Terminas įpusėjo, tačiau pasėlių deklaravimas vyksta vangiai

Kol kas deklaracijas pateikė tik apie 500 pareiškėjų. Vaivos SOVAITĖS nuotr.

Nors jau įpusėjo balandžio 16 dieną startavęs pasėlių ir žemės ūkio naudmenų deklaravimas, žmonės neskuba teikti paraiškų.
Žemės ūkio skyrius ragina neatidėlioti deklaravimo ir primena, kad iki birželio 4 d. paraiškas pateikę ūkininkai nepatirs planuojamų gauti išmokų nuostolių, o pavėluotai pateikusiems paraiškas bendra paramos suma bus mažinama 1 proc. už kiekvieną uždelstą darbo dieną.

Žemės ūkio skyriaus duomenimis, mūsų rajone deklaracijas kasmet pateikia apie 2,7 tūkst. pareiškėjų, deklaruojama šiek tiek per 65 tūkst. hektarų žemės ūkio naudmenų ir pasėlių.
Kaip pastebėjo skyriaus vyriausioji specialistė Viktorija Šimkienė, šiuo metu deklaravimas vyksta vangiai. Kol kas deklaracijas pateikė tik apie 500 pareiškėjų, panašiai tiek pat įpusėjus deklaravimui paraiškų buvo sulaukta ir praėjusiais metais. Aktyviausi – Viekšnių, Tirkšlių, Sedos ir Šerkšnėnų seniūnijų žmonės.
V. Šimkienė teigė, kad deklaravimo pradžia sutampa su pavasario darbymečiu. Tad ūkininkai pirmenybę teikia lauko darbams.
Gali būti, jog paraiškų neskubama teikti ir dėl to, kad ne visi apsisprendę, kur ir ką sėti. Specialistė priminė, kad paraiškas bet kada bus galima tikslinti.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto