Telefoninių sukčių siautėjimas tęsiasi

Per savaitę tai jau trečias Mažeikių policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl telefoninių sukčių veiklos. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Pirmadienį dar viena mažeikiškė papildė telefoninių sukčių aukų sąrašą.

Vidurdienį 55-erių metų rajono gyventojai laidiniu telefonu paskambino nepažįstamas vyriškis, kuris prisistatė esąs policijos pareigūnas. Toliau viskas vyko pagal įprastą scenarijų – moteriai buvo pranešta, esą jos elektronine bankininkyste naudojasi nusikaltėliai, tad būtina sutikslinti elektroninės bankininkystės prisijungimo duomenis. Kai mažeikiškė sudiktavo visus šiuos duomenis, jos vardu buvo paimtas tūkstančio litų greitasis kreditas.
„Apie tokius nusikaltimus informacijos gana daug viešojoje erdvėje, tačiau sukčiai lengvatikių vis randa. Juos lengva „iššifruoti“, tik nereikia skubėti vykdyti reikalavimų, o susisiekti su policijos budėtoju ir pasitikslinti ar iš viso toks nusikaltimas yra tiriamas.
Kartojame dar kartą – nė viena teisėtvarkos tarnyba telefonu nereikalauja iš gyventojų konfidencialios informacijos“, – pabrėžė rajono kriminalinės policijos skyriaus viršininkas Mindaugas Jaremčiukas.
Per savaitę tai jau trečias Mažeikių policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl telefoninių sukčių veiklos, iš viso per tris kartus jie iš rajono gyventojų pasisavino daugiau kaip tris tūkstančius litų.
Už sukčiavimą baudžiama viešaisiais darbais arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto