Telšių kultūros centro mišrus choras „Žemaičiai“ mini kūrybinės veiklos 45-metį

Gruodžio 10-oji Telšių kultūros centre buvo ypatinga diena – Telšių kultūros centro mišrus choras „Žemaičiai“ šventė savo 45-erių metų kūrybinės veiklos sukaktį.

Visagalis laikas Telšių rajono ir Lietuvos kultūros istorijos puslapiuose jau 45-erius metus rikiuoja Telšių kultūros centro mišraus choro „Žemaičiai“ svarbiausias meninės veiklos datas.

Pirmasis choro vadovas buvo šviesaus atminimo Alfridas Bulkauskas, vadovavęs nuo 1977 iki 2002 metų.

Įkūrėjas ir pirmasis vadovas tapo kolektyvo gyvybės šaltiniu ir per trumpą laiką sugebėjo pasiekti aukštų kūrybinių rezultatų. Pradėjęs dirbti Telšių kultūros centre A. Bulkauskas subūrė vyrų chorą, kuriam 1984 m. suteiktas liaudies kolektyvo vardas ir pavadinimas „Žemaitis“. 1987 m. A. Bulkauskas apdovanotas Kultūros žymūno ženklu. 1995 m. prie vyrų choro prijungti kultūros rūmų bei medicinos darbuotojų moterų chorai ir kolektyvas įgavo pavadinimą „Žemaičiai“.

Nuo 2002 m. chorui pradeda vadovauti chorvedys, respublikinių dainų švenčių vyriausiasis dirigentas, chorinės muzikos puoselėtojas Gintaras Vaitkaitis. Vadovo dėka choristai buvo aktyvūs ne tik rajone, Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse.

Nuo 2022 m. lapkričio mėnesio chorui vadovauti pradėjo chorvedė, pedagogė Rita Vilkė.

Nesuskaičiuojama daugybė koncertų per 45 kūrybinės veiklos metus tiek Telšių rajone, už jo ribų, tiek Lietuvoje bei užsienyje.

Šventinis koncertas prasidėjo mišraus choro „Žemaičiai“ retrospektyviniu filmuku, kuriame buvo rodomos akimirkos iš visos choro gyvavimo istorijos.

Pagerbiant A. Bulkauską, choro įkūrėją, menininką, pedagogą, kultūros dvasios nešėją, respublikinių dainų švenčių vyriausiąjį dirigentą, palikusį gilų pėdsaką ne tik Žemaitijos, bet ir Lietuvos choriniame gyvenime, choro akompaniatorę Giedrę Šulcaitę, medicinos darbuotojų choro vadovą Vytautą Kleivą ir visus amžinybėn išėjusius choristus, susirinkusieji buvo pakviesti tylos minutei.

Šventiniame koncerte skambėjo įvairūs mišraus choro ,,Žemaičiai“ repertuaro akordai, pradedant švelniais prisilietimais ir baigiant energingais ritmais.

Renginį vedė poetas, dainų autorius Marijus Budraitis, papuošęs renginį savo profesionalumu ir savos kūrybos eilėmis.

Renginio vedėjas pagarsino choro įkūrėjo ir pirmojo vadovo A. Bulkausko dukros Dainoros Smoriginienės laišką su padėkos žodžiais a. a. tėčiui ir nuoširdžiausiais linkėjimais dabartinei choro vadovei R. Vilkei: ,,Didžiuojuosi savo a. a. tėčiu, sukūrusiu tokį ilgaamžį ir nuostabų kolektyvą. Vis dar jaučiasi jo dirigavimo mostas choro veikloje, kadangi būtent mano mylimas tėtis buvo pirmasis choro vadovės Ritos Vilkės mokytojas.“ O visiems choristams linkėjo darnos, harmonijos ir kad ,,Žemaičių“ dainos skambėtų plačiai ir galingai ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje!

Telšių rajono savivaldybės vicemerė Agnė Jakavičiutė-Miliauskienė Telšių rajono savivaldybės mero Tomo Katkaus vardu įteikė padėkos raštus choro vadovei R. Vilkei ir akompaniatorei-koncertmeisterei Ingridai Kelevišienei. Vicemerė džiaugėsi turėdama galimybę dalyvauti šventiniame koncerte ir su nostalgija prisiminti bendrus koncertus.

Chorui saksofono garsais talkino saksofonininkas Sigitas Petrulis.

Telšių kultūros centro direktorius Linas Ulkštinas įteikė padėkos raštus už ilgametį kelią su daina ir meilę chorinei muzikai dviem nuo pat choro įsikūrimo dainuojantiems choristams: Antanui Gaudiešiui ir Alvydui Svirušiui. Taip pat nuoširdžiai dėkota už 20 metų vadovavimą ir kūrybinį įnašą į Telšių kultūros centro mišraus choro „Žemaičiai“ istoriją buvusiam choro vadovui G. Vaitkaičiui. Įteikta gėlių dabartinei vadovei ir akompaniatorei.

Atlikti finalinės dainos į sceną buvo pakviesti visi buvę choristai, susirinkę prisiminti su choru praleistų akimirkų. Stipriai ir galingai suskambo „Mūsų dienos kaip šventė!“.

Renginį režisavo Telšių kultūros centro režisierė Alina Gintalienė.
Telšių kultūros centro inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto