Tęsiasi šaulių ir Mažeikių aeroklubo bendradarbiavimas

Parašiuto surinkimas – ilgas ir kruopštus darbas. Nuotrauka iš aeroklubo archyvo

Mažeikių aeroklubas nenutraukia bendradarbiavimo tradicijos su šauliais – jau kelerius metus iš eilės Šerkšnėnuose rengiamos stovyklos.
Šiemet tokio projekto metu šuolius parašiutu atliko nemažas būrys Lietuvos šaulių sąjungos Žemaitijos 8-osios rinktinės šaulių.

Liko „įsiskolinę“

Jau septintus metus Mažeikių aeroklubas bendradarbiauja su šauliais. Jau išbandytos įvairios šio bendradarbiavimo formos, tarp kurių – ir jaunųjų šaulių stovyklos. Šiais metais nuspręsta, iš dalies finansuojant Mažeikių rajono savivaldybės nevyriausybinių organizacijų programų fondui, per tris dienas supažindinti šaulius su parašiutizmu bei suteikti jiems galimybę atlikti pirmuosius šuolius parašiutu.
„Šį kartą šuoliams parašiutu rengėme šaulius iš Žemaitijos 8-osios rinktinės, tad galima sakyti, kad dalyvavo žmonės iš viso Vakarų Lietuvos regiono, mūsų rajono atstovų šioje trijų dienų stovykloje buvo apie dešimt.
Gaila, tačiau dėl nepalankių oro sąlygų šuoliai praėjusį šeštadienį nevyko, tikimės, kad per tris mėnesius likviduosime „įsiskolinimą“ ir dar per dvidešimt šaulių patirs šuolio parašiutu malonumą“, – pasakojo Mažeikių aeroklubo instruktorius Rimantas Morkūnas.
Penktadienį šuolius parašiutu atliko per 20 šaulių, sekmadienį pavyko atlikti dar tiek pat šuolių.

Parašiutus susirinko patys

Skirtingai nuo praėjusių metų, šį kartą stovykla buvo surengta ne pagal principą „atvažiavai, iššokai ir išvažiavai“ – ją sudarė visapusiškas pasiruošimas. Jo metu šauliai patys per penkias ar šešias valandas susidėjo parašiutus, buvo parengti šuoliams.
„Buvo tokių, kurie gyvai niekada nebuvo matę parašiuto kuprinės, niekada nebuvo neprisilietę prie parašiuto šilko. Stovyklą pradėjome nuo pradžiamokslio – atriši krepšį ir ištrauki parašiutą“, – sakė R. Morkūnas.
Instruktorius pažymi, kad surinkti parašiutą – ilgas ir kruopštus darbas, kuris ne tik jaunimą, bet ir vyresnio amžiaus žmones moko kantrybės. Parašiuto surinkimas vyko etapais, bent vienas netikslumas – ir ilgas darbas nueina niekais.
Kadangi šis parašiutų surinkimas buvo ne mokomasis – surinkus jais buvo naudojamasi šuolių metu, jie buvo atidžiai patikrinti instruktoriaus ir jam padėjusių patyrusių parašiutininkų.
Egzaminą šauliai išlaikė pavyzdingai – visi sėkmingai atliko šuolius parašiutu, nesklandumų ar traumų nepasitaikė.

Pateko į mirtiną tylą

Aeroklubo instruktorius pažymėjo, jog šiais metais šuolius atliko tik pilnamečiai. Dirbti su jais nebuvo sunku ir dėl to, kad tai darė sukarintos organizacijos nariai, kurie turi tam tikrą fizinį pasirengimą.
„Stovyklos metu atlikau du pirmuosius šuolius parašiutu ir galiu patvirtinti: jausmas geras. Kai iššoki iš lėktuvo, tai patenki į mirtiną tylą, garsas atsiranda tik vėliau, kai jau pradedi matyti žolę, žmones. Tai trunka apie tris minutes.

Sunkiausia – žengti pro lėktuvo duris. Nuotrauka iš aeroklubo archyvo

Pirmą kartą buvo gal net drąsiau, nes nieko nežinai ir tai tau nauja. Antrą kartą galvoji jau daugiau, daugiau apsižvalgai. Tačiau šokčiau ir dar kartą: gaunama gera adrenalino porcija, visiems siūlyčiau išbandyti“, – sakė Gabijos gimnazijos jaunųjų šaulių vadovė Rima Skrodenytė.
Pasak Žemaitijos šaulių 8-osios rinktinės vado Juliaus Svirušio, tokios stovyklos nauda yra didžiulė: pirmiausia, žmonės turi galimybę susipažinti su parašiutu, lėktuvu (tik penki iš nemažo būrio šokančiųjų buvo tai jau atlikę bent vieną kartą), antra – tai naujas potyris, adrenalinas. Be to, šauliams toks patyrimas yra būtinybė – juk nežinai, kada to gali prireikti.

Veikla nenutrūksta

Tuo šaulių pasiruošimas nesibaigia: pasak J. Svirušio, rugpjūčio 16–23 dienomis Balsių stovyklavietėje vyks Žemaitijos rinktinės jaunųjų šaulių vasaros stovykla. Į ją įtrauktos ne tik pramogos – iki pietų vyks užsiėmimai, kurių metu bus tobulinamos taktikos bei topografijos žinios.
Mažeikių aeroklubas tęsia savo veiklą: žmonių, norinčių patirti šuolio parašiutu malonumą, vis daugėja, kiekvieną savaitgalį šį norą išreiškia dešimties–penkiolikos žmonių grupė.
„Per sezoną pro lėktuvo duris pirmą kartą žengia apie trys šimtai žmonių, šiais metais nuo balandžio vidurio šuolius parašiutu išbandė apie pusantro šimto žmonių. Planuojame juos vykdyti iki spalio vidurio, kai atslenka šalti orai ir šokti parašiutu darosi nemalonu“, – pastebi R. Morkūnas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto