Telšių regiono savivaldybėms – 50 tūkst. litų bauda

Ministerija praneša, kad įgyvendinus biologiškai skaidžių atliekų tvarkymo projektus, sąvartynus turėtų pasiekti vos trečdalis dabar surenkamų atliekų. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Aplinkos ministerija keturiems regionams skyrė finansines sankcijas. 50 tūkst. litų dydžio bauda pritaikyta už vėlavimą įgyvendinant ES lėšomis finansuojamus biologiškai skaidžių atliekų tvarkymo projektus.
Telšių regiono atliekų tvarkymo centro akcininkė yra ir Mažeikių rajono savivaldybė.

Privers savivaldybes paskubėti

Aplinkos ministro Gedimino Kazlausko teigimu, tokių priemonių imtasi nustačius, kad savivaldybės nesilaiko savo pačių patvirtintų pirkimo planų. Tuomet kyla rizika, kad regiono atliekų tvarkymo centrų projektai nebus įgyvendinti laiku.
„Raginimais, įspėjimais ir kitokiais raštais savivaldybes ne kartą perspėjome apie gresiančias sankcijas. Tą patį savivaldybių vadovams aiškinome per Aplinkos ministerijoje vykusius susitikimus, tačiau išvadas padarė ne visi. Tikiuosi, kad finansinės korekcijos taps tuo signalu, kuris privers savivaldybes suktis sparčiau. Priešingu atveju gali tekti imtis pačių griežčiausių priemonių – nubraukti visas projektams skirtas lėšas,“ – ministerijos pranešime cituojamas G. Kazlauskas.
Po pusmečio rezultatai vėl bus persvarstomi, o dar kartą nustačius vėlavimus, ir gresia tos pačios griežčiausios sankcijos.

Apie baudą negirdėjo

Aplinkos ministerijos atstovų teigimu, apie gresiančias finansines korekcijas Vilniaus, Kauno, Šiaulių ir Telšių regionų savivaldybių vadovai po kelis kartus buvo įspėti dar praėjusiais metais.
Tąkart savivaldybių atstovai esą teisinosi biurokratiniais ir technologiniais nesklandumais, žmogiškųjų išteklių stoka ir pan.
Apie ministerijos skiriamas baudas Mažeikių rajono savivaldybės administracijos direktorius Bronius Kryžius antradienį sužinojo iš „Santarvės“.
„Bauda? Apie tai dar negirdėjau: negaliu nei paneigti, nei patvirtinti, tikrai pasidomėsiu. Nei iš „TRATC`o“ (Telšių regiono atliekų tvarkymo centras – K. V.), nei tiesiogiai iš ministerijos dėl konkrečios baudos raštiško pranešimo aš dar negavau,“ – teigė pašnekovas.
B. Kryžius svarstė, už ką savivaldybėms galėtų būti skirta bauda, mat „europinį“ projektą vykdo būtent „uabas“, o savivaldybė yra tik akcininkė (Mažeikių rajono savivaldybė turi 37 proc. bendrovės akcijų.)

Paskirstė 450 mln. litų

B. Kryžius pasakojo kartu su meru dalyvavęs susitikimuose su aplinkos ministru, tačiau patikino, kad vėlavimo sunku išvengti.
„Projektas yra vykdomas: nebebuvau ten, nebežinau, kokioje vietoje yra, bet vėlavimas yra. Ministerija, žinoma, nori, kad viskas greičiau būtų, bet yra viešieji pirkimai, pagaliau derinimo procedūros tarp keturių savivaldybių. Vėlavimas yra,“ – pasakojo administracijos direktorius.
Tuo tarpu kitiems regionams procedūras suderinti laiku, matyt, pavyksta. Mat Aplinkos ministerija lėšas skyrė dešimčiai Lietuvoje veikiančių regioninių atliekų tvarkymo centrų, kuriuos valdo to regiono savivaldybės. Tačiau baudos skirtos tik keturiems regionams.
Biologiškai skaidžių atliekų tvarkymo sistemai sukurti Aplinkos ministerija yra paskirsčiusi 450 mln. litų ES Sanglaudos fondo paramos.
Ministerija praneša, kad įgyvendinus biologiškai skaidžių atliekų tvarkymo projektus, sąvartynus turėtų pasiekti vos trečdalis dabar surenkamų atliekų, taip pat iš esmės bus išspręsta nuo sąvartynų prieigų sklindančių nemalonių kvapų problema.

3 Atsakymai į “Telšių regiono savivaldybėms – 50 tūkst. litų bauda”

 1. petras parašė:

  Sorry suklydau,anksciau tikrai nebuvo.buvo tik stiklo ir popieriaus.
  gerai ,kad yra pazanga.

 2. žiopliui petrui parašė:

  prie kiekvienos šiukšlių surinkimo vietos stovi varpo formos konteineris plastikui ir dar užrašas juodai parašytas………….užsidėk veizuolus pietri

 3. petras parašė:

  o kodel nera konteineriu pakuotems is plastiko?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto