„Telšē linGOun“. Atsargiai: gali pritrenkti dovanų lietus

Praėjusią savaitę šių metų Žemaitijos sostinės šventės „Telšē linGOun“ organizatoriai pakvietė rajono žiniasklaidos atstovus į spaudos konferenciją, kurioje pristatyta birželio 9–11 dienomis vyksiančios šventės programa.

Šiemet prie „Telšē linGOun“ renginių organizavimo prisidėjo gausus būrys kultūros, meno, sporto ir Savivaldybės administracijos darbuotojų.

Spaudos konferencijoje dalyvavo Telšių rajono savivaldybės vicemerė Agnė Jakavičiutė, Telšių kultūros centro direktorius Linas Ulkštinas, Telšių sporto ir rekreacijos centro direktorius Vacys Butkus, Žemaičių muziejaus „Alka“ direktorė Eva Stonkevičienė bei kiti Savivaldybės administracijos, kultūros bei sporto atstovai.

Išsamiai visą trijų dienų programą pristatė organizacinės grupės nariai, atsakingi už skirtingų veiklų sritis. Tam, kad šventė paliktų neišdildomus įspūdžius, o telšiškiai ir miesto svečiai apie ją dar ilgai kalbėtų, organizatoriai kviečia linguoti įvairiausiuose šventės renginiuose, ekskursijose, koncertuose, sporto varžybose, parodose ir t. t.

Nemokamos ekskursijos

Žemaitijos turizmo informacijos centras miestelėnams ir šventės svečiams dovanoja visą eilę nemokamų ekskursijų. Birželio 9 d. (penktadienį) 10 val. gyventojai kviečiami į ekskursiją „Telšiai – mano miestas“ (su gide Laura Jonike) ir 17 val. į ekskursiją „Šis tas apie Telšius“ (gidas Vaclovas Vaičekauskas).

Šeštadienį – birželio 10 d. – taip pat numatytos ekskursijos: 13 val. „Masčio nendrėms šlamant“ (gidė Loreta Vaičekauskienė) ir 15 val. „Če vaikystė kėimas nuklegieje“ (gidė Auksė Valackonienė).

Sekmadienį – birželio 11 d. – telšiškiai ir šventės svečiai kviečiami į ekskursiją vaikams „Telšē – meškū miests“ (12 val., gidas Egidijus Vaškelevičius) ir į ekskursiją „Iš mažos Telšės – dideli Telšē“ (17 val., gidas Julius Tamošauskas).

Visos Žemaitijos turizmo informacijos centro ekskursijos – nemokamos. Tačiau būtina išankstinė registracija tel. +370 618 63448.

„LinGOuti“ pradedame penktadienį

Pirmąją šventės dieną gyventojai 12 val. kviečiami į tradicinį bendruomenės pikniką, kuris vyks Masčio ežero pakrantėje (prie Telšės upelio). „Atsineškite sumuštinį sau ir draugui“, – ragina nepraleisti gražios progos pabendrauti „Telšē linGOun“ organizatoriai.

Penktadienį prasidės ir visas tris dienas tęsis Vandens formulės F4 Europos čempionatas, kuris vyks Masčio ežere (už Zakso kalno).

Kaip spaudos konferenciją moderavęs Telšių kultūros centro direktorius Linas Ulkštinas juokavo – „Telšių Majamyje“.

Vandens formulės F4 Europos čempionatas šiemet sutapo su Žemaitijos sostinės švente, tad organizatoriai džiaugėsi, jog žmonėms gali pasiūlyti stebėti ir ne tik tradicinio sporto varžybas.

Penktadienio vakarą vainikuos jau XI tarptautinis šokių festivalis „Dance Station 2023“, kuris prasidės 18 val. Telšių miesto amfiteatre. Renginio svečiuose – atlikėjas Gabrielius Vagelis, kuris telšiškiams padovanos koncertą.

Kupinas renginių šeštadienis

Renginių gausa nuo Zakso kalno per kraštus liesis šeštadienį – birželio 10 d. Čia savo nišą ras tiek jaunas, tiek senas, tiek sportininkas, tiek automobilių mėgėjas, tiek apsipirkti mėgstantis, tiek batus nuo šokių negailintis pamesti šokėjas.

Šeštadienį nuo 11 val. atvykusieji į šventę ant Zakso kalno ir jo papėdėje galės įsigyti įvairiausių produktų, nes dalyvaujančių prekybininkų ir amatininkų šiemet bus daugiau nei dvigubai: dar praėjusią savaitę mugėje pareiškė norą dalyvauti per 90 prekiautojų iš visos Lietuvos.

Organizatoriai pabrėžia, kad apsipirkdami žmonės nepamirštų ir aplankytų „Turizmo alėją“, kurioje turizmo atstovai padės susiplanuoti vasaros atostogas.

Telšių sporto ir rekreacijos centras pirmą kartą visiems gyventojams ir miesto svečiams šeštadienį pristatys kiek kitokį sporto veiklų konceptą: reprezentacinio pobūdžio pažintinį sporto labirintą. Sporto organizacijos, kitos sveikatinimo ir fizinio aktyvumo įstaigos paruoš savo veiklos stotelę, kurioje kiekvienas norintis (amžius neribojamas) turės 7 minutes veiklai išbandyti. Susirinkę antspaudus iš visų veiklų ambasadorių dalyviai gaus organizatorių ir rėmėjų įsteigus atminimo prizus!

Sporto pažinimo labirintas veiks nuo 11.15 val.

Nepamiršti ir mažieji šventės dalyviai, kurie nuo 12 val. galės pramogauti „Vaikų pramogų kalne“. Vaikai galės išmėginti įvairiausią veiklą – nuo šokinėjimo ant batutų iki piešimo ant veidukų, klouno Lulu ir t. t.

Na, o tiems, kuriems Vandens formulės F4 Europos čempionatas neatrodo tokia netradicinė sporto šaka, šventės organizatoriai siūlo patiems išbandyti ekstremalųjį bėgimą kliūtimis. Šiemet „Telšē linGOun“ debiutuos tarptautinis kliūtinis 5 ir 10 kilometrų (pasirinktinai) ekstremalus bėgimas, kurį kartu su latviais „Drosmes Skrejiens“ organizuoja VšĮ Žemaitijos legiono kelias.

Kliūtinis bėgimas „Būk stiprus ir ištvermingas“ – tai ne tik sunkumų bėgimas, bet ir tikras nuotykis, vykstantis lauke ir suburiantis įvairaus fizinio pasirengimo dalyvius. Varžybos leis išbandyti savo fizinius ir protinius gebėjimus skirtingo ilgio trasose, įveikiant tiek natūralias, tiek dirbtines kliūtis, atliekant įvairias užduotis, taip pat mėgaujantis kraštovaizdžiu ir pasisemiant nepamirštamų emocijų!

Bėgimo maršrutas apima Zakso kalną ir greta jo esančias teritorijas ir prasidės 12 val.

Šventė be žinių ir kultūrinio peno neįsivaizduojama, tad Žemaičių muziejus „Alka“ šeštadienį 16 val. kviečia į parodą Telšių ješivoje, kurioje galėsite apžiūrėti 12 tūkst. metų senumo ekspozicijas ir dalyvauti edukacijose. Tačiau svarbiausia – kiekvienas telšiškis sekmadienį 13.30 val. turėtų apsilankyti Sakralinio paveldo ekspozicijoje, kurioje bus eksponuojamas Magdeburgo teisės aktas.

Taip pat šiemet šventės dalyviai vėl galės išvysti išskirtinę motorinio transporto koloną „Laiko ratai“, prie kurios gali prisijungti kiekvienas turintis savo išskirtinę transporto priemonę. Tik, žinoma, reikia užsiregistruoti tel. +370 674 30691.

Senovinių automobilių ir motociklų kolona iš Telšių aerodromo (Tryškių g. 50) šeštadienį pajudės 17 val. ir, apvažiavusi visą miestą, 18 val. sustos prie Zakso kalno. Tad tie, kurie ne tik į pravažiuojančius automobilius iš tolo norės pasigrožėti, bet juos iš arčiau ir „pačiupinėti“, laukiami šventėje!

Na, o prie Zakso kalno atvykusių automobilių ir motociklų griausmas simbolizuos apie šventinio koncerto pradžią.

Šiemet visus džiugins „ZZ TOP Tribute“, Ruslanas Kirilkinas, „Patruliai“, Džordana Butkutė su grupe ir „Beissoul&Einius“. „Čia jokios edukacijos – čīsta linksmybė“, – teigė šventės organizatoriai.

Šventės dalyvių laukia dovanos

Sekmadienį – birželio 11 d. – vyks baigiamasis Vandens formulės F4 Europos čempionato etapas ir apdovanojimai.

Taip pat bus pagerbtas iškilus kultūros veikėjas. Tačiau kas jis – organizatoriai neatskleidė.

12 val. telšiškiai ir miesto svečiai kviečiami į Šv. Antano atlaidus, kurie vyks Telšių Šv. Antano Paduviečio katedroje.

Galiausiai visą trijų dienų Žemaitijos sostinės šėlsmą užbaigs grupės „Rolling Box Band“ koncertas Telšių miesto amfiteatre (pradžia 18 val.).

„Mūsų verslai yra įsteigę dovanas, kurios bus išdalytos į šventę atvykusiems žmonėms. Tad atsargiai: gali pritrenkti dovanų lietus“, – organizatoriai ragino gyventojus dalyvauti birželio 9–11 dienomis vyksiančioje Žemaitijos sostinės šventėje „Telšē linGOun“.

„Kiek mes investuojam – tokią ir grąžą turime“

Prioritetinių renginių sąraše Žemaitijos sostinės šventei „Telšē linGOun“ iš Savivaldybės biudžeto skirta 71 200 Eur. Kitos lėšos – apie 14 000 Eur – gautos iš rėmėjų. „Kiek mes investuojame – tokią ir grąžą turime“, – teigia šventės organizatoriai ir priduria, kad jeigu pinigų liks, jie nukeliaus kitiems rajono renginiams finansuoti.

Taip pat gyventojų prašoma atkreipti dėmesį į per šventę numatytus eismo ribojimus. Šeštadienį pajudėjus senovinių automobilių ir motociklų kolonai eismas mieste šiek tiek bus apsunkintas.

Šventės metu numatyta uždaryti eismą Ežero gatve dėl amfiteatre vyksiančių renginių. Sustoti bus draudžiama Masčio gatvėje iki Zakso kalno, tad organizatoriai ragina gyventojus į šventę atvykti pėsčiomis, dviračiais ar paspirtukais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto