotą šiltą vandenį! Pagalvojau, gal čia tik man keistai atrodo, o juk ten sėdi protingesni ir gudresni?

 42. Tadas parašė:

  Ventos 83-ame name tris ir daugiau mėnesio nė kubo karšto vandens nedeklaravo 5,17,27,28,34,36 butai. 28-ame gyvena net 5 asmenys. Išeina, kad jie nesiprausia, neverda valgyti, neplauna grindų ir t.t. Kasmet patikrinami skaitiklių parodymai, viskas matoma ir viskas žinoma. Kodėl šių butų savininkai nebaudžiami ir kodėl jiems neatjungiamas vanduo? Argi taip sunku pastatyti aklelę ir ją užplombuoti? Susimokės – vanduo vėl bus pajungtas. Mokėti už parazitus – pats lengviausias ir pats kvailiausias sprendimas.

 43. parašė:

  Teisingai visi rašo, turi Admituras ir kiti tikrinti butus, kurie nedeklaruoja karšto vandens nei kubo per 3 mėnesius.
  Tik pasižiūrėjus būtų ūkio išklotinę juokas ima. Gyvena bute po 3-4 asmenis, o registruota 0, už vandenį nemoka ir jiems nieko, o Jūs mokantys ir mokėkit.
  Ar ne absurdas?

  Krapštai žmogus iš paskutiniųjų, kad susimokėti ir nebūti skoloje ir še tau dar dadėsim už kitus :-)

  Kada gi nustos doram piliečiui lipt ant sprando?

  Jei matysiu, kad tikrai pradės dadėti už nemokančius, nemokėsiu ir aš tegul taip pat kiti mokės.
  Tik reikės pasidomėti kaip ir kur tą magnetą dėti :-D

 44. NETEISINGAS SPRENDIMAS! parašė:

  ,,Jeigu naudojame karštą vandenį, bet nedeklaruojame, išauginame namo šildymo kainą“ – perspėja MBŪ savo tinklalapyje ,,Šildymo aktualijos“. Ten galima rasti ir kas kiek deklaruoja šilto vandens, taip kad tai nekonfidenciali informacija. Nesakykim, kad nepakelia šiknų, juk visai neseniai vaikščiojo po butus iš mbū santechnikas ir tikrino šilto vandens skaitiklių parodymus ir fiksavo, ir tikrai yra žinoma reali situacija, bet ko gero priimtas lengviausias sprendimo kelias – bausti visus, o tai jau neteisingas sprendimas.

 45. tai va parašė:

  Žemaitijos 35 už gruodį nė lito už vandenį nemokėjo 13 butų ,o sausį 14 butų .Tai kaip neišaugs kainos, jeigu trečdalis nemoka

 46. niekas nenori ieskoti kaltu parašė:

  vienintelis lesto nesiceremonija,nesumokejai -atjungia,o cia admiturui mokam ,uz vandeni ,siluma mokam ,bet niekam neidomu.net nepakelia savo siknu ,kad patikrintu ,o eina absurdiskiausiu keliu ,kisa savo purvina letena I saziningai mokanciu pilieciu kisene.Lai pabando pripliusuoti nebutus mokescius,pateiksim ieskini ta pacia diena .Galvoja kad,nera Mazeikiuose aktyviu pilieciu?!

 47. gyventojas parašė:

  Butų ūkis seniai viešina ,kiek kuris butas sumokėjo ,tai nematau nieko blogo ,tegu nevagia iš kaimynų ir nereikės bijoti viešumo.

 48. visai parašė:

  nematau reikalo moketi uz kazkieno sunaudota vandeni,visi nemokeje yra zinomi,tai is ju tegu ir reikalauja,ne mano darzas,ne mano pupos

 49. gyventojas parašė:

  Žemaitijos 35 name per tris mėn visai nedeklaravo 1,6,12,13, 29, 38 , kai kurie per 3mėn po 1 kubą, tai kodėl tiekėjas neatjungia šitiems butams vandenį jeigu jie juo nesinaudoja.Maxsimoj už kaimyno batoną nemokame,o čia kažkodėl reikia mokėti ir už kaimyną ,nors jis eidamas pro šalį nė labas nesako.Bet aišku lengviau kai sumoka kaimynas, nuostolių vistiek nebūna.Kažin kaip į tai pažiūrėtų teismas ,bet jei ilgai taip tęsis teks kreiptis išaiškinimo ,kodėl reikia mokėti už tai kuo nepasinaudojau.Tiekėjas turėtų surasti tokį modelį ,kad priverstų kiekvieną atsiskaityti , mes tai negalime ateiti į butą ir patikrtinti , tačiau tiekėjas tai gali padaryti , ir radus neatitikimus atjungti ,o vėl pajungiant tegu užsimoka už pajungimą , ir bus tvarka,o ko nedaro.

 50. siūlančiam parašė:

  viešinti, kiek kuris butas deklaruoja karšto vandens gal ir gera idėja, bet kažin, ar tai ne konfidenciali informacija. Vienam žmogui gal ir užtenka vieno kubo, bet jei tiek deklaruoja butai, kur gyvena šeimos, kuriose du trys ar net keturi žmonės, tai jau nesąmonė. Tokius kažkaip kontroliuoti reikia.

 51. Siūlau parašė:

  siekiant viešumo ir teisybės namus administruojančios įmonėms siūlyčiau laiptinių skelbimų lentose pateikti informaciją, kiek sunaudoto karšto vandens deklaravo laiptinėje esantys kaimynai. Pvz., , man karšto vandens per mėnesį tikrai užtenka vieno kūbo, kartais truputį daugiau reikia: nei aš ten tų indų tiek daug turiu plauti, drabužių skalbimui mašina tik šaltą vandenį siurbia, tad jo sunaudoju du tris kūbus. Karštas vanduo tik maudantis duše reikalingas. Beje, dušas ima daug mažiau vandens nei vonia.

 52. mano nuomonė parašė:

  Tai kam renkamas kas mėnesį skaitiklių priežiūros mokestis,jei nesugeba patikrinti deklaruojančius nulinį karšto vandens suvartojimą po kelis mėnesius iš eilės? Pirma tikrinkit butus tų,kurie rodo nulius.Ar logiška,kad 2-5 asmenų šeima nesuvartoja nei kubo šilto vandens? O pagal įstatymus už kaimynus reikia moėti tik tada,jei patikrinta name VISI butai ir yra skirtumas tarp skaičiukų duomenų ir įvadinio skaitiklio.Žmonės,pagooglinkit,pasiskaitykit,neleiskim,kad mus ,sąžiningai mokančius durnintų.Kas mes,atpirkimo ožiai?

 53. Juo toliau - tuo juokingiau.... parašė:

  Neteisinga! Tegu moka tas, kas vagia, o vagia tas, kas nedeklaruoja šilto vandens arba labai mažai deklaruoja. Pasižiūrėjus suvestinę, bent jau mūsų name – labai juokingai atrodo, kad 3 asmenų šeima per 3 mėnesius deklaruoja tik 1 kubą ir bendrai visi labai mažai deklaruoja, o kas šildosi grindis, o socialiniai butai? Šaukėm dėl dujų,oi koks p. Rancas vagis ir panašiai, o patys gyvenam tarp nesąžiningų kaimynų, kurie apvagia vienas kitą. Parašiau ir drebulys nukrėtė – šalimais tokios save sąžiningomis laikančios kaimynės po 2 asmenis, vos po kubą per mėnesį deklaruoja, tai ką nesimaudo, indų neplauna ar jau taip ,,sugeba taupyti“? Reikės pasekti jų pavyzdžiu, nes vistiek praėjus metams reiks mokėti ,,za siebe i za tavo parne“ – grįžtam į sovietikus. Ura! Na o dabar laukim naujų naujienų…..iš ,,Admituro“…..
  Kaip čia suprasti – šiltas vanduo ir buto kvadratūra? Tai kad šiltas vanduo skaičiuojamas nuo žmonių skaičiaus, o tik apšildymas pagal kvadratūrą – tai čia reikės dengti šilumos nuostolius ar ką? Gal tiksliau bus parašyta popieriniame laikraščio variante?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto