Tėvų emigracija vaikams – sunkus išbandymas

Specialistai pastebi, kad emigracijos problemos paliečia vis daugiau šeimų. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Dėl finansinių sunkumų ir kitų priežasčių emigruojantys tėvai neretai savo atžalas patiki prižiūrėti seneliams, giminaičiams ar net palieka vienus.
Pasak psichologų, emigravus tėvams vaikai patiria stresą, išsiskyrimas neigiamai atsiliepia jų būsenai, veiklai.
Apie tai, kaip vaikai išgyvena tėvų emigraciją, „Santarvė“ kalbėjosi su Viekšnių gimnazijos psichologe Inesa Girčiene.
Baigiamąjį magistro darbą apie tėvų emigraciją patyrusių paauglių psichologinius sunkumus rašiusi psichologė Inesa Girčienė pastebi, kad ši tema paliečia vis daugiau šeimų.
Preliminariais duomenimis, šalyje oficialiai yra apie 20 tūkstančių emigrantų vaikų, tačiau realus skaičius, pasak pašnekovės, daug didesnis, mat neretai toks faktas yra slepiamas. Atlikdama tyrimą Viekšniuose dirbanti psichologė rėmėsi tėvų emigraciją patyrusių paauglių apklausos rezultatais. Jos tyrime dalyvavo vaikai, kurių tėvai tuo metu buvo išvykę dirbti į užsienį. Tėvų išvykimo trukmė svyruoja nuo vienerių iki penkiolikos metų.
„Mano tyrime daugiausiai dalyvavo vaikai, kurie tėčiams išvykus liko gyventi su mamomis. Buvo atvejų, kada išvykus abiem tėvams vaikai liko gyventi su seneliais arba net vieni patys“, – savo tyrimą pristatė pašnekovė.

Plačiau apie šį tyrimą ir jo rezultatus bei psichologės patarimus skaitykite ketvirtadienio priede „Plius sveikata“.

One Reply to “Tėvų emigracija vaikams – sunkus išbandymas”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Nemaza stresa vaikai patiria ir migrave i svecias salis . Manau ,kad tevams nevisvien su kokiais giminaiciais lieka ju vaikai. nereikia ispusti sio reikalo…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto