Telšiškės keksiukai – karaliaus Karolio III karūnavimo šventei

Klaipėdoje gimusi, Telšiuose augusi Viktorija Žalgevičiūtė šiandien yra viena geriausių tortų kepėjų Didžiojoje Britanijoje. Jos sukurti įspūdingi gaminiai konkursuose pelnė ne vieną garbingą apdovanojimą.
O štai visiškai neseniai Viktorija gavo puikų pasiūlymą – iškepti daugybę keksiukų karaliaus Karolio III karūnavimo šventės proga. Jais buvo vaišinami į šventę atskridę kviestiniai svečiai, kurie nusileisdavo Hitrou oro uoste.

1 200 keksiukų

Pasak Viktorijos, pradžioje buvo planuota, jog karaliaus Karolio III karūnavimo šventei reikės 400 keksiukų, tačiau vėliau užsakymas patrigubėjo. Tad teko nemažai paplušėti ir šventinei dienai pateikti 1 200 keksiukų.

„Anksčiau dirbau Hitrou oro uoste, todėl kai kurie darbuotojai žinojo, kad aš kepu tortus, tad ir kreipėsi į mane. Kiekvienas keksiukas buvo dekoruotas paveikslėliu karūnavimo dienos progai paminėti. Anglai mėgsta klasiką, todėl keksiuko receptas – klasikinis angliškas: vanilinis biskvitas, braškių uogienė ir vanilinis kremas“, – pasakojo pašnekovė.

Visas keksiukų gamybos procesas vyko Viktorijos kavinėje. Keksiukų kepimu rūpinosi ji pati, o jų pakavimu – kitas žmogus.

Kavinė šalia Londono

Savo kavinę šalia Londono Viktorija atidarė 2021 m. Joje gaminami ne tik desertai. Čia kepamos picos, didelis itališkų ir vokiškų patiekalų pasirinkimas, būna kai ko ir lietuviško. Ypač svečios šalies gyventojai mėgsta Viktorijos kepamą medaus pyragą.

Viktorija pasakojo, jog jai visada patiko rankdarbiai, siuvinėjimas, dekupažas, todėl ieškojo, kaip šį pomėgį galėtų suderinti su darbu ir paversti jį pelninga veikla. Todėl ir nusprendė išbandyti tortų dekoravimą, šio meno mokėsi Londono tortų dekoravimo mokykloje. Taip bėgant metams užsakymų vis daugėjo – kepėjos talentas ne kartą įvertintas įvairiuose konkursuose.

Tortus Viktorija kepa įvairioms progoms: krikštynoms, vestuvėms, gimtadieniams, ir visada stengiasi išpildyti klientų pageidavimus. O jų būta įvairių: nuo mažų desertų iki lubas siekiančių. Teko kepti tortą kaukolės formos, atvaizduoti siuvimo mašiną, vulkaną, rūbus, skrybėles ir kt. Šiemet vykusiam konkursui darė gėlių arką ir po ja miegančią moterį. Šis gaminys pelnė bronzą.
„Anglams labai svarbūs desertai šventėse. Manau, taip yra ir Lietuvoje. Visi stengiasi papuošti savo šventes“, – teigė pašnekovė.

Mėgsta Lietuvos gamtą

Viktorijos mama gyvena Telšiuose, todėl į Lietuvą moteris grįžta gana dažnai. Čia aplanko artimuosius ir mėgaujasi ramybe nuo didmiesčių: „Labai mėgstu Lietuvos gamtą, mišką, ežerus, upes – ten, kur ramu.“
Labai daug idėjų savo gaminiams moteris semiasi iš gamtos. Jai labai patinka gėlės, nemažai fotografuoja, mėgsta lankyti parodas.
Kadangi Viktorija moka penkias kalbas, todėl jai labai paprasta visur dalyvauti ir žiūrėti įvairiausių šalių programas.

Planuose – nedidukas viešbutis Italijoje

Daugiau nei prieš 20 metų iš Lietuvos išvykusiai Viktorijai teko gyventi Italijoje ir Vokietijoje. Jos vyras – italas.
„Turime nemažai planų. Tikrai žinau, kad Anglijoje neliksiu. Artimiausi planai – dar viena kavinukė Londone. O kiek vėliau jau rezgame planus po 10–15 metų atidaryti jaukų nediduką viešbutį Italijoje. Kadangi moku penkias kalbas, galėčiau rengti pažintines keliones-ekskursijas. Labai patinka augalai ir gėlės, norėčiau šalia įkurti sodą“, – planais dalijosi pašnekovė.

Aurelija SERVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto