
Kiekvienais metais ugniagesiai gelbėtojai rengia prevencines priemones, kurių metu pareigūnai lanko gyventojų namus. Mažeikių rajono priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) vyresnioji specialistė Jurgita Gurauskienė pataria, į ką reikia atkreipti dėmesį norint suvokti, kad į namus atvyko pareigūnas, o ne tuo galintis pasinaudoti sukčius.
Suteiks patarimus
Visus šiuos metus tiek Lietuvoje, tiek Mažeikių rajone vyks trys prevencinės akcijos: „Padėk artimui“, „Saugūs namai“ ir „Daugiabučiai be gaisrų“.
Akcijos „Padėk artimui“ metu vienišus, senyvo amžiaus, nepilnamečius vaikus auginančius asmenis, žmones su negalia, o taip pat gyvenančiuosius riziką keliančiuose individualiuose gyvenamuosiuose būstuose lankys PGT darbuotojai. Lankomųjų sąrašą pareigūnams pateikė Mažeikių rajono savivaldybė.
Akcijų „Saugūs namai“ ir „Daugiabučiai be gaisrų“ metu Mažeikių PGT pareigūnai lankys gyventojus daugiabučiuose ir individualiuose namuose.
J. Gurauskienė informavo, kad, lankantis gyventojų namuose, bus suteikiama konsultacijų ir patarimų, akcentuojamos rūkymo namuose grėsmės, patariama dėl tinkamo elektros įrangos įrengimo ir eksploatavimo, konsultuojama, kaip ir kokiose vietose įsirengti autonominius dūmų detektorius, paaiškinama jų įsirengimo būstuose svarba, atkreipiamas dėmesys į tinkamą autonominių dūmų detektorių naudojimą, jų elementų keitimo laiką, suteikiamos konsultacijos kitais aktualiais priešgaisrinės saugos klausimais.
Ragina apsisaugoti nuo sukčių
Visų prevencinių akcijų tikslas – skatinti gyventojus įsirengti būstuose autonominius dūmų detektorius bei skleisti su gaisrine sauga susijusias žinias, o ne tikrinti gyventojų būstų gaisrinę saugą ar autonominius dūmų detektorius. Akcijų metu gali būti suteikta pagalba dėl pastebėtų gaisrinės saugos reikalavimų pažeidimų, kuriuos galima pašalinti.
„Prevencinės priemonės metu priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojas, lankydamas šalies gyventojus, privalo dėvėti uniformą su specialiais skiriamaisiais ženklais. Gyventojui paprašius, priešgaisrinės tarnybos darbuotojas privalo prisistatyti ir pateikti vidaus tarnybos pareigūno pažymėjimą. Priešgaisrinės tarnybos pareigūnai niekada nesiūlo mokamų paslaugų ir neprašo už nieką susimokėti. Kilus įtarimui, visada galite paskambinti į Mažeikių priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą ir pasiklausti apie vykdomą akciją bei paklausti, ar atvykęs pareigūnas yra šios tarnybos darbuotojas“, – patarė J. Gurauskienė.
Įrengė daugiau kaip 200 detektorių
Praėjusiais metais Mažeikių rajone kilo 116 gaisrų, arba 21 gaisru mažiau negu ankstesniais metais, 34 gaisrai kilo gyvenamosios paskirties pastatuose (užpernai jų buvo keturiais daugiau), žuvo 2 žmonės (abiejų namuose dūmų detektorių nebuvo), dar 4 žmonės gaisrų metu patyrė įvairių sužeidimų ir traumų.
Praėjusiais metais mažeikiškiai ugniagesiai gelbėtojai, vykdydami akciją „Padėk artimui“, aplankė 113 būstų pagal Savivaldybės pateiktą sąrašą ir įrengė 82 dūmų detektorius; akcijos „Saugūs namai“ metu buvo aplankyti 135 individualūs namai, įrengti 67 dūmų detektoriai; „Daugiabučiai be gaisrų“ metu aplankyta 260 butų (43 daugiabučiai gyvenamieji namai), įrengti 67 dūmų detektoriai.